Контракти.ua

13.07.2016 — Черновцы, Украина — pauluskp.livejournal.com — 54349
путешествия, туризм, Черновцы, Украина, достопримечательность, блогеры
Путешествие блогера: Черновцы

Известный украинский блогер pauluskp (Андрей Шокотко) побывал в столице Буковины и поделился впечатлениями и фото. "Говорят, Черновцы - один из самых комфортных для проживания городов Украины. Подтверждаю, город довольно комфортный, по украинским меркам. В Черновцах цены на недвижимость ниже, чем в среднем по Украине (так говорят местные). Отчасти это объясняется сейсмоопасностью региона. На рекламных щитах по продаже недвижимости так и пишут, стараясь привлечь покупателей - "сейсмоустойчивый проект".Что касается языка, в ходу здесь украинский, русский и румынский. Я, как всегда, использовал русский и ни разу не столкнулся с агрессией по этому поводу, что характерно для всей Западной Украины. Правда, недавно во Львове разговорился с каким-то дядькой при усах и оселедце, так он мне предложил - "а давай попробуем, я буду по-русски говорить, а ты по-украински". То есть, вот такая очень доброжелательная агитация за украинский, а не прямолинейная, которую пытаются пиарить в соцсетях, призывая отвечать на русский "я іноземну мову не розумію". Простой народ все-таки мудрее пиарастов-разжигателей, а это значит, что украинский с каждым годом все больше будет вытеснять русский, в результате естественных, а не искусственных процессов."

Ратуша

У входа в Ратушу все желающие могут бесплатно напиться воды из одноразовых стаканчиков.

Система навигации для туристов. Такие ежики по всему городу.

Город красивый, тихий, ухоженный.

Театр

Перед театром аллея звезд

Была здесь и Лорак, но ее демонтировали за пророссийскую позицию.

Этот дом называют домом-кораблем.

Отреставрированный троллейбус

Стоимость проезда

Но по Черновцам приятно прогуливаться пешком.

Пешеходная зона в центре.

Здесь же военкомат с предупреждением, что в армию на контракт всех брать не будут, слишком много желающих.

Естественно, везде американские флаги (на самом деле это висел в качестве рекламы языковых курсов).

Есть паркоматы

Но и парковщики тоже есть, что странно.

Обычная аптека

Плохо, что река Прут в стороне от центра города, поэтому я до нее не дошел. Она где-то там, в долине.

Памятник, который поставили себе советские оккупанты.

Сталин оккупировал северную часть Буковины до немцев, захватив Черновцы в 1940 году. А через год в отжатый у них город вернулись союзники Гитлера, румыны, которых Советы в конце концов изгнали, вновь оккупировав регион.

Волонтеры собирают деньги на армию.

Призыв идти на срочную службу (не контракт), с припиской "Руководство страны гарантирует прохождение срочной службы далеко от зоны боевых действий!"

Главной достопримечательностью Черновцов считается бывшая резиденция митрополита, отданная Советами под университет

О резиденции много написано, но мне кажется, что она слишком переоценена. Довольно обычный для своего времени комплекс административных зданий. Экскурсоводы, чтобы привлечь туристов, рассказывают откровенную чушь. К примеру, с придыханием заявляют, что каждый кирпич проходил тщательную проверку на качество, как будто в то время в Европе это было нечто из ряда вон выходящее. Кроме того, почему-то запрещают ходить по гальке, которой выложена главная аллея, ничем это не объясняя - просто нельзя. В учебный корпус заходить тоже нельзя, только в туалет, и фотографировать там нельзя, за этим следит классическая пожилая вахтерша. В общем, маразма хватает.

Кстати, митрополит был православный, но на возведение резиденции пожертвовали евреи, без которых строительство не состоялось бы. В благодарность купол над часами украшен звездами Давида.

Знаменитая крыша представляет из себя раскрашенную черепицу, которую меняют раз в пять лет.

Старая черепица свалена на заднем дворе

Действующий храм комплекса.

Главный мраморный зал, бывший Синодальный, в котором заседали попы - это всего лишь копия, полностью восстановленная после пожара в 40-х.

Соседний Голубой зал испортили современным "евроремонтом". Говорят, из ЮНЕСКО приезжали и тоже ужаснулись

Полностью сохранился лишь Красный зал с венецианскими серебряными зеркалами.

Учебный корпус, в котором фотографировать нельзя.

В целом, место довольно любопытное, но я ожидал большего

Жилой дом рядом с университетом.

