Контракти.ua

1005  —  02.03.21
Викиди вуглекислого газу в 2020 році рекордно знизилися - МЕА
Викиди вуглекислого газу в 2020 році рекордно знизилися - МЕА

  Світові викиди вуглекислого газу на планеті в минулому році в енергетиці рекордно впали. Вони через пандемію коронавірусу знизилися на 5,8%, що є рекордом з часів Другої світової війни.

Про це йдеться у звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).
"Пандемія коронавірусу і подальша за нею економічна криза вплинули майже на всі аспекти виробництва, поставок і споживання енергії в усьому світі. Так як основний попит на енергію впав майже на 4% в 2020 році, глобальні викиди CO2, пов'язані з енергетикою, скоротилися на 5,8%", - наголошується в документі.
Експерти додали, що зниження викидів вуглекислого газу склало два мільярди тонн. Це відповідає сукупному об'єму викидів ЄС, і прецеденту в історії немає.
У 2020 році істотно знизився попит на нафту і вугілля.
Крім зменшення промислової активності, істотним фактором зниження викидів вуглекислого газу в січні 2020 року стала й тепла погода.
"Потреби в опаленні у великих країнах, таких як США, Німеччина, Велика Британія і Росія, були на 15-20% нижчі, ніж у січні 2019 року", - підкреслили в агентстві.
Також глобальні викиди СО2 знизилися через різке зниження попиту на поїздки. Але, додали в МЕА, "так як перша хвиля пандемії була взята під контроль, а економічна активність зросла до середини року, викиди збільшилися".
"Вони продовжували відновлюватися до кінця року, і в грудні 2020 року глобальні викиди були на 2% вищі, ніж у тому ж місяці роком раніше", - говориться у звіті.
Статьи по теме
Чи зникнуть зими в Україні: метеорологиня шокувала заявою про зміну клімату
Чи зникнуть зими в Україні: метеорологиня шокувала заявою про зміну клімату

Віра Балабух прогнозує потерпління в Україні.
15.11 — 356

В Україні змінились кліматичні норми: синоптикиня розповіла, чи буде ще
В Україні змінились кліматичні норми: синоптикиня розповіла, чи буде ще "бабине літо"

Погода в Україні цьогоріч здивувала аномальним теплом, оскільки метеорологічне літо почалося ще в середині травня і тривало майже до початку жовтня. Така аномально погода зокрема, може бути пов’язана із загальними тенденціями до підвищення температури на планеті.
28.10 — 2744

Теплі зими та посушливе літо. Що відбувається в Україні через зміни клімату
Теплі зими та посушливе літо. Що відбувається в Україні через зміни клімату

Через глобальне потепління в Україні фіксують обміління річок, аномально теплі зими та посушливе літо. Прискорюють кліматичні зміни і викиди парникових газів через війну РФ проти України.
23.10 — 627