Зерна чіа були неймовірно популярні в ацтеків, їх використовували у релігійних церемоніях як подарунок богам. А нині цей суперфуд завойовує увагу господинь вже не перший рік. Ведучі програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна» Лілія Ребрик і Григорій Герман дізнались, чим же корисний цей продукт та як краще його вживати.
Чіа – джерело антиоксидантів, його вже навіть встигли наректи природним антибіотиком. За результатами досліджень канадських учених – він допомагає боротися з безсонням та депресією. Тому його активно вживають у будь-якому вигляді. З ним готують смузі, пудинги, пироги та салати. До того ж, дослідження довели – у 100 грамах чіа кальцію у 5 разів більше, ніж у склянці молока.
«В цих зернах міститься велика кількість рослинного білка. До речі, не кожне зерно містить у собі 20% білка, а це амінокислоти – будівельний матеріал для нашого організму, зміцнення імунітету», – зазначила лікарка-дієтолог Лариса Бойченко в ефірі каналу «Україна».
А ще ці зерна містять чимало клітковини та складних вуглеводів. Вони не підвищують рівень цукру в організмі та стимулюють роботу кишківника.
«Якщо вживати ці зерна у невеликій кількості (до 3-х столових ложок у сирому вигляді) щодня замість інших продуктів, звичайно, це чудово сприяє схудненню. Цей продукт низькокалорійний, багатий на клітковину та білки, а все це не дає можливість накопичувати підшкірну жирову клітковину», – розповіла дієтологиня.
Проте вживати ці зерна можна не всім, людям з алергією та гострими захворюваннями кишківника чіа не рекомендовані.
Такий суперфуд – рятівна паличка від хвороб та зайвих кілограмів і вживати його краще у вигляді пудингів чи смузі.
Для корисного і поживного смузі знадобляться:
Молоко – 200-300 мл
Банан – 1 шт.
Зерна чіа – 1 ст.л.
Кориця – 1 ч.л.
Мед – 1 ст.л.
Ягоди – за смаком
Подрібнити банан, помістити його у чашу блендера, додати корицю, молоко, чіа, мед та збити до однорідності. Дати настоятись протягом 20 хвилин. Корисний сніданок чи перекус готовий!