Дискусії щодо послідовності кольорів на державному прапорі України не мають під собою історичного підґрунтя, тож жодного сенсу у перегляді українського прапора немає.
Таке переконання висловив в ефірі телеканалу "Дом" український історик, співавтор Малого Державного Герба України Андрій Гречило, передає Укрінформ.
Гречило нагадав, що поєднання жовтого і синього кольорів на прапорі історично йде з XIX століття.
"Українські синьо-жовті кольори почали трактуватися як національні під час подій ще середини XIX століття — так званої весни народів, коли на Галичині почав прокидатися національний рух. У цьому випадку ці кольори були пов'язані з символами колишнього Руського королівства, або як поширено у нас — Галицько-Волинського князівства. Там був зображений золотий лев на синьому полі", — розповів історик.
За його словами, всеукраїнське визнання жовтий і синій кольори здобули на початку ХХ століття, особливо під час Української революції 1917-1921 років.
"Насамперед, такий візуальний ефект був притаманний для українського ландшафту: блакитне небо і багате золоте пшеничне поле", — зауважив Гречило.
Водночас він підкреслив, що в українському політикумі час від часу поновлюється дискусія, що нібито прапор України в нинішньому вигляді — перевернутий, що послідовність смуг має бути не синій - жовтий, а жовтий - блакитний. Гречило наголосив, що такі дискусії не мають під собою історичного підґрунтя.
"Ці питання не є серйозними, у нас вони були використані для політичних технологій, щоб просто посварити людей у суспільстві. Насправді вибір прапорів відбувався ще під час подій Української революції. Офіційно вони затверджувалися й Українською Народною Республікою, і різними державними утвореннями, які потім існували протягом ХХ століття. І з самого початку була послідовність, що синій колір був верхній, жовтий — нижній. Тобто інших офіційних трактувань не було", — пояснив історик.
Тож, на його думку, немає жодного сенсу в дискусіях щодо перегляду українського прапора. "А якісь вигадки щодо фен-шую, езотерики та іншого — це зовсім інші речі, які історії прапора не стосуються, не мають до неї відношення", — резюмував Гречило.
Як повідомлялося, 23 серпня в Україні святкують День Державного Прапора.