Контракти.ua

17.12.2015 — Київ, Україна — tedxkyiv.com — 31156
конференции, TEDx
TEDxKyiv 2015: I'mPulse

13 грудня в Києві, у КВЦ Парковий, пройшла восьма щорічна міжгалузева конференція TEDxKyiv, яка об’єднала мрійників, винахідників, науковців та митців у пошуках натхнення для тривалих змін. Цього року географію розширено: крім українських спікерів на сцені були гості з Грузії, Швеції, Естонії, США та Ізраїлю. Понад 10 неймовірних доповідей, які мають змусити переосмислити поняття відповідальності: у професії, місті, світі, перед самими собою.Тема конференції 2015 року – Iмпульс: дискутували про зміни та про кожного з нас як рушія цих змін. Пропонуємо фотоогляд цьогорічного TEDxKyiv.

Підготовка

Програма

Перші гості

Саймон Островський. Військовий корреспондент, відомий американський журналіст та режисер-документаліст видання VICE News. Його репортажі детально висвітлювали події в країнах колишнього Радянського Союзу. Працюючи для багатьох видань, в Україні Саймон сатв відомим, передусім, завдяки серії репортажів “Російська рулетка”, що розповідають про події останніх років з поля бою. У 2014 році цей документальний матеріал отримав престижну премію Webby Awards. Нещодавно він випустив документальну стрічку “Солдати селфі: російська армія чекіниться в Україні” для VICE News. Це журналістське розслідування використовує публікації російського солдата в соціальних мережах, щоб відслідкувати переміщення його військової роти з Сибіру до сходу України, спростовуючи офіційну позицію Кремля про те, що Росія не має стосунку до цієї війни. Про сучасні конфлікти та роль медіа в них, зокрема, Саймон поділився своїми думками на сцені

Політолог Євген Глібовицький, зазначив, що ми маємо вивчити нове слово «інклюзивність», але розуміти, що такі події, як, наприклад, Майдан, допомагають лише змінити вектор. Але цього недостатньо. Тому слід вивчити наступні слова – «сталість» та «субсидіарність». Треба доходити до того рівня, де можливе вирішення нагальних проблем. Але слід враховувати те, що сучасне громадянське суспільство не терпить вертикальної схеми, а сприймає лише горизонтальну. Що й стало причиною суспільної турбулентності. Тепер «борітеся – поборете», можна змінити на «відкрийте доступ».

Ми звикли чути бандуру, як супровід голосу, але рідко сприймаємо її, як самодостатній інструмент. Георгій Матвїїв, бандурист-віртуоз, композитор, не може не переконати нас у хибності такого стереотипу. Він є винахідником багатьох сучасних прийомів гри на бандурі. Хіба ви раніше чули, як на цьому інструменті грають джаз або фламенко? І чи вірили раніше, що бандура може «замінити 24 Паганіні, що міг зіграти навіть на одній струні»? Але, звичайно, ніякі слова не можуть передати вражень, які отримуєш від одночасного «живого» виконання та знятого раніше відеокліпу Георгія.

«Немає нічого сильнішого, ніж ідея, час якої прийшов». Саме з цієї цитати В.Гюго розпочав свій виступ підприємець Захар Пашун. А як щодо електромобілів, замість бензинових? Чи довго ви ще збираєтеся обирати між тим, чи зводити дівчину в кіно, чи заправити ваше авто? Якщо три роки тому придбання електронних батарей було справжнім викликом, то сьогодні час для цього настав. Побудувати електромобіль, що працюватиме – реально!

Засновник ініціативи "Повернись живим", волонтер Віталій Дейнега. А що ви думаєте про ілюзії, та що стається по мірі того, як вони зникають. Віталій розповідає про сьогоднішнє життя у трьох блоках: смерть, боротьба, статистика. "Врятуй одну людину - врятуй весь світ"

Девід Бісмарк.Розробник систем голосування. PhD в галузі верифікованого електронного голосування Університету Суррея, Великобританія (2011), засновник та CEO видавництва «Recito Förlag AB» (Швеція). Сфера інтересів Девіда охоплює імплементацію новітніх технологій у виборчому процесі, верифікацію е-голосування та його прозорість. У 2010 році виступав на TED Global в Оксфорді, Великобританія.

