Контракти.ua

17.12.2015 — Київ, Україна — tedxkyiv.com — 31189
конференции, TEDx
TEDxKyiv 2015: I'mPulse

13 грудня в Києві, у КВЦ Парковий, пройшла восьма щорічна міжгалузева конференція TEDxKyiv, яка об’єднала мрійників, винахідників, науковців та митців у пошуках натхнення для тривалих змін. Цього року географію розширено: крім українських спікерів на сцені були гості з Грузії, Швеції, Естонії, США та Ізраїлю. Понад 10 неймовірних доповідей, які мають змусити переосмислити поняття відповідальності: у професії, місті, світі, перед самими собою.Тема конференції 2015 року – Iмпульс: дискутували про зміни та про кожного з нас як рушія цих змін. Пропонуємо фотоогляд цьогорічного TEDxKyiv.

Підготовка

Програма

Перші гості

Саймон Островський. Військовий корреспондент, відомий американський журналіст та режисер-документаліст видання VICE News. Його репортажі детально висвітлювали події в країнах колишнього Радянського Союзу. Працюючи для багатьох видань, в Україні Саймон сатв відомим, передусім, завдяки серії репортажів “Російська рулетка”, що розповідають про події останніх років з поля бою. У 2014 році цей документальний матеріал отримав престижну премію Webby Awards. Нещодавно він випустив документальну стрічку “Солдати селфі: російська армія чекіниться в Україні” для VICE News. Це журналістське розслідування використовує публікації російського солдата в соціальних мережах, щоб відслідкувати переміщення його військової роти з Сибіру до сходу України, спростовуючи офіційну позицію Кремля про те, що Росія не має стосунку до цієї війни. Про сучасні конфлікти та роль медіа в них, зокрема, Саймон поділився своїми думками на сцені

Політолог Євген Глібовицький, зазначив, що ми маємо вивчити нове слово «інклюзивність», але розуміти, що такі події, як, наприклад, Майдан, допомагають лише змінити вектор. Але цього недостатньо. Тому слід вивчити наступні слова – «сталість» та «субсидіарність». Треба доходити до того рівня, де можливе вирішення нагальних проблем. Але слід враховувати те, що сучасне громадянське суспільство не терпить вертикальної схеми, а сприймає лише горизонтальну. Що й стало причиною суспільної турбулентності. Тепер «борітеся – поборете», можна змінити на «відкрийте доступ».

Ми звикли чути бандуру, як супровід голосу, але рідко сприймаємо її, як самодостатній інструмент. Георгій Матвїїв, бандурист-віртуоз, композитор, не може не переконати нас у хибності такого стереотипу. Він є винахідником багатьох сучасних прийомів гри на бандурі. Хіба ви раніше чули, як на цьому інструменті грають джаз або фламенко? І чи вірили раніше, що бандура може «замінити 24 Паганіні, що міг зіграти навіть на одній струні»? Але, звичайно, ніякі слова не можуть передати вражень, які отримуєш від одночасного «живого» виконання та знятого раніше відеокліпу Георгія.

«Немає нічого сильнішого, ніж ідея, час якої прийшов». Саме з цієї цитати В.Гюго розпочав свій виступ підприємець Захар Пашун. А як щодо електромобілів, замість бензинових? Чи довго ви ще збираєтеся обирати між тим, чи зводити дівчину в кіно, чи заправити ваше авто? Якщо три роки тому придбання електронних батарей було справжнім викликом, то сьогодні час для цього настав. Побудувати електромобіль, що працюватиме – реально!

Засновник ініціативи "Повернись живим", волонтер Віталій Дейнега. А що ви думаєте про ілюзії, та що стається по мірі того, як вони зникають. Віталій розповідає про сьогоднішнє життя у трьох блоках: смерть, боротьба, статистика. "Врятуй одну людину - врятуй весь світ"

Девід Бісмарк.Розробник систем голосування. PhD в галузі верифікованого електронного голосування Університету Суррея, Великобританія (2011), засновник та CEO видавництва «Recito Förlag AB» (Швеція). Сфера інтересів Девіда охоплює імплементацію новітніх технологій у виборчому процесі, верифікацію е-голосування та його прозорість. У 2010 році виступав на TED Global в Оксфорді, Великобританія.

Не передати словами, яку відчуваєш гордість, коли Віталій Дейнега попросив встати у залі тих, хто допомагав АТО та вимущеним переселенцям, і піднявся майже кожен із сотень людей! Слава Україні!