Витражи в этом жилом доме.

Тарас Григорьевич за здоровый образ жизни.

Рядом голодают инвалиды

В музее под открытым небом воссоздано село с сельской управой, в которой можно увидеть румынский флаг и портрет румынского короля. Здесь все помнят, что не так давно были частью Румынии.

Оформление фонарных столбов.

На автовокзале сохранились совковые загончики для пассажиров

Улица и небольшой мемориал Героя Небесной Сотни

Теннисный корт в одном из дворов

Там же бассейн. Это спортивный клуб, доступный всем желающим за умеренные деньги.

Отечественный поезд Крюковского вагоностроительного завода связывает Черновцы с Львовом.

Фоторепортажі
На озері в Києві розквітли водяні лілії

На озері в Києві розквітли водяні лілії

Кожного літа люди приїжджають до одного з найбільших озер столиці, щоб помилуватися різнобарвними водяними ліліями. У Дніпровському районі Києва на озері Тельбін розквітли водяні лілії, які посадили місцеві мешканці житлового масиву Березняки кілька років тому. Наразі тут квітнуть одразу кілька кольорів латаття від чисто білих ніжно-рожевих тонів до насичених червоних відтінків. Пише Главком. Про це повідомляють Контракти.UA. Водяні лілії, латаття або німфеї – справжня окраса кожної водойми. Всього в світі налічується близько 50 видів водяних лілій, розповсюджених по всій Земній кулі. У наших природних водоймах зазвичай зустрічається чисто біле латаття (Nymphaea Candida). Все латаття – водні рослини, що ростуть в повільно текучих (поблизу берегів річок) або в стоячих водоймах (заводях, старицях, ставках, озерах). Ростуть на мілководді, але деякі добре витримують глибину до 2 м. Німфеї мають дуже короткий термін цвітіння квітів – всього близько чотирьох днів, зате квітують все літо, а гібриди аж до осені. Цвітіння латаття починається в травні-червні і триває до вересня або до перших заморозків. Квітки розкриваються вранці і закриваються ввечері.
25.06.2024 — 5 — 1311

У Києві триває Країна Мрій

У Києві триває Країна Мрій

Рівно двадцять років тому відбувся перший фестиваль етнічної музики, який називається так само, як і одна з найвідоміших пісень гурту «ВВ». Що не дивно, бо натхненником є лідер цього рок-бенду — автор та виконавець власних пісень Олег Скрипка. Традиційно фестиваль відбувається в дати, близькі до свята Івана Купала. Цього року це 21, 22, та 23 червня, з п’ятниці по неділю. За час свого існування фестиваль проходив на різних локаціях, зараз він розташувався на території Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка. Великих сцен тут дві: «Сцена мрій» та «Сцена Рай», менші сцени — «Країна містична» та «Кримська сцена» — приймають не лише музикантів. Є майданчики для виступу поетів, для дитячих розваг, для численних майстер-класів. Часто місця активностей виникають спонтанно. Є, що з’їсти, чим запити, є багато що купити.  
23.06.2024 — 17 — 2436