Не передати словами, яку відчуваєш гордість, коли Віталій Дейнега попросив встати у залі тих, хто допомагав АТО та вимущеним переселенцям, і піднявся майже кожен із сотень людей! Слава Україні!

Павло Ігнатьєв, композитор-імпровізіоніст, прийшов з миром і бажанням принести у душі частинку крутого і важливого. Навіщо говорити про музику щось нове, якщо можна слухати і насолоджуватися? Адже музика - це енергія. Як її створювати? Це можна робити лише тоді, коли наша душа повна любові і добра, коли ми маємо, що сказати. І тоді ми зможемо врятувати світ.

Чи задумувалися ви колись про секрет популярності «Гаррі Поттера»? Це не через чари, повірте. Ерез Ешель, дослідник лідерства, вважає, що це завдяки можливості відчути себе дитиною. Ми стали занадто егоїстичними, ми завжди звинувачуємо когось або щось у своїх невдачах. І зараз нам потрібні лідерські програми для того, щоб навчити молоде покоління брати на себе відповідальність за майбутнє. Це має запроваджуватися за допомогою спеціальних методів, і неформальна освіта з одним із важливим пунктів у цьому процесі. Молоді люди, як хлопчик Гаррі, відчувають себе «сиротами» і шукають вогонь, що поведе їх уперед. І найголовніше завдання зараз – передати цей вогонь їм.

Олександр Коляда, геронтолог, стверджує, що вся інструкція про наш організм може бути прочитана з однієї-єдиної вашої клітини. Але вона вийшла б набагато більшою, ніж «Війна і мир». Генетичний код кожної людини унікальний, і з цієї інструкції можна зрозуміти все, що завгодно – навіть розрахувати, для кого чотири чашки кава – це профілактика хвороб, а для кого – гарантований інфаркт. Генетика сьогодні може дозволити жити довше. Це не означає «вічне життя», але допомагає виявити та усунути передумови для певних захворювань. Геронтологи не роблять сьогодні чогось надприродного, вони лише продовжують природню справу еволюції. Адже сьогодні ми вже не маємо думати про те, як вижити, а можемо зосередитися на чомусь більш цікавому

А ви вірите, що наука може бути цікавою? Олексій Болдирєв, нейрофізіолог, який знаходить натхнення навіть у холодній лабораторії зі щурами. Він відкрив секрет, що наукове знання містить у собі метод власної перевірки. Адже, якщо не буде довіри, значення науки нівелюється. Навіщо нам наука? Звичайно, для покращення життя. Хто ж не мріє про пігулку від раку чи телепорт? А думаєте, безглуздо вивчати побудову лапки жука? Помиляєтеся, це може згодитися при конструкції роботів або луноходів.

Діджей - Влад Фісун

Майстер класи від Patriot Defence / Захист Патріотів

історик Ярослав Грицак, розпочав свою промову з концепції сталого розвитку, порівнюючи різні країни: Велику Британію, Україну. Наводить поняття «закритого» та «відкритого» доступу, які нерозривно пов’язані між собою.

Баланс влади, бізнесу, громадського сектору – і є секретом розвитку, говорить Юрко Филюк, співзасновник проекту «Тепле місто». Він, як ніхто інший, знає, як активізувати прогресивний кластер міста. Його секрет у тому, щоб бути відкритим, усміхненим, любити оточуючих – це абсолютно природнім для людини. Якщо живеш так, як задумала тобі природа, - життя стає набагато простішим. Варто прислухатися до порівняння нового і старого способу ведення бізнесу. Метою бізнесу старої форми є егоїстичне накопичення капіталу. А прогресивний бізнес – це той, що містить компенсатор, включає у себе екосистему. Він і виживатиме.

