Контракти.ua

26.04.2018 — ЧАЭС — ABCnews — 32081
ЧАЭС, Припять
32 года после аварии: что происходит сейчас на Чернобыльской АЭС

Сегодня, 26 апреля, отмечается Международный день памяти о чернобыльской катастрофе. Он был провозглашен резолюцией Генеральной Ассамблеей ООН 71/125 от 8 декабря 2016 года. 26 апреля 1986 года на Чернобыльской АЭС произошла крупнейшая техногенная катастрофа - в результате взрыва на четвертом энергоблоке был полностью разрушен ядерный реактор. В окружающую среду попали радиоактивные вещества, а облако, образовавшееся от горящего реактора, разнесло их по территории Украины, Беларуси и других стран Европы. В результате аварии произошло радиоактивное заражение территории общей площадью 207,5 тыс.кв.км. В ноябре 2016 года четвертый энергоблок ЧАЭС накрыли новым саркофагом. Над проектом "Укрытие", крупнейшей подвижной конструкцией в мире, работали специалисты из 30 стран. Она простирается на 110 метров в высоту, 257 метров в ширину и 164 метра в длину. Журналисты издания ABCnews побывали на Чернобыльской АЭС и посмотрели, как она выглядит спустя 32 года после аварии.

Выходя из зоны повышенной радиационной безопасности работник или посетитель обязан пройти дозконтроль на самом новом аппарате на всей АЭС. Если на экране загорается "чисто", двери открываются. Такие аппараты установлены почти везде, и по сути работник проходит такой контроль за день многократно.

Спецобувь для посетителей зоны повышенной радиации.

Аппаратная управления реакторами и охладителями. На данный момент на АЭС работают только системы, которые необходимы для работы персонала (водоснабжение, тепло, вентиляция, электроэнергия).

В аппаратной измеряется уровень радиации.

Вторая аппаратная.

Главная аппаратная, откуда велся контроль за реактором. Именно здесь в момент аварии осуществлялись основные действия для устранения неполадок после взрыва. Сейчас главная аппаратная выполняет функцию музея.

Та самая кнопка АЗ-5, которой работники ЧАЭС в 1986 году пытались остановить работу реактора, чем, по одной из теорий, и был вызван взрыв.

Мемориальная доска главного инженера ЧАЭС, который в момент взрыва пытался лично остановить реактор. Его тело так и не было найдено.

Чем ближе к реактору, тем выше уровень радиации.

Возле реактора живет бабочка.

Так выглядят системы охлаждения реакторов.

Уровень рациации существенно превышает максимально допустимый.

Припять. Здесь живут работники ЧАЭС.

Фоторепортажі
Відкриття виставки «Протагоністи. Живописний заповідник / Паризька комуна»

Відкриття виставки «Протагоністи. Живописний заповідник / Паризька комуна»

Подія відбулася 16 травня, експозицію розміщено в Українському домі. Обидва творчі об’єднання, «Живописний заповідник» та «Паризька комуна», утворилися наприкінці 1980-х — початку 1990-х років, і стали важливим етапом у формуванні великої кількості нині відомих в Україні та за кордоном художників. Багатьох вже нема на світі. На виставці представлено близько трьох сотень робіт від півсотні авторів, і були вони створені в часи активної діяльності об’єднань. Академічних творів серед них нема. Більшість картин ніколи не експонувалися. Виставка триватиме по 30 червня.
17.05.2024 — 9 — 564

Харків: підземна школа

Харків: підземна школа

Фотограф Ян Доброносов: "Сьогодні випадково вийшло потрапити до підземної школи Харкова. Був дуже приємно вражений. Усміхнені діти, купа позитивної енергії. І головне дуже велика кількість у вишиванках. Ось така вона, Українська підземна школа Харкова".
15.05.2024 — 18 — 1819

Грузія: в столиці країни триває протест

Грузія: в столиці країни триває протест

Попри критику міжнародних партнерів парламент в третьому, остаточному, читанні схвалив закон про «іноагентів». «За» проголосували 84 депутати, 30 опозиціонерів – проти. На акції протесту в Тбілісі співробітники МВС Грузії зайняли територію біля парламенту та затримували демонстрантів, передає грузинська служба Радіо Свобода «Ехо Кавказу». Громадські організації та опозиційні партії називають прийнятий парламентом Грузії закон «російським» і вважають, що його метою є ліквідація організацій, які опікуються розвитком демократії, і блокування процесу вступу до Євросоюзу. Негативно висловлюються про законопроєкт ЄС та США. Партія «Грузинська мрія» стверджує, що законопроєкт має на меті стимулювати прозорість неурядових організацій і засобів інформації
14.05.2024 — 13 — 1496

Харків: випускному балу бути!

Харків: випускному балу бути!

Ян Доброносов, фотограф: "Харків, 5-30 ранку. Поки немає авто та обстрілів, школяри готуються до випускного балу"
12.05.2024 — 6 — 1923

Група польських фермерів окупувала Сейм і вимагає зустрічі з Туском

Група польських фермерів окупувала Сейм і вимагає зустрічі з Туском

Частина польських фермерів з аграрної організації Orka у четвер розпочала окупацію польського Сейму, вимагаючи відмови від зеленої угоди і блокади імпорту з України, а також зустрічі у цих справах з прем’єр-міністром країни Дональдом Туском. До Сейму кільканадцять протестувальників увійшли на запрошення опозиційних партій "Право і Справедливість" і "Конфедерація", передає Укрінформ з посиланням на PAP. "Ми сьогодні прийшли сюди, аби протестувати проти зеленої угоди, проти відкриття кордону для продуктів з України. Ми б хотіли, щоб нарешті хтось сприйняв нас, фермерів, дуже серйозно", - сказав один з протестувальників. Аграрії мають намір залишатися у приміщенні Сейму, поки з ними не зустрінеться прем’єр. Вони задекларували, що їх згодом замінять представники інших фермерських організацій. Вони мають намір просити маршалка Сейму Шимона Головню, аби той дозволив їм легально протестувати у будинку парламенту. Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський зустрівся з представниками групи фермерів, що протестують в Сеймі. У п’ятницю у Варшаві має відбутися маніфестація фермерів, які протестуватимуть проти зеленої угоди й імпорту з України. 29 квітня польські фермери повністю припинили блокаду кордону з Україною. Польсько-український кордон від листопада минулого року блокували перевізники, а з лютого цього року – польські аграрії. Фото: PAP
09.05.2024 — 8 — 2481



Fatal error: Uncaught exception 'ErrorException' with message 'fopen(/var/docker/www/kontrakt/cache/tags): failed to open stream: Permission denied' in /var/docker/www/kontrakt/classes/RLSCache/File.php:36 Stack trace: #0 [internal function]: RLSException::error_handler(2, 'fopen(/var/dock...', '/var/docker/www...', 36, Array) #1 /var/docker/www/kontrakt/classes/RLSCache/File.php(36): fopen('/var/docker/www...', 'a') #2 /var/docker/www/kontrakt/classes/RLSCache/File.php(47): RLSCache_File->writeTags() #3 [internal function]: RLSCache_File->__destruct() #4 {main} thrown in /var/docker/www/kontrakt/classes/RLSCache/File.php on line 36