Реконструкція обличчя найдавнішого предка людини

Реконструкція обличчя найдавнішого предка людини

Вчені реконструювали обличчя чоловіка за допомогою 3D-технологій. Обличчя найдавнішої відомої людини було вперше реконструйовано, відкриваючи нам чоловіка, якого описують як "сильного і спокійного". Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Про це пише Metro. Його створив бразильський експерт з графіки Сісеро Мораіс, який використав 3D-сканування черепа, щоб повернути до життя нашого родича. Скам'янілості походять із рештків Джебель-Ірхуд, названих на честь місця в Марокко, де вони були знайдені, і доводять, що люди, або Homo sapiens, еволюціонували на 100 000 років раніше, ніж вважалося. Вони також довели, що наші предки переросли "колиску людства" у Східній Африці і поширилися континентом на тисячоліття раніше, ніж це передбачалося попередніми дослідженнями. Пояснюючи процес, Мораіс сказав: "Спочатку я відсканував череп у 3D, використовуючи дані, надані дослідниками Інституту Макса Планка. Потім я перейшов до апроксимації обличчя, яка полягала в перетині декількох підходів, таких як анатомічна деформація". Ця методика передбачала нанесення 3D-схеми черепа на прототип "донорського" черепа, в ролі якого виступав дорослий чоловік з низьким індексом маси тіла. Мораіс сказав, що він вирішив надати черепу чоловіче обличчя, спираючись на "міцні та мужні" риси черепа. Для прогнозування товщини м'яких тканин, ймовірної проєкції носа та інших структур обличчя були використані додаткові дані про сучасну людину. "Остаточне обличчя – це інтерполяція всіх цих даних, яка генерує дві групи зображень, одна – об'єктивна, з більш технічними елементами, без волосся і в градаціях сірого, – сказав Сісеро. – Інша – художня, з пігментацією шкіри та волосся". Сам череп насправді складається з різних скам'янілостей, відтворених в єдине ціле, яке, за словами дизайнера, є "чудовим і досить послідовним з анатомічної точки зору". Інститут Макса Планка, який надав дані з черепа, заявив, що рештки Джебель-Ірхуд мали "сучасний вигляд обличчя і зубів, а також велику, але більш архаїчну на вигляд черепну коробку". В Інституті заявили, що генетичні зміни, які впливають на зв'язок, організацію і розвиток мозку, перетворили черепну коробку на череп, який ми всі маємо сьогодні. Мораіс погодився і порівняв череп Схул V з черепом архаїчного Homo sapiens. "Череп Джебель-Ірхуд має деякі характеристики, сумісні з неандертальцями або гейдельберзькими людьми [вимерлими родичами людини]. Дуже цікаво спостерігати відмінності та сумісність між структурами цих черепів та обличчями протягом тисячоліть". Скам'янілості з місця знахідки Джебель-Ірхуд були вперше виявлені в 1960-х роках і оцінювалися приблизно в 40 000 років, перш ніж вчені повернулися до цього місця і за допомогою нових методів виявили, що кісткам приблизно 300 000 років.
22.06.2024 — 5 — 1756

Марш рівності 2024

Марш рівності 2024

У Києві 16 червня пройшов Марш рівності в рамках КиївПрайд. Ця акція відбулася вперше з початку повномасштабного вторгнення РФ. Як відбувався ЛГБТ-прайд - дивіться у фотоматеріалі РБК-Україна. Про це повідомляють Контракти.UA. Як проходив Марш рівності 16 червня На Марш люди прийшли з транспарантами, на яких були написані фрази на кшталт: "Немає миру без справедливості в Україні", "Маршуємо за тих, хто не може", "За свободу всіх українців" тощо. Зазначимо, що участь в акції, окрім активістів та небайдужих українців, взяли також ЛГБТ-військові, політики іноземних держав, представники міжнародних організацій і спостерігачі. На Марші були присутні поліцейські, які слідкували за порядком. Паралельно відбувся рух активистів "за традиційні цінності". Щоб не виникало сутичок - їх заблокувала поліція. В цілому акція пройшла мирно й без провокацій. Додамо, що напередодні столична влада закликала киян продемонструвати свою підтримку та толерантність. Скандал з проведенням КиївПрайд 2024 Варто нагадати, що спочатку Марш рівності мав проходити у київському метро. Однак в КМДА сказали, що не погоджували проведення заходу в цій локації. Організаторів попросили обрати інше місце. Активісти вважають, що їм не надали дозволу на проведення заходу через фейки в мережі. Зокрема, йдеться про повідомлення про зупинку роботи метро та начебто фінансування організації Київською міською держадміністрацією.
21.06.2024 — 8 — 1805

Книжковий Арсенал 2024

Книжковий Арсенал 2024

30 травня відбулося відкриття XII Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Він триватиме по 2 червня включно, складається з книжкового ярмарку та різноманітних заходів: презентацій книжок, літературних читань, дискусій, показу кінофільмів, музичних концертів та багато чого ще.  
31.05.2024 — 49 — 15085



Fatal error: Uncaught exception 'ErrorException' with message 'fopen(/var/docker/www/kontrakt/cache/tags): failed to open stream: Permission denied' in /var/docker/www/kontrakt/classes/RLSCache/File.php:36 Stack trace: #0 [internal function]: RLSException::error_handler(2, 'fopen(/var/dock...', '/var/docker/www...', 36, Array) #1 /var/docker/www/kontrakt/classes/RLSCache/File.php(36): fopen('/var/docker/www...', 'a') #2 /var/docker/www/kontrakt/classes/RLSCache/File.php(47): RLSCache_File->writeTags() #3 [internal function]: RLSCache_File->__destruct() #4 {main} thrown in /var/docker/www/kontrakt/classes/RLSCache/File.php on line 36