Контракти.ua

16.03.2017 — Европа — alexcheban.livejournal.com — 26718
путешествия, авиакомпании, авиаперевозки, Ryanair, лоукост
Ryanair в Украине: 5 правил, которые необходимо знать, чтобы летать за 5 евро!

Ryanair дешев на самом деле, с учетом всех дополнительных расходов?! Ведь министерство инфраструктуры Украины усиленно создает имидж этой авиакомпании как некой "манны небесной" для Украины.Во флоте Ryanair около 400 самолетов и более 200 направлений. Это крупнейший лоукост-перевозчик в Европе, заставивший пересмотреть подходы к ведению бизнеса все европейских традиционные авиакомпании. Но вот имидж "скотовозки" когда-то закрепился за ирландским бюджетным перевозчиком, хотя в последние два-три года они совершили существенный прогресс с точки зрения сервиса и все-таки повернулись лицом к пассажиру. Я же в Европе предпочту EasyJet или WizzAir при сравнимой альтернативе с Ryanair, к счастью, она есть практически всегда.RYANAIR - РЕЙСЫ ИЗ УКРАИНЫ:Из Киева с октября:- Лондон Станстед 5/нед- Манчестер 3/нед- Стокгольм Скавста 4/нед- Эйндховен 3/недИз Львова с октября:- Краков- Мюнхен Мемминген- Будапешт,- Берлин Шенефельд- Вроцлав- Эйндховен- Лондон Станстед- Эйндховен- Лондон СтанстедТак чего же ожидать пассажиру, купившему билет за 5 евро? Разберу по полочкам на примере моего недавнего полета как раз за такую сумму.

Невероятно низкая цена на авиабилет - это прекрасно! Но это лишь значит, что вы должны внимательно оценить все остальные факторы, а именно: аэропорт и логистику, стоимость багажа, дополнительные услуги и т.д.

1. Стоимость билета. Ryanair действительно продает очень много билетов за 5-20 евро по огромному количеству направлений, это правда. Причем купить их можно даже за 3-4 дня по такой цене, и в выходные дни в т.ч. Но и наоборот, на прошлой неделе я столкнулся с необходимостью приобрести авиабилет за два дня до вылета, Swiss с пересадкой в Цюрихе обошелся мне в 200 евро, а прямой Ryanair выходил более 400х.

Впрочем, мое знакомство с Ryanair началось когда-то со стоимости билета в 0 евро (нулевой тариф + 0 евро сборы), так я летал дважды, заплатив только за чекин в аэропорту 5 евро (это было давно, сейчас правила другие и виза-чек бесплатный), летел без регистрируемого багажа (так как я не гражданин ЕС).

Очень интересной отличительной чертой Ryanair в сравнении с другими лоукостами является практически постоянное наличие самых дешевых билетов, даже в ближайшие 2-3 недели по очень многим направлениям. У остальных дешевые билеты необходимо бронировать за несколько месяцев. Все остальное - это дополнительные услуги. Но и тут все очень непрозрачно для новичка.

Багаж: - стоимость багажа варьирует от расстояния - от 15 до 55 евро за одно место 15 кг, место 20кг - на 10-15 евро дороже. - при полете с детьми стоимость багажа для них на 50% ниже. Соответственно можно себе купить багаж 15кг, а ребенку 20кг (но со скидкой 50%). Это не очевидно, просто не спешите, а смотрите внимательно во время выбора. - перед вылетом Ryanair может предлагать скидки на багаж онлайн, так что не спешите покупать багаж сразу, это можно сделать онлайн и перед вылетом. - каждый дополнительный килограмм сверх нормы обойдется вам в 10 евро. - лыжи - 45 евро. Это дороже, чем у всех остальных в Европе. Ручная кладь: - ДВЕ сумки! Бесплатно! Стандартная и маленькая. Это действительно очень широкий шаг навстречу пассажирам на фоне ограничений у других - WizzAir, WOW, Победа.

