Карантин слабне і працівники повертаються до офісів. Білі комірці заполоняють кабінети, а господині всієї України знову почали піклувалися, аби біле залишалося білим. Ведучі програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна» Марія Мельник і Григорій Герман дізнались, як це робити правильно та чим найкраще відбілювати одяг.
Часи величезних виварок, у яких хазяйки відбілювали білизну, минули, а актуальність білосніжних речей нікуди не поділась. Сучасній господині варто лише купити спеціальний засіб. Але з часів наших бабусь своїх позицій тут не здають хлоровмісні засоби. Дешеві та ефективні. Проте небезпечні.
«Хлор може викликати алергічні реакції, тому необхідно обмежити його контакт зі шкірою людини. Крім того, він потребує більш високих температур під час відбілювання і не всі тканини витримають такий жорсткий спосіб», – пояснив професор кафедри товарознавства Тарас Караваєв у програмі «Ранок з Україною».
Ще один вид хімічних засобів – оптичні відбілювачі. Це той самий ультрамарин або «синька».
«Вони містять флуоресцентні речовини, які осідають між волокнами і створюється ілюзія, що тканина біліша. Це відомий фізичний спосіб – за рахунок додавання невеликої кількості синього кольору нейтралізується жовтий відтінок», – розповів фахівець.
Такі кристали теж осідають між волокнами тканини та провокують алергії або проблеми зі шкірою. Проте є нове покоління екологічних засобів, які відбілюють за допомогою кисню. Крім безпечності, такі засоби, на відміну від хлору, сумісні з іншими пральними порошками і працюють навіть у холодній воді. Делікатні матеріали ними теж можна відбілювати. Проте є один недолік – ціна. Та зекономити можна, купуючи вітчизняні засоби – вони значно дешевші, ніж зарубіжні.
А ще є народні методи економного відбілювання. Наприклад, змішати 30 мл перекису водню з 2,5 л води. Такий розчин можна наносити на плями або замочувати в ньому одяг.
Ще один нешкідливий захисник білизни – лимон. Для такого методу знадобиться 1 лимон і кілька столових ложок солі. Нанести засіб на плями та залишити на 30-50 хвилин.
Не менш ефективною в питанні відбілювання є звичайна сода. 200 г соди слід змішати з 20 мл нашатирного спирту і нанести на пляму. Такий засіб також можна додавати до порошку під час прання.
Такі відбілювачі не лише повернуть речам сніжну білизну, а ще й добре виполіскуються з тканин і цілком гіпоалергенні. Тому їх можна використовувати навіть для немовлят.