Контракти.ua

630  —  01.09.21
В Україні стартувала податкова амністія
В Україні стартувала податкова амністія

З сьогоднішнього дня (1 вересня) українці можуть подати одноразову добровільну декларацію, в якій вказані їхні активи, але з яких не були сплачені податки і збори.

При проходженні добровільного декларування та сплати збору держава гарантує звільнення від відповідальності за порушення законодавства, що мало місце в минулому.

Декларувати можна активи, отримані з 1998 року, але не пізніше 1 січня 2021 року. А саме: більше 400 000 грн ($14 700); квартири понад 120 кв м; будинки понад 240 кв м; нежитлові приміщення більше 60 кв м; земельні ділянки понад 2 га; автомобілі дорожче 2,25 млн грн.

При декларуванні доведеться заплатити 5% для активів, які перебувають на території України і 7% для активів за кордоном.

Декларація подається до Державної податкової служби безпосередньо платниками через Електронний кабінет.

Однак до подачі одноразової декларації платник повинен розмістити кошти в національній або іноземній валюті на спеціальному рахунку, який може бути відкритий в банках України.

Перед подачею нульової декларації декларант повинен "розмістити кошти в національній та іноземній валютах в готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України". Для цього декларант звертається в банк.

Статьи по теме
Комітет Ради підтримав підвищення податків
Комітет Ради підтримав підвищення податків

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради схвалив проєкт змін до Податкового кодексу. Крім населення підвищений податок платитимуть банки.
16.09 — 224

Як вплине Національний кешбек на підвищення податків
Як вплине Національний кешбек на підвищення податків

Експерти припускають, що підвищення ставок податків може збільшити відсоток бізнесу в тіні.
08.09 — 248

Dragon Capital: чиновників чеках скорочення видатків, а бізнес – збільшення податків
Dragon Capital: чиновників чеках скорочення видатків, а бізнес – збільшення податків

Фінансова допомога від партнерів підтримуватиме стійкість економіки України в цьому році. Міжнародні партнери схвалили нові пакети допомоги, що дозволить країні отримати близько $37 млрд зовнішнього бюджетного фінансування у цьому році. Хоча схвалення пакетів підтримки суттєво затрималось, цих коштів буде достатньо, щоб втримати резерви НБУ близько поточних рекордних рівнів $43 млрд та профінансувати дефіцит бюджету без емісійного фінансування.
28.05 — 322