Наталія Антелава. Журналістка. Кореспондент BBC News на Кавказі, в Центральній та Західній Азії, співзасновниця codastory.com. Живе та працює в Тбілісі, подорожує та пише про Бірму, Ємен, Узбекистан, Україну, тощо. Наталія розуміє, що таке міжнародна журналістика та чого їй дійсно бракує сьогодні.

Волонтер, підприємець, Давид Арахамія.Він вважає, що єдине, що нам заважати творити великі речі – це банальний страх, певний бар’єр. Давайте уявимо, що ми у грі – адже набагато простіше робити вибір за свого героя. Іноді місія може бути провалена – але це не «game over», а просто «restart». І наступає момент, коли одиночна гра закінчується, і ти маєш вступити у системний процес. Але не слід забувати, що у будь-якій грі можуть статися «глюки». І це знову сигнал для початку нового рівня, на якому треба діяти більш креативно. І якщо навіть військовим не дозволяють стояти на блок-постах, то вони можуть проводити тренінги, а якщо місто брудне – то кожен житель може допомогти звільнити його і від окурків, і від орків..

А ви думали про те, в яку епоху ми живемо? Новий час, модерн? Не сподівайтеся, говорить співзасновник проекту «Нова Країна» Валерій Пекар, це більше схоже на середньовіччя. Кланова система, патерналістське ставлення, «мажемо цінності на хліб». Країну необхідно змінювати! Якщо є 15%, які прагнуть кращого – революції не уникнути. Геополітична, ціннісна та економічна революції – шлях до того, щоб зайняти гідне місце у сім’ї народів на мапі. Глобалізація завершилася, народжується новий світ. І ми маємо пройти через весь вогонь, що є, для того, щоб вийти у першу Лігу. Можемо отримати нову Запорізьку Січ, тільки з фейсбуком і айфонами. Ми знаходимося на передку паротягу, яким є історичний процес, і рухаємося дуже швидко. І від нас залежить, як ми зіграємо тими картами, які маємо!

Ще один гість, Агамемнон

Це було неймовірно! Ми все ще під враженнями від ‪#‎TEDxKyiv2015‬. Сьогодні ми дякуємо і міцно обіймаємо кожного, хто вчора був у залі, кожного з наших 4000 глядачів, які спостерігали за #TEDxKyiv2015 наживо, кожного з команди волонтерів та просто усіх-усіх-усіх! TEDxKyiv2015: ІмПульс отримано! Далі буде…

Фоторепортажі
9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

Фестиваль рівно десять років і один місяць тому відбувся вперше. Наступний стався через півроку, далі він проходив усе частіше, якось навіть шість разів за рік. Він змінював локації: найпершою була G13 project studio, потім він переїхав до галереї «Лавра», п’ятий пройшов у «Д12», шостий розташувався у Гідропарку, і на ці дві локації він більше не повертався. Потім він надовго розташувався у Національному експоцентрі України (ВДНГ), проходив тут не весь час, але найчастіше. Головна мета фестивалю — пропагувати українське вино. Тому більшу частину ярмарку займають стенди вітчизняних виробників. Крім цього тут обов’язково проходить «школа вина», де розказується про різні алкогольні напої, як їх виробляють, як їх правильно споживати. Пізніше до неї додалася «школа сиру». В рамках фестивалю відбувся перший великий конкурс на краще українське вино, в якому якість оцінювали не лише професіонали, але й підготовлені аматори. Його результати тоді суттєво вплинули на ставлення до вітчизняних вин. Тут відбувалося багато різних активностей: і винні забіги, і конкурси на швидкість відкриття устриць, і створювалося фестивальне вино. Кілька разів фестивалю передував «Тиждень вина». Він містив лекції, дегустації — показові або ж оціночні, а з останніх і складалося дегустаційне змагання. Ці події відбувалися на інших локаціях, причому не лише в столиці. З початком великої війни фестиваль «став на паузу», але ті ж самі люди робили трохи менший «Brave Wine: вікенд найкращого українського вина» у приміщеннях колишнього заводу «Арсенал». А вже в травні цього року і знову на ВДНГ пройшов XX Kyiv Food&Wine Festival. Зараз на фестиваль приходять тисячі людей. Багато відвідувачів знають один одного не один рік. Утворився своєрідний відкритий клуб поціновувачів українського вина. Фестиваль змінив ставлення багатьох людей до вітчизняних продуктів. Ці роки українське ставало все більш модним та якісним. За ці десять років вітчизняне виноробство пройшло величезний шлях: суттєво змінилося законодавство, кількість виноробень виросла багатократно і все частіше вони отримують ліцензію. Суттєво зросла підготовка виноробів: вони охоче вчаться, і на коротких курсах, і у вітчизняних інститутах, і часто за кордоном. Попри те, що вони мали б бути конкурентами, вони охоче діляться досвідом. Все менше лишається областей України, де ще нема офіційних виробів. Велика заслуга в цьому фестивалю Kyiv Food and Wine. Фото зроблені 10 листопада 2024 року.  
21.11.2024 — 31 — 1539

