Контракти.ua

817  —  21.02.21
Особливості носіння брекетів: необхідний арсенал та загальні правила догляду за ротовою порожниною вдома
Особливості носіння брекетів: необхідний арсенал та загальні правила догляду за ротовою порожниною вдома

Робота стоматолога заснована на тому, аби правильно встановити брекети та слідкувати за рухом зубів, постійно коректуючи зубну систему. Коли ж пацієнт повертається додому, то тут вже йому доведеться піклуватися про свою ротову порожнину з її новими елементами самостійно. Правильний догляд за брекетами є гарантією збереження зубів, емалі та ясен у здоровому стані.

Основні правила

Ортодонтичне лікування підвищує ризики виникнення карієсу. Та це неприємне явище можна попередити, якщо притримуватися рекомендацій стоматолога щодо правил носіння брекетів та догляду за ними. Вже у перші дні після їх встановлення доведеться пристосовуватися до нового способу життя і придбати засоби, інструменти для ефективного та безпечного очищення системи.

Процедури, що включають у себе догляд за брекетами та зубами, займають набагато більше часу, ніж коли ротова порожнина знаходиться у звичайному стані. З ортодонтичною конструкцією на кожен зуб потрібно відводити не менше 10 секунд.

Мало зрозуміти, як чистити зуби коли є брекети, варто ще й прислухатися до порад щодо раціону харчування. Так, доведеться відмовитися від твердої та тягучої їжі, не вживати занадто гарячі та дуже холодні страви.

Засоби для очищення брекет-системи у домашніх умовах

Щоб якісно очистити конструкцію та зубний ряд, для цього слід застосовувати наступні інструменти:

  1. Спеціальні зубні щітки. Щітка для чищення зубів з брекетами має бути V-образної форми та мати шийку середньої товщини.
  2. Флоси — нитки для видалення бруду в проміжках між зубами.
  3. Йоржики для брекетів. Застосовуються виключно для чистки зубів із встановленою системою. Вичищається кожний елемент та простір між ними.
  4. Іригатори. Ці предмети гігієни використовуються для миття щелеп та ділянок, що їх оточують, за допомогою тонкого струменю води.

Користуватися інструментами рекомендується після кожного прийому їжі. Правила щодо того, як доглядати за брекетами вдома, розкаже лікар-стоматолог, враховуючи індивідуальні особливості стану зубного ряду та порожнини рота пацієнта.

Обираємо правильну зубну пасту

Під час ортодонтичного лікування необхідно користуватися особливою пастою. Догляд за зубами з брекетами передбачає очищення ремінералізуючим засобом із вмістом фтору. Причому концентрація останнього має складати 1250–1450 ppm. На питання, як правильно доглядати за брекетами, лікар також може порекомендувати пасту із медичним нано-гідроксиапатитом. Це дозволить захистити зуби від карієсу.

Правила чищення

Розглянемо, як чистити брекети вдома самостійно:

  1. Спочатку по черзі очищаємо верхній та нижній зубний ряд із встановленою брекет-системою. Для цього у нас вже є спеціальна зубна паста для брекетів.
  2. Далі піклуємося про кожен зуб окремо за допомогою йоржика.
  3. Видаляємо залишки їжі з щілинок між елементами за допомогою зубної нитки.
  4. Промиваємо ротову порожнину струменем води з іригатора.

В завершення прополіскуємо рот ополіскувачем. Під час носіння брекетів ідеально підходить засіб із антибактеріальним ефектом.

Статьи по теме
Чому військові звертаються до наркотиків після бойових дій і як це подолати?
Чому військові звертаються до наркотиків після бойових дій і як це подолати?

Дізнайтесь про основні причини вживання наркотиків серед військових після бойових дій ▶︎ Ефективні методи боротьби із залежністю ☎︎ +380(67)4004477 ▶︎ Наркологічний центр "Брік" – 1 крок до відновлення!
20.11 — 539

Наркотики і залежність: чому «один раз спробувати» може стати початком проблем?
Наркотики і залежність: чому «один раз спробувати» може стати початком проблем?

Чому навіть одна спроба наркотиків може призвести до розвитку залежності та серйозних наслідків ✅ Як впливають наркотики на мозок та психіку ✅ Чому важливо звертатися за допомогою ☎️ +380(97)2669696
11.11 — 417

Почему важно понимать, что контроль над употреблением наркотиков невозможен?
Почему важно понимать, что контроль над употреблением наркотиков невозможен?

Почему контроль над употреблением наркотиков невозможен и как признание проблемы помогает в лечении ▶︎ Какие существуют эффективные программы помощи специалистов для выздоровления ☎︎ +380 (50) 9333260
05.11 — 453