В житловому будинку чи офісі, в квартирі чи торговому приміщенні кондиціонери вже стали незамінними пристроями, оскільки з настанням літа вони дарують справжню прохолоду, а окремі моделі восени та взимку здатні ще й обігріти приміщення. Про придбання оптимальної моделі кліматичного обладнання поведемо мову, оскільки поради спеціалістів не будуть зайвими в цьому питанні.
Основа функціонування кондиціонера
Кондиціонер працює на властивості рідини поглинати теплоенергію в результаті випаровування та виділення тепла при переході з газоподібного назад до рідкого стану. Такою рідиною виступає холодоагент фреон, здатний змінювати власний агрегатний стан. Ця властивість не залежить від температурних коливань і тиску в закритих системах.
Кліматичний агрегат переносить тепло з приміщення назовні, тобто до того місця, де розташовується конденсатор. Функціонування компресора забезпечує рух холодоагента по контурах.
Потужність, яку споживає кондиціонер
Кількість кіловатів, що споживаються кондиціонером, дорівнює, в середньому, третині від охолодження повітря чи від його нагрівання. Висновок з цього: кіловат електроенергії, який витрачається пристроєм, повертається до споживача виділеними 2,5-3 кіловатами тепла чи холоду.
Варто зауважити, що витрачається енергія не на нагрівання повітря чи його охолодження, а на те, щоб перенести холод або тепло з вулиці в кімнату. Це означає, побутовим кондиціонером, який має потужність охолодження в два кіловати споживає для цього всього 0,65-0,7 ват електроенергії. Кліматична техніка може вмикатись в звичайну побутову розетку. Її придбання е абсолютно безпроблемним, якщо звернутись для цього в Інтернет маркет кондиціонерів ЕСПО.
Режим функціонування кондиціонерів
Будь-яка модель кондиціонера має спеціально визначений режим роботи, який складається з таких операцій: