Кожен шостий українець купує ліки за порадою аптекаря, а не лікаря, кажуть дані опитувань. І тенденція не змінюється навіть під час пандемії коронавірусу. Як заробляють аптекарі і якими прийомами впарюють дорогі ліки покупцям, досліджували журналісти програми "Головна тема" з Оленою Кот на каналі "Україна".
Журналістці вдалося влаштуватися на стажування навіть без спеціалізованої освіти, а найперше, чого вчили на стажуванні – продавати дорогі ліки. Виявилося, що для чоловіків і жінок працюють різні схеми обману.
Чоловікам:
Не розповідають про якість препаратів, оскільки чоловіки дивляться тільки на ціну.
Щоб не купили найдешевшу – приносять три препарати в різних цінових сегментах.
"Приносиш три мазі, наприклад, за 50, 120 і 180 грн. І кажеш: 180 – це з Німеччини, 120 – з Словенії, і ось є дешевше". Після слова "дешевше" його відразу і візьмуть", – говорить аптекар. При цьому в асортименті може бути препарат і дешевше названих.
Жінкам:
Розповідають про якість препарату. Переконують, що препарат дорогий, але швидко допоможе.
"Розповідаєш так, щоб людина пішла додому, взяла гроші і купила у тебе препарат за 300 грн", – інструктують в аптеці.
"Джек-пот" для аптекарів – люди з симптомами ГРВІ, які погано почуваються.
"Кажуть "дайте мені щось від застуди" – і тут все, політ фантазії", – заявляє аптекар.
Є ще виверти, як нав'язати дорожчі препарати:
Якщо просять найменшу упаковку – посіяти сумніви, чи вистачить ліків на весь курс.
На вітрину не виставляти дешеві препарати.
З 4-х проінспектованих аптек тільки в одній не пропонували ліки на сотні гривень, а радили йти за призначенням до лікаря. Всі інші використовували вищеописані виверти на покупцях.
Тому, йдучи в аптеку, краще заздалегідь визначитися з ліками, які вам потрібні, і бажано проконсультуватися з лікарем, а не питати у аптекаря, який може навіть не мати фармацевтичної освіти, "що-небудь від застуди".