Контракти.ua

842  —  30.03.21
Застрягле в Суецькому каналі судно зняли з мілини, але пробка залишилася
Застрягле в Суецькому каналі судно зняли з мілини, але пробка залишилася

Контейнеровоз Ever Given, який перекрив Суецький канал і створив затор, зняли з мілини рано вранці 29 березня. При цьому навігація у транспортній артерії ще не відновлена ​​- за розрахунками влади Єгипту, на це може знадобитися близько трьох днів. Наразі Ever Given переміщують за допомогою буксира на техогляд до озер на північ від по каналу. Судно знаходиться під посиленою охороною. Розвантажувати Ever Green не будуть.

На цьому тлі президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі вже заявив, що ситуація з судном, що сіло на мілину в Суецькому каналі, "успішно вирішена" – розповіли в новинах "Сьогодні" на каналі "Україна".

"Єгиптяни досягли успіху в закінченні кризи <...> в Суецькому каналі, незважаючи на величезну технічну складність", – заявив Абдель Фаттах ас-Сісі.

Щоб витягнути застряглий контейнеровоз Ever Given з мілини, знадобилися 10 буксирів. Крім того, довелося викопати 27 тисяч кубометрів піску на 18 метрів в глибину. Про це повідомила транспортна компанія Inchcape, а про деталі дізналися в Bloomberg.

У Суецькому каналі застрягли вже близько 450 суден. Раніше радник президента Єгипту з управління каналом Мохаб Мамішев вважав, що знадобиться близько тижня на те, щоб вивести всі судна з коридору Суецького каналу.