Контракти.ua

2390  —  30.04.21
Земля подорожчає: скільки дадуть за гектар після відкриття ринку
Земля подорожчає: скільки дадуть за гектар після відкриття ринку

В Україні з 1 липня планують відкрити ринок землі – парламент напередодні прийняв один з останніх законопроєктів, необхідних для фіналу земельної реформи. Зараз вартість одного гектара землі в Україні оцінюють в 30 тис. гривень. Але ціни можуть помітно зрости після відкриття ринку – поступово до 10-15 тис. євро за гектар, як у наших найближчих сусідів.

«З кожним роком, як видно на прикладі європейських країн, земельні ділянки ростуть в ціні. У Німеччині подекуди гектар коштує 50-60 тис. євро – такі ціни склалися за роки ринкових відносин. У найближчих наших сусідів ціна за гектар коливається від 10 до 15 тис. євро. З кожним роком ціна зростає», – зазначив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук в новинах «Сьогодні» на каналі «Україна».

Тому фахівці не радять українцям позбуватися ділянок (через договори оренди або інші схеми) до липня, а також просять не поспішати з продажем і після відкриття ринку землі.

«Основний процес, який буде в 2021 році, – це легалізація відносин, які формувалися десятки років мораторію [на продаж с/г земель]. Якщо землю взяли в оренду на 50 років, то це припинення договору оренди та укладення договору купівлі-продажу, де вказують вартість не менше нормативно-грошової оцінки землі», – додав міністр аграрної політики Роман Лещенко.

Як відомо, закон про відкриття ринку землі прийняли ще навесні 2020 року. Але для того, щоб його положення були втілені в життя, необхідна низка інших законів.

Незважаючи на прийняття закону про передачу землі на місця, який вже прозвали «земельною конституцією», Раді для остаточного завершення реформи залишилося розглянути в другому читанні закон про організацію земельних торгів в електронній формі (№ 2195). Також потрібно прийняти закон про Фонд гарантування позик і про право державних працівників на земельний пай.

Статьи по теме
Toyota обошла Volkswagen и вышла в лидеры по продажам авто
Toyota обошла Volkswagen и вышла в лидеры по продажам авто

Японский автомобильный концерн Toyota Motor впервые за последние пять лет продал наибольшее количество своих автомобилей в мире по итогам года.
29.01.21 — 969

Черный нефтяной понедельник: день, который войдет в учебники
Черный нефтяной понедельник: день, который войдет в учебники

Владислав Рашкован: Что можно точно сказать: понедельник, 20 апреля 2020 войдет в историю и будет описываться в книгах. Да и оставшиеся месяцы 2020 года обещают быть не менее захватывающими. Лично я такого в жизни никогда не видел и о таком не читал. Ветераны рынка говорят, что такого действительно никогда не было в истории.
21.04.20 — 676

Маски уже есть, рынок насытился. Но кто ответит за не закрытый вовремя экспорт?
Маски уже есть, рынок насытился. Но кто ответит за не закрытый вовремя экспорт?

Алексей Давиденко, собственник сети по продаже медицинского оборудования: У меня хорошие новости. Маски валятся в цене на опте, а это значит что с разницей пару дней будет обвал цен в рознице и интернете. Рынок насытился. Первая истерия прошла. Люди научились пользоваться ими многократно.
16.04.20 — 718