Контракти.ua

1099  —  19.03.21
Апеляційний суд скасував рішення про заборону книги "Справа Василя Стуса"
Апеляційний суд скасував рішення про заборону книги

Київський апеляційний суд скасував рішення Дарницького районного суду Києва про заборону поширення книги журналіста Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса".

Про це повідомив суддя Київського апеляційного суду під час засідання, передає Укрінформ.

"Апеляційний суд міста Києва скасовує рішення Дарницького районного суду Києва від 19 жовтня 2020 року про заборону видання і поширення книги Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса", — оголосив рішення суддя.

Він зауважив, що рішення Київського апеляційного суду може бути оскаржено у Верховному суді України протягом 30 днів після оголошення.

Дарницький районний суд Києва 19 жовтня 2020 року частково задовольнив позов народного депутата Віктора Медведчука проти видавництва Vivat та історика і журналіста Вахтанга Кіпіані про заборону видання і поширення книги «Справа Василя Стуса».

Зокрема, суд визнав недостовірними деякі фрази, наведені у книзі, і зобов’язав видалити їх, а також заборонити розповсюджувати надрукований тираж книги та подальше її тиражування до усунення фраз, що містять інформацію про Медведчука.

Також суд ухвалив заборонити Кіпіані та видавництву поширення пов’язаної з книгою інформації у пресі, на радіо, телебаченні, в інтернеті та інших ЗМІ.

30 листопада Київський апеляційний суд відкрив апеляційне провадження за апеляційною скаргою представника журналіста Вахтанга Кіпіані на рішення суду першої інстанції щодо книги «Справа Василя Стуса».

Розгляд апеляційної скарги мав розпочатися 21 січня 2021 року, але засідання було перенесено на 19 лютого. Під час засідання 19 лютого суд оголосив перерву і переніс розгляд на 19 березня.

"Справа Василя Стуса" вийшла у видавництві Vivat у 2019 році. Книга містить документи з архіву колишнього КДБ УРСР про резонансну справу поета Василя Стуса, покази свідків, листи поета з тюрми, спогади його рідних і друзів.

Медведчук був призначений державним адвокатом Стуса, коли його у 1980 році заарештували вдруге.

Статьи по теме
Лайма Вайкуле різко засудила Симоньян за образу Галкіна і Пугачової
Лайма Вайкуле різко засудила Симоньян за образу Галкіна і Пугачової

Лайма Вайкуле багато років дружить з Аллою Пугачовою і не промовчала, дізнавшись про те, як Симоньян образила сім'ю її близьких друзів.
28.04 — 737

Криголам «Ноосфера» входить до ТОП-20 найкращих науково-дослідних суден
Криголам «Ноосфера» входить до ТОП-20 найкращих науково-дослідних суден

Український криголам "Ноосфера", який придбали у Великої Британії, входить до ТОП-20 найкращих науково-дослідних суден.
18.02 — 1395

З Одеси в Антарктику вирушило науково-дослідне судно «Ноосфера»
З Одеси в Антарктику вирушило науково-дослідне судно «Ноосфера»

Криголам «Ноосфера» у п'ятницю вирушив у перший рейс з Одеси до антарктичну станцію «Академік Вернадський». На борту, крім екіпажу, шість українських дослідників Антарктики, а ще 28 вітчизняних науковців приєднаються до них у чилійському порту Пунта-Аренасу.
29.01 — 1509