Контракти.ua

Нічна атака на Київ 3 лютого: кількість постраждалих зросла, з’явилися фото наслідків

Нічна атака на Київ 3 лютого: кількість постраждалих зросла, з’явилися фото наслідків

Станом на зараз вже троє постраждалих у Києві. У Києві троє людей постраждали внаслідок нічної російської атаки. Про це повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко у Telegram. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Дніпровський район: на одній з адрес сталося руйнування житлової 5-поверхівки. За іншою адресою — виникла пожежа на території закладу дошкільної освіти. Також зафіксовані падіння уламків на відкритій території без загоряння. Очевидці повідомляють, що у Дніпровському районі знову зникло опалення, вже вчетверте за сезон. Деснянський район: зафіксовані влучання по території однієї з адмінбудівель та на відкритій території. Дарницький район: на одній із локацій сталася пожежа та руйнування на 26 поверсі багатоповерхівки. На жаль, одна людина постраждала. Також пошкоджено фасад та скління житлового будинку. Ще на одній адресі сталося загоряння та руйнування у складській будівлі. Печерський район: внаслідок влучання по території однієї з АЗС пошкоджена її будівля, 4 припарковані авто, лінія електропередач та дорожнє покриття. Шевченківський район: сталося займання багатоповерхівки, двоє людей отримали травми. За даними ДСНС, всі пожежі ліквідовані. Інформація щодо постраждалих уточнюється. На місцях працюють всі відповідні служби міста. Зазначимо, тривога у Києві тривала 7 годин 20 хвилин. Нагадаємо, у ніч проти 3 лютого Росія знову атакувала Київ.
03.02.2026 — 9 — 2681

Блекаут в Києві: що відбувалося під час повної зупинки метро

Блекаут в Києві: що відбувалося під час повної зупинки метро

Через аварійну ситуацію з електропостачанням пасажири опинилися у темряві, а рух поїздів та ескалаторів було заблоковано. 31 січня, столицю паралізував масштабний збій у роботі громадського транспорту. Рух поїздів на всіх трьох гілках Київського метрополітену було повністю зупинено. Яка ситуація була у київському метро показала кореспондентка ТСН.ua Наталія Нагорна.Про це повідомляють Контракти.UA. За свідченнями очевидців, на станціях частково або повністю зникло освітлення, платформи занурилися у темряву. Через зупинку ескалаторів люди змушені самотужки підійматися сходами на вихід, підсвічуючи собі шлях мобільними телефонами. Міська влада оперативно відреагувала на надзвичайну подію. У Київській міській державній адміністрації (КМДА) офіційно заявили, що причиною колапсу стала проблема із зовнішнім електропостачанням. «Через зникнення напруги від зовнішніх живлячих центрів у метрополітені тимчасово призупинено рух поїздів і роботу ескалаторів», — йдеться у повідомленні КМДА. Наразі енергетики та технічні служби метрополітену працюють над відновленням живлення. Про терміни відновлення руху поїздів міська влада пообіцяла повідомити додатково. Нагадаємо, на подію відреагував президент України Володимир Зеленський. Він заслухав доповіді щодо аварійної ситуації в енергосистемі та повідомив, що усе необхідне на рівні української енергосистеми є, відбуваються відновлювальні роботи. Наразі головне завдання держави — стабілізувати ситуацію найближчим часом. Також за прогнозами фахівців «Міненерго», електропостачання повернеться протягом найближчих 2-3 годин.
31.01.2026 — 8 — 2962

Удар РФ по спадщині ЮНЕСКО: вперше з Другої світової постраждала Києво-Печерська лавра

Удар РФ по спадщині ЮНЕСКО: вперше з Другої світової постраждала Києво-Печерська лавра

