Контракты.ua

5249  —  28.07
Святий Володимир Великий не був першим, хто приніс християнство на українські землі – ПЦУ
Святий Володимир Великий не був першим, хто приніс християнство на українські землі – ПЦУ

Після Хрещення Русі-України 988 року була остаточно заснована Київська митрополія Української православної церкви, проте її коріння й витоки сягають глибше - до часів святого апостола Андрія Первозванного.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Православна церква України, яку цитує сайт RIZU.

«Святий Володимир Великий став ніби хрещеним батьком Русі-України, але не він був першим, хто приніс християнство на українські землі. За кілька десятиліть до нього – а точніше 955 року – хрещення прийняла його бабуся, свята рівноапостольна княгиня Ольга. Задовго до Хрещення Русі за її велінням по всій тоді ще язичницькій Київській державі зводилися храми, а сама вона, як ревна християнка, поширювала Боже слово серед народу», – ідеться в повідомленні.

Проте зазначається, що й Ольга не була першою вірянкою серед київських правителів. Століттям раніше християнську віру прийняв святий благовірний князь Аскольд і за неї постраждав, ставши одним з перших київських мучеників. У тому ж ІХ столітті на Закарпатті проповідували святі рівноапостольні просвітителі Кирило і Мефодій, і під час подорожі до Херсонеса ще у 861 році святий Кирило на власні очі бачив Псалтир і Євангеліє, написані «руськими письменами».

«Тож насправді християнство було поширене в Київській державі задовго до 988 року, Хрещення Русі-України стало підсумком тривалого процесу зростання церкви серед наших предків і позначило новий етап її буття та розбудови», – наголосили в ПЦУ.

Як повідомлялося, 27 липня Православна церква України проведе у Києві заходи з відзначення 1033-ї річниці Хрещення Русі-України. ПЦУ цьогоріч з огляду на коронавірус відмовилася проводити Хресну ходу.

Статьи по теме
Холоднее, чем ноябрь и декабрь. Синоптик дал прогноз погоды на октябрь в Украине
Холоднее, чем ноябрь и декабрь. Синоптик дал прогноз погоды на октябрь в Украине

Погода в октябре этом году будет холодной, сообщил народный синоптик Леонид Горбань.
вчера, 19:45 — 1731

В Украину идет потепление
В Украину идет потепление

На выходные в Украину придет потепление. Местами воздух прогреется до +23 градусов.
вчера, 16:45 — 546

В Украине усилится ветер - «желтый» уровень опасности
В Украине усилится ветер - «желтый» уровень опасности

Государственная служба по чрезвычайным ситуациям предупреждает о порывистом ветре в пятницу, 24 сентября, в Украине.
вчера, 09:55 — 740