Контракты.ua

1692  —  16.06
Українцям більше не треба COVID-тест на кордоні. Обмеження зняли й на КПВВ
Українцям більше не треба COVID-тест на кордоні. Обмеження зняли й на КПВВ

У зв'язку з ослабленням карантину в Україні при поверненні до країни більше не потрібно мати при собі негативний тест на коронавірус. Обмеження зняли й для тих, хто виїжджає на підконтрольну територію через КПВВ на Донбасі та адміністративному кордоні з Кримом.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства охорони здоров'я.

"При "зеленому" рівні епідемічної небезпеки в Україні перетин державного кордону з будь-яких країн є безперешкодний для громадян України або іноземців з посвідкою на проживання. Так само безперешкодно громадяни України можуть перетинати КПВВ", - йдеться в повідомленні.

У той же час іншим іноземцям обов'язково треба мати страховий поліс на випадок захворювання на COVID-19 і негативний ПЛР-тест (зробити не раніше, ніж за 72 години до в'їзду) або негативний експрес-тест (не раніше ніж за 72 години), або підтвердження повного курсу вакцинації препаратами зі списку ВООЗ.

При цьому міністерство зазначає, що якщо Україна вийде з "зеленої" зони, то українцям та іноземцям з посвідкою на проживання знову потрібно буде мати негативний тест або підтвердження вакцинації.

При відсутності таких документів або довідок треба пройти самоізоляцію за допомогою програми "Вдома" або обсервацію в разі відмови або неможливості скористатися цим додатком.

Перетин КПВВ на Донбасі та адмінкордоні з Кримом для громадян України буде безперешкодним за наявності документа про вакцинацію. При відсутності щеплень треба пройти самоізоляцію, яку можна припинити за результатами експрес-тесту прямо на КПВВ.

Статьи по теме
Пандемію не зупинити тільки вакцинацією - американське дослідження
Пандемію не зупинити тільки вакцинацією - американське дослідження

На думку вчених, щепленим людям як і раніше потрібно носити маски та дотримуватися соціальну дистанцію через "Дельта" штам коронавірусу,
31.07 — 829

Вчені оцінили ефективність вакцин проти штаму
Вчені оцінили ефективність вакцин проти штаму "Дельта"

Науковий співробітник Китайського центру з контролю і профілактики захворювань Фен Цзицзянь заявив, що вакцини від коронавірусу дещо менше захищають від штаму "Дельта". Однак захисний ефект все ж таки зберігається.
31.07 — 926

У двох областях України рівень госпіталізації хворих на COVID-19 перевищив 80%
У двох областях України рівень госпіталізації хворих на COVID-19 перевищив 80%

У Хмельницькій та Закарпатській областях рівень госпіталізації заражених коронавірусом становить понад 80% при допустимих 50% станом на п’ятницю, 30 липня. Показники решти регіонів — у нормі.
31.07 — 987