У ніч проти 24 січня 2026 року внаслідок масованої російської ракетно-дронової атаки на Київ були пошкоджені об’єкти Національного заповідника "Києво-Печерська лавра", які входять до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це пише РБК-Україна з посиланням на "Інтерфакс-Україна". Про це повідомляють Контракти.UA. Генеральний директор заповідника Максим Остапенко у коментарі агентству розповів, що це перше з часів Другої світової війни безпосереднє ураження об’єкта Києво-Печерської лаври внаслідок вибуху повітряної цілі. "Вперше з часів Другої світової війни, внаслідок військових дій було уражено обʼєкт Києво-Печерської лаври. Кожного разу за цим стоїть Москва", - зазначив він. Зокрема, пошкоджень зазнали корпус №66 - вхідна частина до комплексу Дальніх печер, а також корпус №67 - Аннозачатіївська церква. Вибуховою хвилею вибито частину вікон і дверей, у багатьох місцях пошкоджено штукатурне оздоблення. Водночас самі печери не постраждали. Остапенко уточнив, що через відключення електроенергії не спрацював сейсмічний датчик, тому наразі неможливо точно визначити вплив вибуху на об’єкти заповідника. Раніше фіксувалися лише пошкодження від шрапнелі або уламків збитих повітряних цілей. Своєю чергою віцепрем’єр-міністерка - міністерка культури Тетяна Бережна повідомила, що на місці працювали фахівці Заповідника та Національної поліції, а вже сьогодні заплановано детальне технічне обстеження. "Сьогодні проведемо детальне технічне обстеження й одразу почнемо відновлення та консервацію", - написала вона у Facebook. Бережна наголосила, що Міністерство культури координує дії з профільними службами для збереження та захисту культурної спадщини, а всі пошкодження ретельно фіксуються для подальших відновлювальних робіт. "Цього року Лавра відзначає 975-річчя. І саме зараз по ній б’ють російські ракети. Світ має знати: це війна не лише проти України. Це війна проти світової культури", - підкреслила вона. Нічна атака РФ на Київ 24 січня У ніч проти 24 січня Київ зазнав комбінованої ракетно-дронової атаки з боку Росії. Близько 01:00 у столиці оголосили повітряну тривогу через загрозу ударних безпілотників. Майже одразу після цього в місті пролунали вибухи. Згодом російські війська здійснили пуски балістичних ракет у напрямку Києва. Внаслідок атаки є постраждалі та щонайменше один загиблий. У Деснянському районі зафіксовано падіння уламків на нежитлову будівлю. У Дніпровському районі уламки безпілотника спричинили пожежу на території гаражного кооперативу, також загорівся бензовоз на парковці. Вибуховою хвилею вибито вікна в багатоквартирному житловому будинку. У Дарницькому районі уламки дрона впали поблизу приватного медичного закладу, пошкодивши вікна. У Голосіївському районі падіння уламків на території нежитлової забудови призвело до пожежі, а за іншою адресою пошкоджено вікна в приватному будинку. У Солом’янському районі уламки пошкодили шестиповерхову офісну будівлю.
26.01.2026 — 10 — 3825

Нічний обстріл Києва: у поліції показали перші фото наслідків

Нічний обстріл Києва: у поліції показали перші фото наслідків

Російські війська сьогодні вночі, 20 січня, атакували Київ ударними дронами та ракетами. В результаті обстрілу зафіксовані пошкодження у різних районах столиці. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Telegram поліції Києва. Про це повідомляють Контракти.UA. Так, у Дніпровському районі вибуховою хвилею пошкоджено багатоповерхівку та травмовано 59-річну місцеву мешканку. Також від падіння уламків пошкоджено близько двох десятків припаркованих автомобілів. Окрім того, у Дарницькому районі пошкодженно вікна та паркан приватного будинку. В Деснянському – уламки БпЛА впали на території кладовища. В обох районах без потерпілих. "Поліцейські, рятувальники та інші екстрені служби продовжують працювати на місцях. Триває ліквідація та документування наслідків атаки РФ", - зазначили у поліції. Масований удар по Україні У ніч на 20 січня Росія вкотре завдала удару по Києву, застосувавши балістичні ракети та безпілотники. У різних районах столиці було чутно сильні вибухи, зафіксовано перебої з електро- та водопостачанням. Після ворожої атаки в місті довелося скоригувати графіки руху на окремих лініях метрополітену. Причиною стали наслідки обстрілу та ускладнення з електропостачанням, що вплинуло на роботу поїздів. Станом на ранок після нічного комбінованого удару без опалення в Києві залишаються 5635 багатоквартирних будинків, а без води – весь лівий берег столиці. Також відомо про одну постраждалу в Дніпровському районі, яку госпіталізували до однієї з міських лікарень. Окрім того, російські війська сьогодні вночі, 20 січня, атакували Київську область. В результаті обстрілу загинув 50-річний чоловік, також пошкоджені автозаправні станції.
20.01.2026 — 7 — 3501

