Контракти.ua

29.11.2016 — планета Земля — mignews.com.ua — 16834
дизайн, архитектура, город, Театр на Подоле
Пятно на облике города: как новая архитектура вписана в исторические места мира

Исторические постройки гармонично вписываются в любую эпоху и живут вне времени до тех пор, пока современная архитектура не станет между эстетическим видом улицы и стремлением обогнать постмодернизм. Лондонская мэрия, стеклянная пирамида в Париже, музей современного искусства Барселоны, театр в Милане и офис на набережной в Праге разбавили серьезные лица городов. Теперь и Киев будет думать, как вписать в исторический контекст модерн: на Андреевском спуске появился "Черный квадрат" Малевича в объёмном формате - Театр на Подоле.

City Hall - мэрия в Лондоне, построена в 2002 году на берегу Темзы. Она не похожа на классические постройки, в которых принято размещать административные учреждения. Форма искривлённой полусферы вызывает весьма разные ассоциация. 45-метровое здание можно принять за покосившуюся стопку больших монет, но наиболее популярное сравнение - нарезанное яйцо. Главной задумкой архитектора было сделать рациональный и экономичный шедевр. За счёт формы лондонская администрация расходует мало энергии. City Hall играет на контрасте: сложно не заметить сдержанность соседней лондонской достопримечательности - Таурэского моста.

Стеклянная пирамида Лувра стала главным входом в художественный музей, символом Парижа и героем романа Дэна Брауна "Код да Винчи". Модерная постройка состоит из 603 ромбовидных и 70 треугольных стеклянных сегментов. Часть жителей Франции считает, что современная архитектура является оскорблением для музея и ухудшает обзор на двор Наполеона, другие же оценили коллаборацию нового и старого. Пирамида Лувра - одно из самых оживлённых мест в Париже уже на протяжении 27 лет.

Музей современного искусства Барселоны находится напротив женского монастыря на площади Ангелов в Эль-Равале. Снаружи здание окружает архитектура средневековья, а внутри находится Центральная библиотека, в которой содержатся книги и публикации по искусству. Архитектурные сооружения вокруг музея известны среди современных скейтбордистов.

Знаменитый оперный театр Ла-Скала был построен в 1776-1778 годах в Минале на месте церкви "Санта Мария делла Скала", откуда и последовало его имя. Театр гордится операми, представляющие мировую классику, и лучшими артистами разных стран. Он располагается в историческом районе, но ничего более живого, отображающего современный лик общества и величественного мир не видел.

Серьезное офисное здание в Праге носит название «Танцующий дом». Оно было построено в 1886 году на месте руин, портивших вид города. Для «Танцующего дома» в стиле деконструктивизма характерны визуальная усложнённость, изломанные и агрессивные линии. Две башни цилиндрической формы изгибаются и напоминают танцующую пару. Здание расположено около набережной, а его крыша привлекает французским рестораном с панорамой на Прагу.

В 2003 году на руинах мельницы Washburn "A" открылся городской музей-мельница Миннеаполиса. Экспонаты музея рассказывают историю основания и развития Миннеаполиса, особенно мукомольной и других отраслей промышленности, использующих энергию воды из Сент-Энтони-Фолс.

В немецком Грфихорне построили новое здание Voklsbank'а основываясь на типичной для этой части города застройке.

Дом на Бассетт Роуд в Кенсингтоне - проект бюро Paul+O Architects. Это реконструкция и ремоделирование викторианского дома с моторизироваными стеклами двойного сплошного остекления.

Проект реконструкции бывшего полицейского участка в жилой дом в Риге, Латвия от архитектурного бюро NRJA.

После реконструкции в 2009 году на военно-историческом музее в Дрезден появилось огромное треугольное сооружение. Построено оно было для увеличения количества экспонатов в музее, что позволило архитектору Даниэлю Либескинду превратить дрезденский музей в крупнейший музей в Германии.

Разграбленное в 19 веке и постепенно приходившее в упадок здание монастыря Святого Франциска в Санпедоре в начале 2000 годов было решено восстановить. На помощь позвали архитектора Дэвида Клоуза, Чья сложная миссия - которая имела соответствующий бюджет в размере 1,6 млн € - была интегрировать зрительный зал и многофункциональный культурный центр в церковь.

Проект киевского Театра на Подоле. Драмтеатр начал возводиться более 20 лет назад, но из-за недостаточного финансирования стройка приостанавливалась. Завершение работы планируется к весне 2017 года.