Выбор места: - платный во время онлайн-регистрации, которая открывается за 30 (!) дней - 3-11 евро. - за 4 дня до вылета автоматическое назначение места в самолете становится бесплатным. Регистрация онлайн в аэропорту: не распечатали посадочный? в аэропорту регистрация обойдется вам в 45 евро. Всегда дешевле подойти на ресепшн отеля и распечатать посадочный, если вы в пути и не сделали этого за 30 дней. Visa check: даже если вы летите внутри ЕС, где никто и никогда не проверяет вашу визу и часто не проверяют паспорт, у Ryanair есть обязательная проверка визы у всех, кто не является гражданином EC. Поэтому обязательно с распечатанным посадочным в Европе вначале пройдите на стойку регистрации, а затем идите на контроль авиационной безопасности. Подобного маразма нет ни у одной другой авиакомпании в Европе. Обратите внимание на ваш посадочный, если вы NON-EU гражданин, там вверху написано обязательное условие про Visa-check

Сайт. Сайт Ryanair сейчас выглядит очень дружественным к пользователю, раньше было значительно хуже. Но в мелочах все сделано так, чтобы вы купили как можно больше услуг и поменьше вникали в детали.

2. Аэропорт. Ryanair в подавляющем большинстве случаев в Европе летает в неосновные бюджетные аэропорты. Они маленькие, простые и без изысков, но находятся часто так далеко от того места, где вам нужно быть, что стоимость переплаты за трансфер (и все остальное) уравновешивает низкую цену на билет изначально.

Аэропорт Милан-Бергамо. Где Милан, а где Бергамо?!

Или Брюссель: Завентем и Шарлеруа?!

Вот, к примеру, основной аэропорт Брюсселя - Завентем. Из некоторых городов Ryanair летает сюда. Это очень удобно. В самом аэропорту для Ryanair построена целая инфраструктура крытых навесов, дорожек с разными направлениями. Даже если самолет стоит далеко от терминала, все пассажиры идут пешком.

В лоукост аэропортах обычно создана целая индустрия продажи комплектов питания на вынос, отличные предложения для обедов/завтраков в аэропорту. Но такие простые вещи, как вода, всегда стоят дорого - 3-5 евро за бутылку.тИсключение, в основном аэропорту Брюсселя-Завентем. Бутылка воды за 1 евро, оплата - самообслуживание.

3. На борту. Салон Ryanair выглядит очень вызывающе - "кричащий" желтый цвет и обилие рекламы. Раньше была также и аудио реклама и лоттереи, но сейчас этого нет. Однако новые самолеты комплектуются салоном в спокойных сдержанных темных цветах, т.е. даже в этом случае авиакомпания делает шаг навстречу пассажирам. Конкуренция на рынке лоукост-перевозчиков стимулирует, салон WizzAir или EasyJet визуально приятнее.

4. Стыковки с другими рейсами

Как и большинство лоукост-перевозчиков, Ryanair не предлагает стыковок. Это point-to-point перевозчик. Но если вы планируете стыковку с рейсом другой авиакомпании, а может и в другом аэропорту, будьте очень внимательны, желательно закладывайте ее в другой день, ведь расписание может поменяться, самолет опоздать и т.д.

Всегда считайте все составляющие, очень часто покупка авиабилет обычной традиционной авиакомпанией может оказаться сравнимой по стоимости с дешевым лоукостом. Но все риски стыковки уже лежат на чужих плечах.

5. Пунктуальность. Самолет не должен стоять, поэтому абсолютно все в системе координат Ryanair способствует уменьшению времени между рейсами и экономии на дополнительных сервисах, к примеру самолет не всегда обслуживает клининговая служба.

Или заказывается только один трап к выходу в задней части салона, потому что Боинги 737-800 для Ryanair комплектуются собственным выдвижным трапом у передней двери.

Но при все при этом именно Ryanair превратила самолет в такое же средство транспорта как и автобус в Европе, летают все, везде и часто.

Путешествуйте чаще, друзья! Но покупайте авиабилеты осознанно, ознакомившись со всеми правилами и условиями.

