385 — 11.11.19
5 науково доведених способів виховати розумну дитину
Дошкільне виховання дітей - один з найбільш значущих елементів в їх інтелектуальному розвитку. На цьому етапі кордони розумових здібностей дитини визначає не стільки генетичний фактор, скільки зона найближчого розвитку.
Розвиток дитини принесе гарні плоди, якщо батьки:
- знаходять час для спілкування;
- створюють умови для набуття нею пізнавальних навичок;
- живлять дитячий розум корисними знаннями;
- заохочують притаманну дітям допитливість.
Зміст:
- Завдання виховання дитини.
- Особливості виховання дітей: 5 способів позитивно вплинути на розвиток інтелекту дитини.
- Найефективніша програма виховання дитини розумною - яка вона?
Завдання виховання дитини
В інтелектуальному вихованні головний напрямок - це, звичайно, розвиток розумових здібностей. У дошкільному віці потрібно приділити увагу тренуванню пам'яті, сприйняття, концентрації, уяви, мислення. Здібності - це тільки одна з граней виховання розумної дитини. Разом з нею заходи з розвитку дитячого інтелекту повинні включати:
- пробудження пізнавального азарту, інтересу до пізнання нового;
- розвиток навичок, необхідних у навчанні;
- мотивацію до навчання;
- соціалізацію, розвиток навичок комунікації;
- прищеплення корисних інтелектуальних звичок.
На момент надходження в початкову школу дитині потрібно не просто читати, рахувати, а ще аналізувати інформацію, швидко засвоювати, думати, робити самостійний вибір, приймати рішення.
Особливості виховання дітей: 5 способів позитивно вплинути на розвиток інтелекту дитини
- Рухливі ігри. Краще на свіжому повітрі і в компанії однолітків. Вплив на інтелект пряме і непряме:
- під час прогулянки клітини мозку отримують достатньо кисню, активізується розумова робота;
- спілкування, ігри з друзями - ідеальне середовище для розвитку соціального інтелекту.
- Відеоігри. Ви здивуєтеся, але навіть НЕ розвиваючі ігри приносять користь для дитячого розуму. Вони ставлять перед гравцем безліч завдань, що вимагають застосування логіки, швидкого і, що важливо, самостійного прийняття рішень.
- Музика. Американські вчені провели експеримент і виявили, що уроки музики впливають на успіхи школяра з усіх шкільних дисциплін. Вони тренують увагу, пам'ять, розвивають емоційний інтелект.
- Здоровий сон. Ви навіть не уявляєте, як один тільки цей фактор впливає на дитячу увагу, здатність концентруватися. Якщо порушення режиму, дефіцит сну стає системою, то сповільнюються розумові процеси, страждає успішність і здоров'я дитини.
- Правильна мотивація. Наявність здібностей не гарантує успіх. Щоб отримати потрібний результат, учневі потрібно постаратися, витратити час, сили, подолати труднощі. Похвала за результат мотивує дитину вчитися.
Найефективніша програма виховання дитини розумною - яка вона?
Інтелект розвивається не тільки вихованням, а й регулярними розумовими заняттями. Це можуть бути розвиваючі курси для дітей, ігри для інтелекту, завдання на логіку і мислення.
В Україні є особлива методика виховання розумних дітей. Це ментальний рахунок. Школа ментальної арифметики Соробан® допомагає стати розумними і талановитими дітям 5-11 років. Чим приваблює програма курсів Соробан батьків?
- Наявністю навчальної онлайн-програми авторської розробки, яка дозволяє кожному учневі займатися в індивідуальному темпі.
- Результатами - користь навчання видна вже після перших уроків ментального рахування. Учні швидко засвоюють матеріал, успішно застосовують отримані знання і досвід в навчанні.
- Високим рівнем підтримки - відмінне матеріальне забезпечення, консультації та допомогу педагога на всіх етапах навчання.
Для дітей же уроки ментальної арифметики - це цікаве розвиваюче середовище, де можна зустріти нових друзів, придбати здібності і здивувати ними своїх шкільних вчителів. І в той же час - це системна розумова робота, яка розвиває мозок, що забезпечує розвиток розумових функцій. Метод ментального рахунку Соробан® ефективний в розвитку пам'яті, логіко-аналітичного та просторово-образного мислення. Він виховує розум, одночасно розвиває навчальні здібності і мотивує - дає все, що потрібно для успішного навчання.