Фоторепортажі
Софі Лорен виповнилося 90 років: який вигляд мала легендарна акторка у молодості

Софі Лорен виповнилося 90 років: який вигляд мала легендарна акторка у молодості

Вона — культурне явище, чий вплив виходить далеко за межі кіно. 20 вересня легендарній акторці Софі Лорен виповнилося 90 років. Вона є однією з останніх нині живих зірок Золотого віку Голлівуду і є однією з найвидатніших акторок кіно. Попри поважний вік, Лорен хоча й не часто, але іноді з'являється на світських заходах, а також 2020 року знялася у фільмі "Життя попереду" свого сина Едоардо Понті. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Лорен народилася у бідній сім'ї 1934 року і була вихована матір'ю. Її кар'єра була довгою, але розпочалася не з кіно. У віці 14 років Лорен взяла участь у конкурсі краси, який вона не виграла, але це стало початком її кар'єри. Вона привернула увагу кінопродюсера Карло Понті, який згодом став її наставником, чоловіком та партнером на все життя. Понті помітив потенціал дівчини і допоміг їй отримати невеликі ролі в італійських фільмах і таким чином розпочалася її кар'єра, яка тривала понад 70 років. 1962 року Софі здобула "Оскар" і це стало проривом у її кар'єрі, адже перемога була новаторською: вперше актор чи акторка здобули премію за роль у фільмі не англійською мовою. Кар'єра злетіла до нових висот. Вона успішно перейшла до Голлівуду, знімалась разом з деякими найгучнішими іменами в індустрії того часу. За свою блискучу кар'єру Софі Лорен здобула безліч нагород та почестей. Крім премії "Оскар" за роль у фільмі "Чочара", вона отримала другий "Оскар" 1991 року — почесну нагороду, яка визнає її внесок у світовий кінематограф. Лорен також отримала премію "Золотий глобус", премію BAFTA та премію Каннського кінофестивалю. Що стосується особистого життя Софі Лорен, то вона була одружена лише один раз. Її чоловіком був Карло Понті, за якого вона вийшла заміж 1957 року. Вони були віддані одне одному до смерті Понті 2007 року. У них народилося двоє синів — Карло Понті-молодший та Едоардо Понті.
20.09.2024 — 14 — 496

У Львові підпалили кінотеатр

У Львові підпалили кінотеатр "Дзвін": будівля вигоріла вщент

У Львові під ранок, 18 вересня, згорів кінотеатр "Дзвін". Будівля повністю згоріла, попередньо, її підпалили. "Сьогодні, близько 06:00, здійнялася пожежа в кінотеатрі "Дзвін", що біля памʼятника Бандери у Львові", - йдеться у повідомленні. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Львівську міськраду. Про це повідомляють Контракти.UA Приміщення повністю вигоріло, за попередньою інформацією, причина пожежі - підпал. "Постраждалих в пожежі немає. Натомість зазнали пошкоджень сусідні будівлі - бізнес та приватні помешкання", - додали в міськраді. Зараз на місці працюють рятувальники та правоохоронні органи. Як повідомлялося, раніше в центрі Львова сталася пожежа на площі Ринок. Пожежа сталася в одному із закладів харчування. Крім того, у січні минулого року у Львові пожежники врятували на пожежі 60 людей, із них 10 дітей та евакуювали 20 осіб. Трьох людей було врятовано.
18.09.2024 — 4 — 853

Другий БойчукFest відбувся у Києві

Другий БойчукFest відбувся у Києві

З 11 по 15 вересня у Київській державній академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука проходив другий культурно-мистецький захід «БойчукFest». Про це повідомляють Контракти.UA. Він включав кілька художніх виставок, більшість — на території інституту, одну — у Літературно-меморіальному музеї-квартирі П. Г. Тичини і одну — у Національному музеї декоративного мистецтва України. Проводилися лекції, було показано кілька кінокартини і спектакль «Алла Горська: вітражі долі». Проходили і майстер-класи. 25 березня цього року на головний корпус академії впали уламки ракети, внаслідок чого був повністю зруйнований спортивний зал та частково пошкоджено актовий зал. Тоді ніхто не постраждав. Навчання тривають. Всі фотографії зроблені 15 вересня, в день закриття фестивалю.
16.09.2024 — 28 — 2222

Відоме польське місто пішло під воду: з'явилися страшні кадри наслідків масштабної повені

Відоме польське місто пішло під воду: з'явилися страшні кадри наслідків масштабної повені