Обстріл Києва 9 січня - пошкоджені будинки, 4 людини загинули

Обстріл Києва 9 січня - пошкоджені будинки, 4 людини загинули

Пошкоджені висотки, садок та гаражі: перші фото наслідків атаки РФ по Києву. Росіяни в ніч на 9 січня вдарили по Києву дронами та ракетами різних типів. Внаслідок обстрілу наслідки зафіксовано у п'яти районах, а також відомо про загиблих та постраждалих. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Telegram поліції Києва і канал ДСНС України. Про це повідомляють Контракти.UA. За словами правоохоронців, станом на 07:00 пошкодження зафіксовані щонайменше у п'яти районах столиці: Дніпровському, Деснянському, Шевченківському, Печерському та Голосіївському. "Пошкоджені багатоповерхові та приватні житлові будинки, дитячий садок, гаражні кооперативи, автомобілі та обʼєкти інфраструктури", - йдеться у повідомленні поліції. Окрім того, в столиці четверо загиблих, серед них медичний працівник. Ще понад два десятки людей - постраждали. "24 потерпілих громадян, серед них: працівники ДСНС та троє медиків, які працювали на місці події у Дарницькому районі у той час, коли відбувся повторний обстріл", - сказано у дописі. У ДСНС уточнили, що серед рятувальників постраждали 5 осіб. Також надзвичайники розповіли, що 32 людини вдалося врятувати. "Поліцейські разом зі співробітниками ДСНС та іншими службами продовжують працювати на місцях, фіксують та документують наслідки чергового воєнного злочину", - резюмували у поліції Києва. Масштабний обстріл Києва Нагадаємо, що в ніч з 8 на 9 січня на Київ летіли дрони, а потім кілька хвиль крилатих ракет типу "Калібр" і балістика. На тлі цього в місті протягом декількох годин гриміли дуже потужні вибухи. Трохи пізніше стало відомо, що в столиці в результаті атаки РФ виникли перебої з світлом, теплом і водою. Крім того, через проблеми з енергетикою дістатися з берега на берег на "червоній" гілці лінії метро тимчасово неможливо. Потяги на частині шляху не курсують.
09.01.2026 — 9 — 4067

