Контракти.ua

1572  —  29.03.21
Громада проти влади: на Кіровоградщині 23 села оголосили "червону" зону
Громада проти влади: на Кіровоградщині 23 села оголосили

В одній із громад на Кіровоградщині люди самі проголосили "червону зону" і запровадили суворі карантинні обмеження, щоб зупинити зростання кількості хворих на ковід. Посадовці з області назвали таке рішення перевищенням повноважень. Що на це відповіли у громаді?

Село Суботці та ще 22 населені пункти у Кіровоградській області – велика громада, в якій 13 тисяч жителів. І вони самі визначили свою територію "червоною" карантинною зоною. Відучора тут діють найсуворіші обмеження.

Суботцівський сільський голова Андрій Боріщенко розповідає в новинах "Сьогодні" на каналі "Україна":

"Це колегіальне рішення. Рішення комісії ТБ і НС – це перше. Хочу нагадати минулий березень місяць. Коли за наявності одного хворого у нас по території ходили "космонавти" з пульверизаторами і обприскували, все, що можна було обприскувати".

Хворих на ковід у громаді уже 30. Причому 15 із них – то лише за минулу добу. Це дуже багато – бідкається голова. Адже місць у лікарні – не вистачає. А вірус – тільки набирає обертів. Сьогодні під кабінетом сімейної лікарки черга. Ніна Бородата каже, що у неї сьогодні більш як 20 пацієнтів. Та половина з них лікується по телефону.

Кіровоградська область нині у "помаранчевій" зоні. Але Суботцівська громада запровадила суворіші обмеження. І вони діятимуть щонайменше до 9 квітня. У селах заборонені масові заходи, не працюють кафе, клуби, дитячі гуртки.

І хоча в п’ятницю та суботу у селі базарний день, коли підприємці виходять до місцевого універмагу, сьогодні майданчик порожній. Працює лише кілька яток із продуктами. Але продавці кажуть: торгівлі немає.

Школярі Суботцівської громади нині на канікулах. Після їхнього завершення навчатимуться дистанційно. Та вчителі кажуть: багато родин не мають необхідних гаджетів, тож онлайн-уроки – не для всіх.

Вчителька Суботцівської школи Ніна Пічкуренко пояснює, що не всі батьки можуть собі дозволити купити дітям потрібну техніку. А з тими, хто має можливість, спілкуються по Вайберу.

Більшість селян носять маски. Але далеко не всі у захваті від суворих обмежень, кажуть:

"Це повна єрунда. Я так ставлюся. Того, що це звичний грип. Переболієш і все, нічого страшного. А хто має померти – той помре".

Та навіть якщо COVID-19 не бояться, суворих правил мусять дотримуватися. Сільський голова каже, що діяв згідно з постановою Кабміну. Та в обласному центрі рішення Суботцівської громади вже назвали перевищенням повноважень. Сільський голова натомість переконав обласних посадовців у необхідності додаткових обмежень хоча б до 5 квітня. Ті наполягли, аби прибрати з розпорядження термін "червона зона".

Статьи по теме
"Жовта" зона скоротилася. МОЗ оновило карантинний розподіл

Міністерство охорони здоров'я скоротило "жовту" зону карантину. Станом на 23 лютого на цьому епідемічному рівні знаходяться всього три регіони.
24.02 — 1966

У «червоній» зоні карантину залишаються п'ять областей, у «жовтій» - чотири
У «червоній» зоні карантину залишаються п'ять областей, у «жовтій» - чотири

Станом на 22 лютого на червоному рівні епіднебезпеки залишаються п'ять областей - Закарпатська, Івано-Франківська, Луганська, Рівненська та Хмельницька. На жовтому - Львівська, Полтавська, Харківська та Чернівецька області. Решта регіонів та Київ - на помаранчевому рівні.
23.02 — 1648

У МОЗ назвали п'ятірку регіонів-антилідерів з вакцинації проти COVID-19
У МОЗ назвали п'ятірку регіонів-антилідерів з вакцинації проти COVID-19

У Міністерстві охорони здоров'я України назвали регіони з найменшою кількістю вакцинації населення. Йдеться про західні області.
22.02 — 923