Морозного лютневого ранку велосипедисти Києва зібрались на Майдані Незалежності аби приєднатись до міжнародного флешмобу. Головний задум акції «Велосипедом на роботу» показати, що клімат не перешкода для двоколісних.- Щодня на роботу їжджу на велосипеді, тому побачивши у Facebook анонс, вирішив приєднатись. Я взагалі досить досвідчений велосипедист. Уже понад 5 років незважаючи на дощ, а іноді й сніг, їжджу велосипедом по місту. Спочатку у буденному одязі, але з досвідом прийшло і те, що потрібен спеціальний. Маю 2 велосипеди, літній, та зимовий. Зимовий зібрав сам - враховуючи власні потреби, - розповів учасник акції Крамар Сергій. Зимовий день «Велосипедом на роботу» щорічно проходить 8 лютого. По усьому світу люди реєструються на ресурсі winterbiketoworkday, а потім організатори визначають у яких країнах найбільше людей приєдналось до флешмобу. Цьогоріч Україна посіла 41 сходинку (станом на ранок 8 лютого) у топ-100, обігнавши Осло (Норвегія) та навіть Торонто (Канада). Загалом у акції взяло участь близько 35 учасників, хоча зареєструвалося 38. - Основна ідея – привернути увагу до безпеки велосипедистів на дорогах. Але сьогодні також особлива дата для Асоціації велосипедистів Києва. Тому що сьогодні рівно рік, як Київрада ухвалила велоконцепцію Києва. Оскільки велоінфраструктура у нас розвивається дуже повільно, то це гарна нагода вкотре привернути увагу наших проблем, - розповіла Наталя Князева, асистентка проектів Асоціації велосипедистів Києва. Цікаво, що за підрахунками АВК, кількість велосипедистів в місті за рік зросла на 40%. Тому питання розвитку велосипедної інфраструктури для киян виникатиме все частіше.