Таємні місця київського метро: у Мережі з’явилися рідкісні кадри

Таємні місця київського метро: у Мережі з’явилися рідкісні кадри

У Мережі показали, який вигляд мають закриті об’єкти та дизель-бункери київського метро. Київський метрополітен — це не лише звичні маршрути та освітлені платформи, якими щодня користуються тисячі пасажирів, а й величезна мережа законсервованих об’єктів, службових гілок та технічних лабіринтів. Дослідники міської інфраструктури привідкрили завісу та показали, який вигляд має цей закритий світ, недоступний для сторонніх очей. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Про це повідомляє Urbex Tour. Відлуння минулого: тунелі-привиди та гермозатвори Одним із найцікавіших об’єктів підземки є закинуті перегони між станціями «Хрещатик» та «Університет». Цю ділянку вивели з експлуатації ще наприкінці 1980-х після появи «Театральної». Сьогодні тут немає рейок, а колишні колії слугують частиною розгалуженої вентиляційної системи. Особливу атмосферу створюють старі гермозатвори — масивні металеві двері, призначені для захисту цивільного населення у разі катастроф, багато з яких уже стали частиною історії. Окреме місце в архітектурі метро посідають «станції-привиди». Найвідоміша з них — «Львівська Брама», зведення якої зупинилося 1997 року через проблеми з виходом на поверхню. Окрім неї, у підземних глибинах існують застиглі у часі станції «Герцена» та «Теличка», які все ще чекають на свій розвиток у майбутніх проєктах міста. Секретні з’єднання та бункери Мало хто з пасажирів знає про існування службово-з’єднувальної гілки, яка зв’язує всі три чинні лінії метро для перегону потягів між депо. Проте справжні масштаби підземки вражають у технічних зонах. Поблизу «Майдану Незалежності» розташований складний пересадковий вузол, який так і не був завершений. А біля «Арсенальної» можна знайти закинутий пункт техобслуговування. Одним із найбільш масштабних об’єктів залишається недобудований дизель-бункер кінця 80-х — гігантський підземний лабіринт, розміри якого можна порівняти з цілим житловим кварталом. Як зазначають дослідники, попри захопливий вигляд цих локацій, метрополітен залишається стратегічним об’єктом із підвищеним рівнем небезпеки. Самостійні спроби потрапити до службових тунелів не лише є незаконними, а й становлять смертельну загрозу для життя через високу напругу та специфіку роботи підземки. Нагадаємо, у Дніпрі в метрополітені пасажири можуть побачити мармур із приголомшливими артефактами — серед каменю трапляються справжні відбитки амонітів, яким сотні мільйонів років. А у Києві тимчасово зупинили роботу колеса огляду на Подолі через загрозу безпеці відвідувачів. Атракціон арештовано за рішенням суду.
06.01.2026 — 6 — 4311

У центрі Києва пройшла Різдвяна хода

У центрі Києва пройшла Різдвяна хода

25 грудня, у центрі Києва відбулася Різдвяна хода. Її організував музей Івана Гончара. Колядники з традиційними зірками пройшли від Михайлівської площі до Майдану Незалежності. Люди також несли зірки за тих, хто поклав своє життя у війні за Україну. Ходу супроводжували колядки у виконанні київських фольклорних гуртів. NV публікує фото із заходу. Про це повідомляють Контракти.UA. 25 грудня Україна відзначає Різдво Христове. Уже другий рік поспіль замість 7 січня саме на цю дату перенесено і державне свято, і вшанування народження Ісуса Христа вірянами Православної церкви України та Української греко-католицької церкви. У цей же день євреї по всьому світу починають святкувати Хануку. У Києві на Майдані Незалежності на честь свята встановили найбільшу в Європі ханукію.
27.12.2025 — 4 — 3116

У Києві випав перший сніг: як виглядає засніжена столиця

У Києві випав перший сніг: як виглядає засніжена столиця

Вранці неділі, 14 грудня, столицю України - Київ - засипало першим снігом. Фото першого снігу зібрало РБК-Україна. Про це повідомляють Контракти.UA. Перший сніг у столиці почав падати ще близько шостої години ранку. Вже тоді жителі міста почали публікувати у соцмережах фото зимової погоди. А вже через декілька годин вулиці Києва майже не впізнати - сніг випав у всіх районах. Також варто зауважити, що на дорогах спостерігається не велика ожеледиця. За даними синоптиків, у Києві сьогодні буде хмарно. Вдень очікується помірний мокрий сніг та налипання мокрого снігу. На дорогах ожеледиця. Вітер південний з переходом на північно-західний, 7-12 м/с. Температура по області вдень від -4 градусів до +1 градусу, у Києві близько температура протримається близько 0 градусів. Нагадаємо, раніше в Українському гідрометеорологічному центрі оприлюднили коротку кліматичну характеристику грудня в Україні. Крім того, синоптики поділились загальним попереднім прогнозом на перший місяць зими. А ось синоптик Наталка Діденко розповіла, що у неділю, 14 грудня, в більшості областей України переважатиме хмарна та волога погода з опадами у вигляді дощу та мокрого снігу. Причиною стане так звана улоговинка між двома антициклонами - Frieda та Ellinor.
14.12.2025 — 8 — 3393