Павло Ігнатьєв, композитор-імпровізіоніст, прийшов з миром і бажанням принести у душі частинку крутого і важливого. Навіщо говорити про музику щось нове, якщо можна слухати і насолоджуватися? Адже музика - це енергія. Як її створювати? Це можна робити лише тоді, коли наша душа повна любові і добра, коли ми маємо, що сказати. І тоді ми зможемо врятувати світ.

Чи задумувалися ви колись про секрет популярності «Гаррі Поттера»? Це не через чари, повірте. Ерез Ешель, дослідник лідерства, вважає, що це завдяки можливості відчути себе дитиною. Ми стали занадто егоїстичними, ми завжди звинувачуємо когось або щось у своїх невдачах. І зараз нам потрібні лідерські програми для того, щоб навчити молоде покоління брати на себе відповідальність за майбутнє. Це має запроваджуватися за допомогою спеціальних методів, і неформальна освіта з одним із важливим пунктів у цьому процесі. Молоді люди, як хлопчик Гаррі, відчувають себе «сиротами» і шукають вогонь, що поведе їх уперед. І найголовніше завдання зараз – передати цей вогонь їм.

Олександр Коляда, геронтолог, стверджує, що вся інструкція про наш організм може бути прочитана з однієї-єдиної вашої клітини. Але вона вийшла б набагато більшою, ніж «Війна і мир». Генетичний код кожної людини унікальний, і з цієї інструкції можна зрозуміти все, що завгодно – навіть розрахувати, для кого чотири чашки кава – це профілактика хвороб, а для кого – гарантований інфаркт. Генетика сьогодні може дозволити жити довше. Це не означає «вічне життя», але допомагає виявити та усунути передумови для певних захворювань. Геронтологи не роблять сьогодні чогось надприродного, вони лише продовжують природню справу еволюції. Адже сьогодні ми вже не маємо думати про те, як вижити, а можемо зосередитися на чомусь більш цікавому

А ви вірите, що наука може бути цікавою? Олексій Болдирєв, нейрофізіолог, який знаходить натхнення навіть у холодній лабораторії зі щурами. Він відкрив секрет, що наукове знання містить у собі метод власної перевірки. Адже, якщо не буде довіри, значення науки нівелюється. Навіщо нам наука? Звичайно, для покращення життя. Хто ж не мріє про пігулку від раку чи телепорт? А думаєте, безглуздо вивчати побудову лапки жука? Помиляєтеся, це може згодитися при конструкції роботів або луноходів.

Діджей - Влад Фісун

Майстер класи від Patriot Defence / Захист Патріотів

історик Ярослав Грицак, розпочав свою промову з концепції сталого розвитку, порівнюючи різні країни: Велику Британію, Україну. Наводить поняття «закритого» та «відкритого» доступу, які нерозривно пов’язані між собою.

Баланс влади, бізнесу, громадського сектору – і є секретом розвитку, говорить Юрко Филюк, співзасновник проекту «Тепле місто». Він, як ніхто інший, знає, як активізувати прогресивний кластер міста. Його секрет у тому, щоб бути відкритим, усміхненим, любити оточуючих – це абсолютно природнім для людини. Якщо живеш так, як задумала тобі природа, - життя стає набагато простішим. Варто прислухатися до порівняння нового і старого способу ведення бізнесу. Метою бізнесу старої форми є егоїстичне накопичення капіталу. А прогресивний бізнес – це той, що містить компенсатор, включає у себе екосистему. Він і виживатиме.

Наталія Антелава. Журналістка. Кореспондент BBC News на Кавказі, в Центральній та Західній Азії, співзасновниця codastory.com. Живе та працює в Тбілісі, подорожує та пише про Бірму, Ємен, Узбекистан, Україну, тощо. Наталія розуміє, що таке міжнародна журналістика та чого їй дійсно бракує сьогодні.

Волонтер, підприємець, Давид Арахамія.Він вважає, що єдине, що нам заважати творити великі речі – це банальний страх, певний бар’єр. Давайте уявимо, що ми у грі – адже набагато простіше робити вибір за свого героя. Іноді місія може бути провалена – але це не «game over», а просто «restart». І наступає момент, коли одиночна гра закінчується, і ти маєш вступити у системний процес. Але не слід забувати, що у будь-якій грі можуть статися «глюки». І це знову сигнал для початку нового рівня, на якому треба діяти більш креативно. І якщо навіть військовим не дозволяють стояти на блок-постах, то вони можуть проводити тренінги, а якщо місто брудне – то кожен житель може допомогти звільнити його і від окурків, і від орків..