Фоторепортажі
9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

Фестиваль рівно десять років і один місяць тому відбувся вперше. Наступний стався через півроку, далі він проходив усе частіше, якось навіть шість разів за рік. Він змінював локації: найпершою була G13 project studio, потім він переїхав до галереї «Лавра», п’ятий пройшов у «Д12», шостий розташувався у Гідропарку, і на ці дві локації він більше не повертався. Потім він надовго розташувався у Національному експоцентрі України (ВДНГ), проходив тут не весь час, але найчастіше. Головна мета фестивалю — пропагувати українське вино. Тому більшу частину ярмарку займають стенди вітчизняних виробників. Крім цього тут обов’язково проходить «школа вина», де розказується про різні алкогольні напої, як їх виробляють, як їх правильно споживати. Пізніше до неї додалася «школа сиру». В рамках фестивалю відбувся перший великий конкурс на краще українське вино, в якому якість оцінювали не лише професіонали, але й підготовлені аматори. Його результати тоді суттєво вплинули на ставлення до вітчизняних вин. Тут відбувалося багато різних активностей: і винні забіги, і конкурси на швидкість відкриття устриць, і створювалося фестивальне вино. Кілька разів фестивалю передував «Тиждень вина». Він містив лекції, дегустації — показові або ж оціночні, а з останніх і складалося дегустаційне змагання. Ці події відбувалися на інших локаціях, причому не лише в столиці. З початком великої війни фестиваль «став на паузу», але ті ж самі люди робили трохи менший «Brave Wine: вікенд найкращого українського вина» у приміщеннях колишнього заводу «Арсенал». А вже в травні цього року і знову на ВДНГ пройшов XX Kyiv Food&Wine Festival. Зараз на фестиваль приходять тисячі людей. Багато відвідувачів знають один одного не один рік. Утворився своєрідний відкритий клуб поціновувачів українського вина. Фестиваль змінив ставлення багатьох людей до вітчизняних продуктів. Ці роки українське ставало все більш модним та якісним. За ці десять років вітчизняне виноробство пройшло величезний шлях: суттєво змінилося законодавство, кількість виноробень виросла багатократно і все частіше вони отримують ліцензію. Суттєво зросла підготовка виноробів: вони охоче вчаться, і на коротких курсах, і у вітчизняних інститутах, і часто за кордоном. Попри те, що вони мали б бути конкурентами, вони охоче діляться досвідом. Все менше лишається областей України, де ще нема офіційних виробів. Велика заслуга в цьому фестивалю Kyiv Food and Wine. Фото зроблені 10 листопада 2024 року.  
21.11.2024 — 31 — 1267

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

20 листопада у Дніпровському районі Києва спалахнула багатоповерхівка. Постраждали двоє людей, в том числі дитина. Про це пише РБК-Україна з посиланням на ДСНС Києва. Про це повідомляють Контракти.UA. "20 листопада о 07:59 надійшло повідомлення про пожежу на проспекті Соборності, 17/2. Горіла квартира на четвертому поверсі 8-поверхового житлового будинку", - йдеться у повідомленні. До прибуття перших пожежно-рятувальних підрозділів, з квартири де виникла пожежа, самостійно евакуювались жінка та дитина. "Їх було передано медикам для огляду. Також, в ході гасіння та розвідки, з верхніх поверхів було виведено 20 осіб на свіже повітря", - зазначили у ДСНС. Причину та обставини виникнення пожежі встановлюватимуть правоохоронці.
20.11.2024 — 6 — 601

У Києві автомобіль на смерть збив жінку на

У Києві автомобіль на смерть збив жінку на "зебрі"

В Подільському районі Києва водій автомобіля насмерть збив жінку. Вона йшла по пішохідному переходу. Про це пише РБК-Україна з посиланням на повідомлення поліції Києва 20 листопада. Про це повідомляють Контракти.UA. Дорожньо-транспортна пригода відбулась вчора вранці, 19 листопада. "58-річний водій автомобіля Nissan, рухаючись по вулиці Івана Вигівського, скоїв наїзд на жінку, яка перетинала дорогу по нерегульованому пішохідному переходу", - йдеться у повідомленні. Як зазначили у поліції, внаслідок автопригоди 52-річна потерпіла отримала травми несумісні з життям та загинула на місці. "Поліцейські затримали керманича авто, він був тверезий. За скоєне йому загрожує до восьми років позбавлення волі", - зазначили у відомстві. Як повідомлялося, на початку листопада в Києві на Теремках автобус на великій швидкості протаранив авто, після чого вилетів на тротуар і врізався в кіоск. Загинули люди. Крім того, днями у Хмельницькому сталася аварія, в якій автомобіль влетів у зупинку громадського транспорту. Загинуло троє людей.
20.11.2024 — 3 — 494

РФ збільшує потужності з виробництва двигунів для ракет: супутникові знімки заводів

РФ збільшує потужності з виробництва двигунів для ракет: супутникові знімки заводів