У Києві запалили вогні на головній новорічній ялинці країни

У Києві запалили вогні на головній новорічній ялинці країни

Попри війну, Київ зберігає традиції, щоб подарувати дітям відчуття свята. Напередодні Дня святого Миколая на Софійській площі офіційно засвітили вогні на головній ялинці країни. У Києві на Софійській площі офіційно засяяла вогнями головна новорічна ялинка країни. Цьогоріч, попри воєнний стан, столиця вирішила зберегти традицію, щоб подарувати хоча б трохи світла та різдвяного дива дітям і дорослим. Як повідомляє кореспондентка ТСН.ua Ірина Кондрачук з місця події, цього року запровадили особливу новацію. Вперше в історії головну ялинку допомагали вбирати всі охочі — кияни та гості міста мали змогу долучитися до процесу декорування. Саме новорічне дерево штучне, заввишки 16 метрів, і воно світиться різними кольорами — від теплого золотого до насичених відтінків синього, зеленого та фіолетового. Про це повідомляють Контракти.UA. Тематика та символізм На церемонії засвічення був присутній мер Києва Віталій Кличко. У своєму Telegram-каналі він розкрив деталі оздоблення. Тематика цьогорічного декору натхненна старовинними фресками Софії Київської, які крізь століття зберігають тепло та «м’які відтінки часу». Ялинку прикрасили чотирма з половиною тисячами іграшок та підсвітили теплою гірляндою. За задумом, новорічне дерево перетворює площу на символічне місце сили, світла й тихого зимового свята. Свято завдяки захисникам Міський голова наголосив, що навіть в умовах війни такі моменти радості є життєво необхідними для психологічного стану суспільства. «Бо у наших дітей має бути свято, мають бути моменти радості. Потрібні позитивні емоції і дорослим», — зазначив Кличко. Водночас мер підкреслив, що можливість відчувати цю атмосферу українці мають виключно завдяки відвазі військових. «Перш за все, дякуємо нашим захисникам та захисницям за те, що маємо можливість відчувати атмосферу свята і сподіватися на дива. Шануємо відвагу та подвиг кожного військового!», — додав міський голова, привітавши всіх із прийдешнім Днем Святого Миколая. Нагадаємо, у Львові теж вже встановили головну ялинку міста. За традицією, це живе дерево, яке Львову дерево подарували жителі села Сокільники.
05.12.2025 — 7 — 3286

Комбінований удар по Києву: кількість загиблих зросла

Комбінований удар по Києву: кількість загиблих зросла

Зокрема, на Печерську сталося влучання у багатоповерхівку. Сьогодні вночі, 25 листопада, російська армія завдала комбінованого удару по Києву. У столиці кількість загиблих зросла до двох. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Про це повідомили у пресслужбі Національної поліції. Внаслідок нічної атаки пошкоджено житлові будинки та цивільну інфраструктуру у Голосіївському, Дарницькому, Деснянському, Дніпровському та Печерському районах. У Печерському районі сталося влучання у 22-поверховий будинок. Сталися руйнування та виникла пожежа. У Дніпровському районі виникла пожежа у дев’ятиповерховому будинку. Відомо про двох загиблих, серед яких 86-річна жінка. Особа другого загиблого наразі встановлюється. Пʼять людей зазнали травм. “Двоє загиблих у столиці внаслідок нічної атаки ворога”, - наголосив мер Віталій Кличко. Пізніше він уточнив, що кількість травмованих зросла до дев’яти осіб. Серед потерпілих одна дитина. Трьох дорослих госпіталізували до лікарень, додав міський голова. Нагадаємо, близько сьомої ранку під час масованої повітряної тривоги РФ запустила "Кинджали". У Києві сталися потужні вибухи. Окрім того, у напрямку міста летіли безпілотники та крилаті ракети. Зокрема, зранку під атакою опинився Святошинський район. Через обстріл сталися руйнування в нежитловому приміщенні. За даними влади, щонайменше четверо осіб загинули.
25.11.2025 — 4 — 2535