Контракты.ua

272  —  12.05
Генштаб назвав п'ять стратегічних цілей в обороні
Генштаб назвав п'ять стратегічних цілей в обороні

Розвиток системи оборони України передбачає п'ять стратегічних цілей.

Як саме мають намір посилювати оборону - в ході форуму Україна 30 в середу, 12 травня, розповів глава Генштабу ЗСУ Руслан Хомчак.

"Одним із визначальних напрямків розвитку нашого війська є введення об'єднаного керівництва силами оборони і військового управління у Збройних силах України з дотриманням вимог демократичного цивільного контролю. В рамках першої стратегічної мети сплановано з'єднати і інтегрувати процеси організації всеохоплюючої оборони України та об'єднаного керівництва силами оборони та військового управління у Збройних силах", - сказав він.

Друга мета передбачає укомплектування ЗСУ професійним персоналом, практичне використання методу доукомплектування бойових військових частин резервістами без оголошення мобілізації, розвиток системи військової освіти і науки, охорони здоров'я та соціального захисту військовослужбовців, підвищення ролі сержантського і старшинського складу.

"Ми передбачаємо, що до 2025 року Збройні сили України будуть укомплектовані кадровими військовослужбовцями на 80-90% і військовослужбовцями, які підписали контракт на службу в резерві, 10-20%", - говорить Хомчак.

У третю стратегічну мету входить забезпечення ЗСУ, інших складових сил оборони сучасним озброєнням і військовою технікою.

Зокрема, планується здійснити нарощування ракетного озброєння, переозброєння на нові і модернізовані зразки ракетно-артилерійського озброєння, забезпечення сучасними протиповітряними і протиракетними засобами, розвиток можливостей авіації, в тому числі безпілотної, нарощування корабельного складу, переозброєння новою бронетехнікою, розробку роботизованих систем, безпілотних комплексів, а також систем управління військами та зброєю, в тому числі, на основі штучного інтелекту.

Четвертим компонентом розвитку оборони є розвиток військової інфраструктури, удосконалення об'єднаної логістики, системи медичного забезпечення та забезпечення достатніми засобами і матеріальними засобами.

А в рамках п'ятої стратегічної мети буде реалізовано досягнення інтегрованих оперативних можливостей сил оборони.

Статьи по теме
Вступление Украины в НАТО будет способствовать усилению Альянса - Хомчак
Вступление Украины в НАТО будет способствовать усилению Альянса - Хомчак

Приобретение Украиной полноправного членства в Организации Североатлантического договора укрепит не только оборонный потенциал страны, но и усилит НАТО.
13.06 — 367

ВСУ регулярно использует Javelin на масштабных учениях - Хомчак
ВСУ регулярно использует Javelin на масштабных учениях - Хомчак

Украинские военные не впервые используют ракетные комплексы «Джавелин» во время учений, чтобы получить практику, которая понадобится в случае открытой агрессии против Украины.
27.05 — 215

Таран пояснив необхідність нацопору
Таран пояснив необхідність нацопору

Міністр оборони Андрій Таран прокоментував внесення президентом законопроектів про основи національного опору і збільшення чисельності ЗСУ.
25.05 — 224