Контракты.ua

2535  —  31.07.21
У Збройних силах України призначили першу жінку-командувача
У Збройних силах України призначили першу жінку-командувача

Міністр оборони Андрій Таран підписав наказ про призначення полковника медичної служби, головного інспектора Головної інспекції Міністерства оборони Тетяни Остащенко на посаду командувача Медичних сил ЗСУ.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міноборони.

«Вперше жінка очолила одне з Командувань у Збройних силах України. Поступально рухаємось до побудови Збройних сил нового зразка. Завдяки реформуванню армії відповідно до принципів і підходів НАТО, жінки зараз мають можливість проходити військову службу на рівних засадах із чоловіками. Треба відзначити, що свою безумовну підтримку цього вибору після особистого спілкування висловив Верховний Головнокомандувач, Президент Володимир Зеленський», - повідомив Таран.

На його думку, дане призначення командувача Медсил - це не тільки про гендерну рівність, а, передусім, про фаховість. У професійній армії на першому місці мають бути кваліфікованість, моральні якості людини та патріотизм.

«Тетяна Остащенко має великий досвід організаціїмедичного забезпечення. Проходила військову службу головним інспектором Головної інспекції Міністерства оборони України, тому чудово розуміє той фронт робіт, котрий необхідно подужати, аби відновити нормальне функціонування військової медицини», - наголосив міністр.

Від новопризначеної очільниці командування в оборонному відомстві чекають наведення ладу у медичній службі, удосконалення процесів медичного забезпечення армії, створення сприятливих умов для розвитку галузі відповідно до стандартів НАТО, зменшення корупційних ризиків та синхронізації процесів усіх складових Медичних сил.

Таран також зазначив, що на командних посадах у ЗСУ, - командирами рот, взводів і мінометних батарей - перебувають близько сотні військовослужбовців-жінок та не виключив нові призначення.

«Тепер жінка обійняла генеральську посаду командувача і цілком ймовірно, що у найближчій перспективі у Збройних силах з’явиться перша жінка-«бригадний генерал», - додав Таран.

Він зазначив, що наразі майже чверть загальної чисельності ЗСУ - це жінки, і їх роль у розвитку війська зростає. Рівний доступ до посад і військових звань передбачає однаковий рівень відповідальності під час виконання обов’язків військової служби, підкреслив Таран.

Полковник медичної служби Остащенко Тетяна Миколаївна народилась у серпні 1974 року у місті Львові в родині військовослужбовця. З відзнакою закінчила у 1996 році фармацевтичний факультет Львівського Державного медичного інституту, а в 1998 році — Українську військово-медичну академію.

Проходила військову службу на посадах начальника аптеки військової частини, офіцера військово-медичного управління Західного оперативного командування, начальника відділу медичного постачання Центрального військово-медичного управління ЗСУ, начальника відділу Військово-медичного департаменту Міноборони і Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генштабу Збройних сил, начальника управління медичного постачання Головного військово-медичного управління, головного інспектора Головної інспекції Міноборони.

Здобула оперативно-тактичний рівень військової освіти у 2020 році, а також пройшла підготовку на низці курсів армій держав-НАТО. У Кранфільдському університеті (Велика Британія) закінчила курси реформування сектору оборони та безпеки, а також стратегічного лідерства для керівного складу.

Як повідомляв Укрінформ, у лютому 2020 року у Збройних силах України створили командування медичних сил, яке очолив генерал-майор медичної служби Ігор Хоменко. 27 жовтня 2020 року він був звільнений наказом міністра оборони України із займаної посади.

Статьи по теме
У ПЦУ прокоментували рішення Собору УПЦ МП: Незгода з кирилом не означає розірвання зв'язків
У ПЦУ прокоментували рішення Собору УПЦ МП: Незгода з кирилом не означає розірвання зв'язків

У Православній церкві України вважають, що оголошена Собором УПЦ МП незгода з патріархом кирилом ще не означає розірвання зв’язків з російською православною церквою.
вчера, 13:19 — 1288

Активна фаза війни в Україні може затягнутися до зими, - Скібіцький
Активна фаза війни в Україні може затягнутися до зими, - Скібіцький

Активна фаза війни Росії проти України може затягнутися до зими. Але багато що залежатиме від дій української армії.
вчера, 12:19 — 453

Росія розпочала спецоперацію
Росія розпочала спецоперацію "хамелеон": яке її завдання та проти кого веде боротьбу

Російська Федерація розпочала боротьбу проти націонал-патріотів в Україні.
вчера, 09:36 — 1600