Контракти.ua

9224  —  26.08.21
Уряд визначив, коли поліція й Нацгвардія можуть застосовувати силу проти масових заворушень
Уряд визначив, коли поліція й Нацгвардія можуть застосовувати силу проти масових заворушень

Кабінет Міністрів України прописав чіткий механізм організації діяльності та взаємодії Національної гвардії з правоохоронними органами та іншими уповноваженими органами державної влади і місцевого самоврядування з припинення масових заворушень.

Як повідомляє Укрінформ, із посиланням на відповідну постанову від 20 серпня, оприлюднену на Урядовому порталі, основним суб’єктом, на який покладається припинення масових заворушень, є Національна гвардія, іншими суб’єктами - Національна поліція, Держприкордонслужба, СБУ, Військова служба правопорядку у Збройних Силах, ДСНС, місцеві держадміністрації та органи місцевого самоврядування.

«Суб’єкти з припинення масових заворушень у поточній діяльності проводять розрахунок сил і засобів, які можуть залучатися до припинення масових заворушень», - йдеться у постанові.

Документ містить чітке визначення поняття «масові заворушення». Там вказано, що суб'єкти можуть застосовувати комплекс заходів превентивного та примусового характеру, які здійснюються для припинення протиправних дій учасників масових заворушень. У районі масових заворушень вони також мають право проводити спеціальну операцію з припинення заворушень — це «комплекс взаємопов’язаних, узгоджених у часі превентивних заходів та заходів поліцейського примусу з припинення протиправних дій учасників масових заворушень, що здійснюються на території всього району масових заворушень або його частини визначеними в установленому порядку силами Національної гвардії та Національної поліції із залученням у разі потреби сил Держприкордонслужби та/або СБУ».

За наявності інформації про можливі порушення публічного порядку під час проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій та інших масових заходів, а також у разі вчинення їх учасниками протиправних дій, що загрожують громадській безпеці, за письмовим рішенням керівника територіального органу Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, областях, м. Києві утворюється оперативний штаб. Рішення про проведення спецоперації має увалювати керівник цього штабу на підставі аналізу оперативної обстановки та інформації про внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про кримінальне правопорушення, передбачене статтею 294 Кримінального кодексу України. Цей порядок діє в мирний час, крім періоду надзвичайного стану.

Як повідомлялося, 27 липня Верховна Рада проголосувала за зміни до закону про Національну гвардію щодо повноважень Міноборони та Головнокомандувача ЗС України, які стосуються підпорядкування Нацгвардії.Статьи по теме
Кабмин опубликовал правила воинского учета для женщин-медработников
Кабмин опубликовал правила воинского учета для женщин-медработников

Кабмин Украины опубликовал правила военного учета для женщин-медиков, входящих в принятый 30 декабря Порядок организации и ведения военного учета призывников, военнообязанных и резервистов.
04.01.23 — 1524

Нацгвардійці на київському напрямку під час боїв захопили російську техніку
Нацгвардійці на київському напрямку під час боїв захопили російську техніку

Бійці Нацгвардії в боях на київському напрямку здобули трофейну російську техніку. Зокрема, захисники відібрали у ворога САУ 2С-3 та плавучий бронетранспортер.
02.04.22 — 1105

Зеленський присвоїв звання бригадного генерала п’ятьом полковникам Нацгвардії
Зеленський присвоїв звання бригадного генерала п’ятьом полковникам Нацгвардії

Президент Володимир Зеленський присвоїв звання бригадного генерала п’ятьом полковникам Національної гвардії України.
27.03.22 — 1795