Відсьогодні пасажири можуть користуватися швидкісним мобільним інтернетом на дев’яти станціях столичної підземки та в тунелях між ними – у київському метрополітені відбувся запуск першої черги 4G.
“Серфити в інтернеті вже можна на станціях: “Академмістечко”, “Житомирській”, “Святошин”, “Героїв Дніпра”, “Мінській”, “Оболонь”, “Сирець”, “Дорогожичі” та “Лук’янівській”, – розповів радник Київського міського голови Максим Бахматов під час тестування послуги 4G на станції метро “Дорогожичі”.
Запуск 4G в метро – великий і важливий крок для столиці, на який так давно чекали і пасажири, і оператори послуг. Київ – мегаполіс, тут дуже важливі і швидкість, яку дає нам метрополітен, і можливість залишатися на зв’язку.
“Варто наголосити, що оператори довгих 8 років намагалися налагодити співпрацю з муніципальними структурами, аби запустити мобільний інтернет в метро. І лише в жовтні 2019 року, коли я почав активно “пушити” проект і, фактично, став 4G-нянею, справа зрушила з місця. І от, 9 станцій метрополітену вже на зв’язку. Ми плануємо, що до кінця року швидкісний інтернет з’явиться на всіх станціях метрополітену, адже для цього вже є всі умови”, – додав Максим Бахматов.
Він нагадав, що у березні 2020 року депутати Київської міської ради затвердили механізми для запуску швидкісного інтернету в метро – правила співпраці комунальних підприємств та установ із операторами мобільного зв’язку. Цим рішенням Київрада дала змогу мобільним операторам запускати 4G на всіх станціях та тунелях київського метрополітену, а інтернет-провайдерам – розвивати свої мережі у столиці.
Із 5 березня 2020 року три мобільні оператори (“Київстар”, “Vodafone Україна” та lifecell) почали надавати послуги 4G зв’язку на станції київського метрополітену «Академмістечко». Сьогодні швидкісний інтернет з’явився ще на 8 станціях.
Максим Бахматов також додав, що місто не витрачало бюджетні гроші на запуск 4G, адже реалізація проекту відбувається коштом мобільних операторів.
Нагадаємо, що у липні 2019 року оператори в рамках тендеру обрали компанію Huawei у якості постачальника рішення для будівництва спільної 4G мережі у столичному метрополітені. Технічне рішення від Huawei дозволяє використовувати одну базову станцію одразу всім трьом операторам.