А ви думали про те, в яку епоху ми живемо? Новий час, модерн? Не сподівайтеся, говорить співзасновник проекту «Нова Країна» Валерій Пекар, це більше схоже на середньовіччя. Кланова система, патерналістське ставлення, «мажемо цінності на хліб». Країну необхідно змінювати! Якщо є 15%, які прагнуть кращого – революції не уникнути. Геополітична, ціннісна та економічна революції – шлях до того, щоб зайняти гідне місце у сім’ї народів на мапі. Глобалізація завершилася, народжується новий світ. І ми маємо пройти через весь вогонь, що є, для того, щоб вийти у першу Лігу. Можемо отримати нову Запорізьку Січ, тільки з фейсбуком і айфонами. Ми знаходимося на передку паротягу, яким є історичний процес, і рухаємося дуже швидко. І від нас залежить, як ми зіграємо тими картами, які маємо!

Ще один гість, Агамемнон

Це було неймовірно! Ми все ще під враженнями від ‪#‎TEDxKyiv2015‬. Сьогодні ми дякуємо і міцно обіймаємо кожного, хто вчора був у залі, кожного з наших 4000 глядачів, які спостерігали за #TEDxKyiv2015 наживо, кожного з команди волонтерів та просто усіх-усіх-усіх! TEDxKyiv2015: ІмПульс отримано! Далі буде…

Фоторепортажі
Українські полярники розповіли про незвичний бейбі-бум на острові Галіндез

Українські полярники розповіли про незвичний бейбі-бум на острові Галіндез

Вже близько 900 гнізд мають яйця. На острові Галіндез біолог Світозар Давиденко, член 29-ї Української антарктичної експедиції, зафіксував вже майже 4 тисячі субантарктичних пінгвінів. Щороку їхня кількість зростає, і ці птахи все частіше займають околиці станції "Академік Вернадський". Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр. Відзначається, що близько 900 гнізд уже мають яйця – здебільшого по два. Пінгвіни, чергуючись, висиджують їх: поки один з птахів годується в океані, інший охороняє яйце.Через 34-36 днів після початку гніздування очікується вилуплення пташенят, орієнтовно до середини грудня.  На відміну від субантарктичних пінгвінів, королівські та імператорські птахи не оселяються в цьому регіоні, хоча інколи й відвідують станцію. "Нагадуємо, що українські вчені проводять спостереження за пінгвінами та іншими птахами в контексті зміни клімату. Міграція субантарктичних пінгвінів за останні 20 років є одним із беззаперечних доказів потепління в Антарктиці", - йдеться в повідомлені. Нагадаємо, вчені NASA знайшли тунелі для ядерних ракет, заховані під льодовим щитом Гренландії.
26.11.2024 — 8 — 78

Київ

Київ "накрив" снігопад. Що відбувається на дорогах і вулицях міста

У другій половині п'ятниці, 22 листопада, Київ почало засипати снігом. РБК-Україна розповідає, як змінились дороги та вулиці столиці України. Як виглядає засніжений Київ. Про це повідомляють Контракти.UA. Сьогоднішній сніг вкриває залишки того, який випав у місті напередодні. Як результат - засніжені дерева, ліхтарі, альтанки. Чимало снігу - під ногами місцевих мешканців і гостей столиці. На дорогах столиці працює снігоприбиральна техніка. Попри це рух транспорту в місті дещо ускладнено. Тож водіям варто бути пильними, дотримуватись ПДР і безпечної дистанції. Рухатись містом сьогодні може бути непросто і водіям електросамокатів або ж велосипедів. А ось прогулятись засніженими вуличками парків і скверів сьогодні можна. Головне - тепло вдягатись. У деяких локаціях столиця виглядає по-зимовому казково. Комунальники працюють навіть там, де не їздять машини. Адже пішоходам також важливо мати можливість пересуватись містом. Нагадаємо, раніше синоптик УкрГМЦ Наталія Птуха у коментарі РБК-Україна розповіла, що сніг у Києві буде "у два заходи". Читайте також, чи довго в Україні сніжитиме і коли обіцяють "без опадів".  
23.11.2024 — 12 — 953

На Центральному вокзалі у Києві відкрили оновлений

На Центральному вокзалі у Києві відкрили оновлений "МакДональдз": як він виглядає

