Генеральний секретар Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) Хельга Шмід підбила підсумки свого п'ятиденного візиту в Україну, який тривав з 26 по 30 травня.
Про це повідомляється на сайті ОБСЄ в понеділок, 31 травня.
Так, Шмід наголосила, що в ОБСЄ залишаються відданими підтримці зусиль, спрямованих на стале і мирне врегулювання ситуації навколо України.
"Протягом останніх кількох місяців ми спостерігали, що збільшується напруженість і загострюється порушення режиму припинення вогню. Це нагадування про те, якою тендітною є ситуація. ОБСЄ продовжить робити все, що ми можемо, але для цього знадобиться тверда політична воля і взаємодія, щоб припинити цю кризу. Люди заслуговують на міцну стабільність і безпеку в їхньому житті", - заявила Шмід.
Вона зустрілася в Києві з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем, віце-прем'єр-міністром - міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексієм Резніковим, міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком і головою Верховної Ради Дмитром Разумковим.
На цих зустрічах було обговорено питання необхідності подальшої роботи для мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Співрозмовники також обговорили постійну співпрацю між Україною та ОБСЄ для посилення безпеки та покращення рівня життя у всій країні.
Шмід також провела зустрічі з координатором ООН з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані і керівником делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні Флоренс Жиллетт. Генсек ОБСЄ погодилися з ними щодо критичної важливості забезпечувати вільний доступ в Україні для гуманітарних організацій, особливо на окупованих Росією територіях.
Під час розмови з керівником Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Яшаром Халітом Чевіком і спеціальним представником чинного голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі (ТКГ) послом Хайді Грау Шмід високо оцінила роль співробітників СММ у сприянні прогресу у виконанні Мінських угод. Вони також обговорили поточні виклики, з якими стикається СММ у здійсненні своєї роботи. Шмід наголосила, що СММ повинна мати можливість працювати в безпечних умовах і мати безперешкодний доступ з обох сторін лінії розмежування.
Також генеральний секретар наголосила на необхідності термінового гуманітарного розмінування територій на сході України і припинення закладення нових мін.
Крім того, Шмід відвідала схід України, побувала на контрольному пункті в'їзду-виїзду Новотроїцьке. Вона звернула увагу на складну ситуацію для людей, які постраждали від конфлікту, яка ускладнюється частковим закриттям пропускних пунктів. Шмід зауважила, що важливо забезпечити свободу пересування через лінію розмежування, у тому числі - відкрити всі пропускні пункти.