У програмі «Ранок з Україною», яка виходить у будні о 6:30 на каналі «Україна», Лілія Ребрик і Анатолій Анатоліч дослідили квітковий асортимент і розповіли, як здивувати кохану вишуканим букетом, не залишившись із порожнім гаманцем.
У 2020 році українські чоловіки почали дарувати жінкам квіти на День святого Валентина у рази більше, ніж у 2017 році! Та часто перед святом квіти дорожчають.
«Цінова політика така: як правило підняття ціни на квіти починається за кілька тижнів до свят, а все через те, що квітка не встигає зацвісти, дозріти. Ціна знизиться вже після 8 березня, – пояснює власниця квіткового магазину Алла Мартинюк у програмі «Ранок з Україною». – Проте, якщо ви бажаєте зекономити, я раджу вам купувати квіти за кілька днів до свята, адже 14-го ціна може піднятись в рази».
Наступна порада – щоб заощадити на букеті, краще обирати вітчизняного виробника. Ще дешевше квіти продають на квіткових ринках. Саме тут ціна відносно стала, і якщо навіть збільшується, то на мізерні 2-3 відсотки. Але біда в тому, що часто ця торгівля відбувається просто неба, тобто квіти аж ніяк не захищені від переохолодження. І гарантії, що такий букет на зів’яне наступного ранку – немає.
Ще один лайфхак – забронювати квіти. Раніше зайти на сайт з продажу квітів і забронювати букет. Ціна на нього залишається такою, що була в день бронювання. Тобто за допомогою такого лайфхаку вдасться заощадити 250-300 грн. Але тут є декілька мінусів. По-перше, бронювання можна здійснити лише у великих містах і на сайтах квіткових компаній, які надають таку послугу. А по-друге, квіти на таких сайтах переважно імпортні, і вони з самого початку мають вищу ціну.
Альтернативою квітів можуть стати: букет з м’яких іграшок або з кремами для SPA-процедур. Ласунки оцінять букети з шоколадок або цукерок. Любителькам здорового способу життя сподобається букет із фруктів.