Контракти.ua

640  —  26.05.21
Економія без зусиль: як це можна робити з "розумними" електролічильниками
Економія без зусиль: як це можна робити з

Чорна п’ятниця у столичному Мегамаркеті. Знижка на те, знижка на се: часто – від заздалегідь завищеної ціни. Покупці юрбляться, аби вихопити щось дешевше. А от вигода, без маркетингових пасток, яку маємо щодня, у нас не популярна. До того, що вночі електроенергія удвічі дешевша, як виявилося, більшості діла мало.

Розумні лічильники вміють рахувати кіловати, які ви споживаєте вночі. І тоді постачальники електроенергії ріжуть на них ціну навпіл. Коштують такі прилади обліку від тисячі гривень. Якщо споживаєте щонайменше 300 кіловатів на місяць – окупляться менше, ніж за рік.

Та лічильник – це тільки пів справи. Головне захотіти заощаджувати. Бо пізно увечері вмикати, а рано-вранці вимикати, наприклад, бойлер не надто зручно. Та й тут є рішення. Таймер, який коштує кілька десятків гривень, може робити це за вас.

В опалювальний сезон Ігор Михайленко навчився користуватися вигідною пропозицією з подвійним ефектом. Вночі за пів ціни набирає енергії про запас. У бочці гріє воду, а використовує її вдень. За місяць третина його кіловатів йде за пів ціни. І що більші потреби, то більша й економія.

Ігор Михайленко використовує двозонний тариф і каже:

"У нас велика сім'я, у нас п'ять осіб, із урахуванням того, що ніхто не економить, окрім тата напевно, то у нас виходить 1200-1300 гривень до 1500 грн. Це сума економії, яку я заощадив".

Розумний лічильник можна отримати і безоплатно. Енергокомпанії насамперед замінюють застарілі прилади. У кожному регіоні з різним темпом, бо пріоритет – різний.

Іван Гелюх, генеральний директор "ДТЕК мережі", розповідає в новинах "Сьогодні" на каналі "Україна":

"Близько 120 тис. лічильників будуть встановлені цього року. Тобто ми на кінець року вийдемо на цифру близько 820 тисяч лічильників. Держава стимулює всіх нас. Споживає електроенергію вночі. Тому що для держави це, з точки зору енергобалансу, навантаження на енергосистему, це більш вигідне".

За даними компанії ДТЕК, 14% їхніх клієнтів уже отримали безкоштовні лічильники. Скільки всього родин в Україні можуть заощаджувати – нацрегулятор рахує ось уже два місяці. Відтоді, коли ми подали запит. На сайті у останні дані – п’ятирічної давнини. Тоді з багатозонними лічильниками був лише один відсоток домогосподарств у країні.

 

Статьи по теме
За комуналку можна не платити. У Кабміні назвали умову
За комуналку можна не платити. У Кабміні назвали умову

Компанії-постачальники не будуть нараховувати плату за комунальні послуги у разі, якщо споживач був відсутній більше 30 днів. Свою відсутність абонент має підтвердити відповідним документом.
25.05.22 — 1176

«Ковідна» тисяча – на комірне: президент звернувся до українців
«Ковідна» тисяча – на комірне: президент звернувся до українців

Сплатити за комуналку грішми за вакцинацію вже з лютого зможуть українці, старші за 60 років. Таке у відеозверненні пообіцяв Володимир Зеленський.  Окрім того, за бустерну дозу мають додати ще по 500 гривень кожному.
26.01.22 — 763

Шафа з'їдає всі гроші. Чому українці бездумно витрачають десятки тисяч гривень на одяг
Шафа з'їдає всі гроші. Чому українці бездумно витрачають десятки тисяч гривень на одяг

Десятки тисяч гривень українці витрачають на непотрібний одяг, який припадатиме пилом в гардеробі роками. Психологи вбачають у цьому ментальну проблему – таким чином людина намагається підвищити самооцінку. Кореспонденти новин "Сьогодні" на каналі "Україна" розбиралися в цій проблемі.
30.07.21 — 643