Контракты.ua

244  —  17.04
Житло в Києві продовжує дорожчати
Житло в Києві продовжує дорожчати

Ціни на однокімнатні квартири на вторинному ринку Києва можуть подорожчати на 10-15%. У першу чергу це стосується житла в будинках, які були введені в експлуатацію 15-20 років тому.

Про це розповіли опитані РБК-Україна ріелтори.

На вторинному ринку з'явилися інвестори, які купують житло для здачі в оренду, а також ті, кому вдалося оформити іпотеку за держпрограмою під 7% річних у гривні.

Медіанні ціни (середня вартість, при якій не враховуються аномально низькі і аномально високі показники) на квартири в старому житловому фонді почали зростати. У березні в порівнянні з лютим однокімнатні квартири подорожчали на 4% - в середньому до 1290 доларів за кв. м, йдеться в дослідженні порталу Address.ua. Це більше, ніж роком раніше, коли в середньому житло на вторинному ринку в Києві за той же період зросло в ціні на 1,6% - до 1247 доларів за кв. м.

Житло в минулому місяці дорожчало в Голосіївському і Дніпровському районах столиці, тоді як на Подолі квартири, навпаки, подешевшали на 5%. Майже половина покупців готові викласти за квартиру від 50 тисяч до 70 тисяч доларів. І більшість (44,7%) цікавляться як раз "одиничками", йдеться в дослідженні Address.ua. На другому місці за популярністю (39,9% запитів) - двокімнатні, а на третьому - більш габаритні трьох - і чотирикімнатні квартири.

Покупці зацікавилися житлом у будинках не старше 15-20 років, кажуть ріелтори. Площа однокімнатних квартир в них становить 35-50 кв. м, і на даний момент це найбільш затребувана нерухомість у столиці. Близько 35% потенційних покупців шукають житло такого класу.

Ще в минулому році більшість покупців цікавилися найдешевшими квартирами вартістю від 30-40 тисяч доларів. Більш дороге житло, як, наприклад, квартири в новобудовах, користувалися набагато меншою популярністю.

Одно - і двокімнатні квартири в хорошій локації завжди користуються підвищеним попитом покупців, говорить РБК-Україна президент Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України Юрій Піта.

"Саме такі квартири (особливо 1-кімнатні), незалежно від зовнішніх обставин, завжди в ціні, оскільки вони цікаві і для інвестора (для подальшої здачі в оренду), і для особистого проживання. Тому цілком логічно, що в першу чергу хороший попит на однокімнатні квартири, які у зв'язку з цим дорожчають", - підкреслив він.

Деякі інвестори, які купували квартири на "первинці" і потім здавали їх в оренду, дійсно переорієнтувалися на вторинний ринок. Це пов'язано зі скандалами і зупинками будівництв "Аркади" і "Укрбуду". При цьому попит на квартири в будинках віком 15-20 років не знижується.

Директор City Development Solutions Роман Герасимчук каже, що пояснити таку динаміку в цілому можна впливом нової іпотечної держпрограми зі ставкою під 7% - саме категорії житла, які підходять під вимоги програми, виявилися найбільш затребуваними в березні 2021 року.

Статьи по теме
На жилье для переселенцев выделили более 26 миллионов
На жилье для переселенцев выделили более 26 миллионов

Кабинет Министров распределил более 26 млн гривень субвенции из государственного бюджета на приобретение жилья для внутренне перемещенных лиц.
13.05 — 132

Квартири на вторинці дорожчають швидше за новобудови – тенденції карантинного ринку
Квартири на вторинці дорожчають швидше за новобудови – тенденції карантинного ринку

В Україні дорожчає житло. Упродовж року воно зросло у ціні більш ніж на 10 відсотків. Найдорожчі – оселі на вторинному ринку. Вони популярніші за ті, що у новобудовах.
26.04 — 194

Ціни на житло в Україні з початку року зросли на 11,4%
Ціни на житло в Україні з початку року зросли на 11,4%

Ціни на житло в Україні в січні-березні цього року, порівняно з січнем-березнем 2020 року, зросли на 11,4%\
21.04 — 159