За словами місцевих, у місті немає ні води, ні світла, ні зв'язку. Відоме польське курортне місто Льондек-Здруй, яке біля кордону з Чехією, напередодні затопила сильна повінь. Величезна кількість бруду та гравію, розтрощені навпіл будинки, зруйновані мости — такі наслідки стихії. Видання RMF24 опублікувало страшні кадри наслідків повені. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. У неділю, 15 вересня, потужна хвиля прорвала дамбу і вода затопила курортне місто. Дістатися до населеного пункту з польського боку неможливо, оскільки всі дороги непроїзні. Сусіднє Шльонське також відрізане від світу. За словами місцевих, ця повінь була страшнішою та більш масштабною, ніж 1997 року. У місті немає ні води, ні світла, ні зв'язку. Люди змушені підніматися на пагорб над курортною частиною, щоб зателефонувати. Також вода зруйнувала майже всі мости. "Друге обличчя Льондек-Здруя після великої води – це бруд, смуги та гравій, включно з побутовою технікою, уламки дерев, паркани та пінопласт. Це краєвид, який виникає раптово, за сто метрів нижче курортної частини. Що ближче до річки, то більше мулу, а також видно цілі дерева, які несло водою. Розбиті навпіл будинки біля річки, зруйнований історичний ресторан", —  йдеться на сайті інформаційного агентства. Нагадаємо, вихідними Східну Європу накрив циклон "Борис", який приніс рекордні опади. Через масштабні повені "Укрзалізниця" повідомила про нові зміни в русі поїздів.  
16.09.2024 — 10 — 982

Сьогодні 40 років виповнюється британському принцу Гаррі

Сьогодні 40 років виповнюється британському принцу Гаррі

Принцу Гаррі сьогодні 40: десять фактів з біографії улюбленого онука королеви Єлизавети II Молодший син принца Чарльза і принцеси Діани народився 15 вересня 1984 року. Читайте кілька цікавих фактів з біографії улюбленого онука королеви Єлизавети II. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. 1. Принц Гаррі народився в госпіталі Святої Марії в Паддінгтоні, центральному районі Лондона, там же народився і його старший брат Вільям (а також діти Вільяма і принцеси Кейт - принци Джордж і Луї та принцеса Шарлотта). До того моменту діти в королівській родині народжувалися в палаці, а не в госпіталі. 2. Мама Гаррі - принцеса Діана - наполягла на тому, щоб її сини навчалися в школі з однолітками, а не були на домашньому навчанні, як це було прийнято раніше в королівських сім'ях. Тому Гаррі відвідував дитячий садок, а потім і школу Везербі в Лондоні, а від 1992 року приєднався до принца Вільяма і став учнем школи Ладгроув в Беркширі, де провчився наступні п'ять років. 3. Мама принца Гаррі загинула в автокатастрофі, коли йому було 12 років. Це сильно вплинуло на хлопчика. У підлітковому віці і пізніше Гаррі вважали "шаленою дитиною", він захоплювався алкоголем і курив марихуану. 4. Після школи Гаррі вступив до Ітонського коледжу, який закінчив в червні 2003 року з поганою оцінкою з географії. Потім взяв академічну відпустку на рік і вирушив подорожувати Австралією і Африкою. 5. У юності Гаррі захоплювався грою в регбі. 6. Закінчив Королівську військову академію в Сандхерсті, отримавши звання другого лейтенанта. Служив в Афганістані, як авіаційний навідник. 7. У 34 роки принц Гаррі одружився з американською акторкою Меган Маркл, з якою прожив у королівській родині два роки. У січні 2020 року подружжя оголосило про свій намір покинути королівську сім'ю, переїхати жити до Канади і скласти з себе повноваження старших членів сім'ї. Вони також відмовилися від фінансування. Королева Єлизавета II задовольнила прохання онука і його дружини. 8. У Гаррі і Меган є син Арчі. У червні 2021 року у пари народилася також дочка Лілібет Діана. Їхні діти отримали титули принца і принцеси. 9. У принца Гаррі дуже теплі стосунки з його двоюрідною сестрою - принцесою Євгенією. Ходять чутки, що, живучи в Америці, принц найбільше сумує за спілкуванням з нею, а не з рідним братом Вільямом. 10. Принц Вільям не підтримав Гаррі в бажанні швидше одружитися з Меган Маркл через що їхні стосунки стали більш прохолодними, ніж раніше. Найкращий друг Гаррі теж радив йому не поспішати з весіллям.
15.09.2024 — 6 — 977