Контракти.ua

944  —  02.09.21
Археологи знайшли у Франції «кельтську столицю» бронзової доби
Археологи знайшли у Франції «кельтську столицю» бронзової доби

Археологи знайшли у Франції «втрачену кельтську столицю» бронзової доби із великою кількістю унікальних артефактів: скарби, включаючи екстравагантні прикраси, зброю та частини колісниць.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Daily Mail.

Це велике городище, яке цілком може бути втраченою кельтською столицею, зуміли виявили на північний захід від міста Ліон дослідники з Тулузького університету Жана Жореса.

Окрім самого городища з бронзової доби площею понад 30 гектарів археологи розкопали 5 скарбів. У них виявлено сотні різних предметів, які, як вказують дослідники, були заховані у 800 році до н. е. в рамках певного релігійного ритуалу. Це дуже багата колекція артефактів за мірками французької археології. Та й загалом це одна з найцінніших та найбагатших археологічних знахідок із бронзової доби в Західній Європі.

Ці артефакти можуть допомогти ліпше зрозуміти щоденне життя кельтського суспільства епохи бронзи (ІІІ-І тисячоліття до н. е.).

Саме ж це древнє поселення мало подвійний ряд валів та кам’яні стіни висотою в 7 метрів. Ця велика та дуже щільно забудована територія знаходилася на пагорбі.

Вчені зазначають, що розміри розкопаного поселення значно перевищують звичні для тієї епохи показники – в середньому йдеться про 4 гектари для поселення. Тож археологи цілком обґрунтовано припускають, що знайшли населений пункт, який відігравав роль столиці великого територіального утворення.

Більше того, у добу бронзи регіон, де знаходиться відкрите поселення, мав значну економічну цінність через судноплавну річку Сіуль та місцеві поклади олова, яке необхідне для виплавки бронзи.