На Центральному залізничному вокзалі у Києві відкрили оновлений "МакДональдз". Заклад був закритий на ремонт майже 6 місяців. Про це пише РБК-Україна із посиланням на офіційну сторінку McDonald's у Facebook.Про це повідомляють Контракти.UA. Повідомляється, що "МакДональдз" на Центральному вокзалі у столиці повністю оновили, зробили сучасним та повністю безбар’єрним. Під час ремонту оновили фасад та переобладнали внутрішній простір. Тепер у закладі з’явився ліфт, автоматичні двері та інші рішення, які мають зробити його більш комфортним для людей з обмеженими можливостями. Нагадаємо, "МакДональдз" на Центральному вокзалі у Києві 1 червня 2024 року тимчасово припинив роботу через реконструкцію. Тоді анонсували, що оновлений заклад матиме новий зал на 193 місця, простору терасу на 88 місць, 11 терміналів самообслуговування та перший в Україні пасажирський ліфт у ресторані "МакДональдз". Також РБК-Україна розповідало про те, що 2 листопада у Боярці, Київська область, відкрився перший ресторан "МакДональдз" за адресою вулиця Магістральна, 38. Це 105-й працюючий заклад мережі в Україні. Ресторан займає площу понад 470 квадратних метрів, пропонуючи 128 місць у залі та 84 на терасі. Заклад розташований неподалік великого торговельного центру. Наразі мережа "МакДональдз" в Україні налічує 120 ресторанів, з яких 15 тимчасово зачинені через безпекові вимоги. Після початку повномасштабного вторгнення зі сторони Росії ресторани McDonald’s тимчасово припинили роботу в Україні. Відновлення їхньої діяльності відбулося лише у 2023 році.  
23.11.2024 — 10 — 972

9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

Фестиваль рівно десять років і один місяць тому відбувся вперше. Наступний стався через півроку, далі він проходив усе частіше, якось навіть шість разів за рік. Він змінював локації: найпершою була G13 project studio, потім він переїхав до галереї «Лавра», п’ятий пройшов у «Д12», шостий розташувався у Гідропарку, і на ці дві локації він більше не повертався. Потім він надовго розташувався у Національному експоцентрі України (ВДНГ), проходив тут не весь час, але найчастіше. Головна мета фестивалю — пропагувати українське вино. Тому більшу частину ярмарку займають стенди вітчизняних виробників. Крім цього тут обов’язково проходить «школа вина», де розказується про різні алкогольні напої, як їх виробляють, як їх правильно споживати. Пізніше до неї додалася «школа сиру». В рамках фестивалю відбувся перший великий конкурс на краще українське вино, в якому якість оцінювали не лише професіонали, але й підготовлені аматори. Його результати тоді суттєво вплинули на ставлення до вітчизняних вин. Тут відбувалося багато різних активностей: і винні забіги, і конкурси на швидкість відкриття устриць, і створювалося фестивальне вино. Кілька разів фестивалю передував «Тиждень вина». Він містив лекції, дегустації — показові або ж оціночні, а з останніх і складалося дегустаційне змагання. Ці події відбувалися на інших локаціях, причому не лише в столиці. З початком великої війни фестиваль «став на паузу», але ті ж самі люди робили трохи менший «Brave Wine: вікенд найкращого українського вина» у приміщеннях колишнього заводу «Арсенал». А вже в травні цього року і знову на ВДНГ пройшов XX Kyiv Food&Wine Festival. Зараз на фестиваль приходять тисячі людей. Багато відвідувачів знають один одного не один рік. Утворився своєрідний відкритий клуб поціновувачів українського вина. Фестиваль змінив ставлення багатьох людей до вітчизняних продуктів. Ці роки українське ставало все більш модним та якісним. За ці десять років вітчизняне виноробство пройшло величезний шлях: суттєво змінилося законодавство, кількість виноробень виросла багатократно і все частіше вони отримують ліцензію. Суттєво зросла підготовка виноробів: вони охоче вчаться, і на коротких курсах, і у вітчизняних інститутах, і часто за кордоном. Попри те, що вони мали б бути конкурентами, вони охоче діляться досвідом. Все менше лишається областей України, де ще нема офіційних виробів. Велика заслуга в цьому фестивалю Kyiv Food and Wine. Фото зроблені 10 листопада 2024 року.  
21.11.2024 — 31 — 2751

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

20 листопада у Дніпровському районі Києва спалахнула багатоповерхівка. Постраждали двоє людей, в том числі дитина. Про це пише РБК-Україна з посиланням на ДСНС Києва. Про це повідомляють Контракти.UA. "20 листопада о 07:59 надійшло повідомлення про пожежу на проспекті Соборності, 17/2. Горіла квартира на четвертому поверсі 8-поверхового житлового будинку", - йдеться у повідомленні. До прибуття перших пожежно-рятувальних підрозділів, з квартири де виникла пожежа, самостійно евакуювались жінка та дитина. "Їх було передано медикам для огляду. Також, в ході гасіння та розвідки, з верхніх поверхів було виведено 20 осіб на свіже повітря", - зазначили у ДСНС. Причину та обставини виникнення пожежі встановлюватимуть правоохоронці.
20.11.2024 — 6 — 1501