Контракти.ua

715  —  10.03.21
Верховна Рада прийняла митні та податкові пільги в рамках держпрограми підтримки великих інвесторів – Robinson Patman
Верховна Рада прийняла митні та податкові пільги в рамках держпрограми підтримки великих інвесторів – Robinson Patman

У рамках президентської програми щодо підвищення інвестиційної привабливості України 2 березня 2021 року слідом за Законом України «Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями» («Закон про інвестиційні няні») Верховна Рада прийняла конкурентні інвестиційні стимули. Про це повідомляється в прес-релізі юридичної компанії Robinson Patman.

Відповідно до прийнятого законопроекту №3761 («Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу щодо особливостей оподаткування суб'єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проекти зі значними інвестиціями») для реалізації інвестиційного проекту інвестори зі значними інвестиціями звільняються, зокрема, від податку на додану вартість на операції з імпорту устаткування та податку на прибуток підприємств протягом 5 років.

У Robinson Patman уточнили, що в порядку змін, прийнятих проектом закону №3762 («Про внесення зміни до розділу XXІ «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України») інвестори зі значними інвестиціями також звільняються від сплати ввізного мита на імпорт устаткування за умови його відповідності окремим вимогам.

Крім того, в контексті зазначених змін органи місцевого самоврядування наділені правом змінювати (зменшувати) ставки на земельний податок та на орендну плату за землі державної та комунальної власності.

«Прийняті зміни до Податкового та Митного кодексів є основними важелями для втілення президентської ініціативи щодо підвищення інвестиційної привабливості України, тому без їх прийняття Закон про інвестиційні няні не міг би запрацювати в повній мірі», – наголосив керуючий партнер юридичної компанії Robinson Patman Дмитро Відсота.

Активізація діяльності уряду в інвестиційній сфері є сигналом для бізнес-спільноти про те, що наступним кроком стане прийняття інвестиційних стимулів для розвитку індустріальних парків. «Інвестори, які готові розбудовувати та розвивати індустріальні парки в Україні, перебувають в очікуванні відміни/зменшення податкового та митного навантаження. Сусідні країни вже мають успішний досвід стимулювання розвитку індустріальних парків, тому тільки в результаті прийняття необхідних інвестиційних стимулів ми зможемо говорити про зростання конкурентоспроможності економіки України», – заявив Дмитро Відсота.

Під дію прийнятих інвестиційних стимулів підпадають інвестиційні проекти, що відповідають таким критеріям, як розмір інвестицій (понад 20 млн. євро), створення робочих місць, термін реалізації (до 5 років).

Зміни набувають чинності 1 січня 2021 року та будуть діяти 14 років.

Статьи по теме
В Україні можуть підвищити податки через проблеми з наповненням бюджету
В Україні можуть підвищити податки через проблеми з наповненням бюджету

Уряд і парламент будуть шукати додаткові податкові інструменти, якщо ситуація з наповненням держбюджету України буде погіршуватися. За інформацією РБК-Україна, можуть підвищити ПДВ і повернути акцизи на паливо, а також розширити військовий збір на імпорт.
04.08.22 — 1005

Рада змінила податок на посилки з-за кордону
Рада змінила податок на посилки з-за кордону

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях).
25.01.22 — 1141

Українців чекає новий податок: платити доведеться навіть з подарунків
Українців чекає новий податок: платити доведеться навіть з подарунків

В Україні вирішили взятися за неофіційні доходи громадян, з яких не виплачуються податки. З початку 2022 року податкова служба почне застосовувати непрямі методи податкового контролю.
10.01.22 — 1756