Російська Федерація веде будівництво на п’яти заводах, які виробляють твердопаливні ракетні двигуни. Про це свідчать супутникові знімки, зроблені протягом 2024 року. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS).Про це повідомляють Контракти.UA. Як заявив співробітник IISS Фабіан Гінц, це будівництво може бути найамбітнішим розширенням військового виробництва Росії з часів СРСР. Зокрема, супутникові знімки свідчать про те, що роботи ведуться на кількох об'єктах. Ймовірно, мова йде про модернізацію занедбаних радянських підприємств та спорудження нової інфраструктури. Знімки вказують на те, що виробництво твердопаливних ракетних двигунів розташоване в Алтайському краї, Ростові-на-Дону, поблизу Москви, Санкт-Петербурга, а також у Пермі. "Така діяльність заслуговує на увагу, адже протягом останніх 30 років її не було. Лише у 2023 році, через три десятиліття після розпаду СРСР, було зафіксовано суттєві інвестиції у сфери розширення та модернізації", - зазначив Гінц. Він зауважив, що наразі немає достовірної інформації про типи двигунів, які виробляються на території комплексу Бійськ II, що в Алтайському краї. Однак дані однієї з компаній РФ свідчать про те, що там виробляють двигуни як для радянських балістичних ракет, так і для нових ракет "Булава", що можуть нести ядерну зброю. "У розсекреченому документі ЦРУ згадується, що на цьому об'єкті могли виробляти верхню частину корпусу двигуна для ракетного комплексу Тополь", - додає Гінц. Нагадаємо, РБК-Україна писало про те, що Росія цієї осені розробила безпілотник під назвою "Гарпія-3". Зокрема провела його льотні випробування за участю китайських фахівців.
19.11.2024 — 5 — 833

Українські розвідники з'ясували

Українські розвідники з'ясували "начинку" російського дрона "Гербера"

Російський дрон "Гербера" імітує "популярний" у окупантів "Шахед". Він часто використовується для перевантаження української ППО. Про це пише РБК-Україна з посиланням на ГУР. Про це повідомляють Контракти.UA. За даними розвідників, Росія складає такі багатозадачні БПЛА на заводі у місті Єлабуга. "Апарат "Гербера" може нести бойову частину як камікадзе та проводити радіоелектронну розвідку, зокрема для виявлення позицій ППО та фіксації влучань інших ударних дронів", - йдеться у повідомленні. Імітація "Шахеда" Цей БПЛА імітує Shahed-136/Герань-2 та масово використовується Росією для перевантаження української протиповітряної оборони. "За рахунок використання простих матеріалів (фанера, пінопласт) "Гербера" в десятки разів дешевша за Shahed/Герань. Утім будова цього дрона містить вже звичний для російської зброї набір компонентів іноземних виробників", - зазначили в ГУР. З чого складаються ці БПЛА Дослідження збитих зразків засвідчили, що росіяни виготовляють "Герберу" за китайським прототипом з використанням завезених з Китаю іноземних компонентів. "Розробник БПЛА - китайський виробник авіамоделей Skywalker Technology Co., Ltd., який також виробляє фюзеляжі та організовує поставки комплектів в Росію. Постачання відбувається за посередництва третіх компаній", - розповіли в ГУР. Крім того: Завадозахищена антена (CRPA) дрона містить чіпи Analog Devices та Texas Instruments (США), NXP Semiconductors (Нідерланди). В універсальному польотному контролері - також компоненти, виготовлені компаніями Texas Instruments, Atmel (США), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія), NXP Semiconductors (Нідерланди), XLSEMI (КНР). Для наведення на ціль пілотом (за принципом FPV-дрона) баражуючої версії БПЛА та ведення повітряної розвідки "Гербера" оснащена китайськими камерою з трьохосьовим підвісом Topotek KHY10S90 та модемом Xingkai Tech Mesh Network XK-F358. Двигун DLE60 - виробництва китайської Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd. Влітку 2024 року ця компанія потрапила під санкції США за постачання до Росії. Використання дронів Росією у війні в Україні Російські війська постійно використовують дрони для атак по Україні. Наприклад, 17 листопада під час ракетно-дронового удару РФ використала 90 безпілотників. При цьому загарбники постійно намагаються перевантажити українську ППО, використовуючи різні види БПЛА. Наприклад, нещодавно повідомлялося, що Росія почала використовувати дрони-приманки під час атак по Україні. Вони також імітують "Шахеди". Крім того, росіяни мають у планах вийти на цілодобові атаки безпілотниками.    
18.11.2024 — 3 — 970