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

20 листопада у Дніпровському районі Києва спалахнула багатоповерхівка. Постраждали двоє людей, в том числі дитина. Про це пише РБК-Україна з посиланням на ДСНС Києва. Про це повідомляють Контракти.UA. "20 листопада о 07:59 надійшло повідомлення про пожежу на проспекті Соборності, 17/2. Горіла квартира на четвертому поверсі 8-поверхового житлового будинку", - йдеться у повідомленні. До прибуття перших пожежно-рятувальних підрозділів, з квартири де виникла пожежа, самостійно евакуювались жінка та дитина. "Їх було передано медикам для огляду. Також, в ході гасіння та розвідки, з верхніх поверхів було виведено 20 осіб на свіже повітря", - зазначили у ДСНС. Причину та обставини виникнення пожежі встановлюватимуть правоохоронці.
20.11.2024 — 6 — 680

У Києві автомобіль на смерть збив жінку на

У Києві автомобіль на смерть збив жінку на "зебрі"

В Подільському районі Києва водій автомобіля насмерть збив жінку. Вона йшла по пішохідному переходу. Про це пише РБК-Україна з посиланням на повідомлення поліції Києва 20 листопада. Про це повідомляють Контракти.UA. Дорожньо-транспортна пригода відбулась вчора вранці, 19 листопада. "58-річний водій автомобіля Nissan, рухаючись по вулиці Івана Вигівського, скоїв наїзд на жінку, яка перетинала дорогу по нерегульованому пішохідному переходу", - йдеться у повідомленні. Як зазначили у поліції, внаслідок автопригоди 52-річна потерпіла отримала травми несумісні з життям та загинула на місці. "Поліцейські затримали керманича авто, він був тверезий. За скоєне йому загрожує до восьми років позбавлення волі", - зазначили у відомстві. Як повідомлялося, на початку листопада в Києві на Теремках автобус на великій швидкості протаранив авто, після чого вилетів на тротуар і врізався в кіоск. Загинули люди. Крім того, днями у Хмельницькому сталася аварія, в якій автомобіль влетів у зупинку громадського транспорту. Загинуло троє людей.
20.11.2024 — 3 — 569

РФ збільшує потужності з виробництва двигунів для ракет: супутникові знімки заводів

РФ збільшує потужності з виробництва двигунів для ракет: супутникові знімки заводів

Російська Федерація веде будівництво на п’яти заводах, які виробляють твердопаливні ракетні двигуни. Про це свідчать супутникові знімки, зроблені протягом 2024 року. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS).Про це повідомляють Контракти.UA. Як заявив співробітник IISS Фабіан Гінц, це будівництво може бути найамбітнішим розширенням військового виробництва Росії з часів СРСР. Зокрема, супутникові знімки свідчать про те, що роботи ведуться на кількох об'єктах. Ймовірно, мова йде про модернізацію занедбаних радянських підприємств та спорудження нової інфраструктури. Знімки вказують на те, що виробництво твердопаливних ракетних двигунів розташоване в Алтайському краї, Ростові-на-Дону, поблизу Москви, Санкт-Петербурга, а також у Пермі. "Така діяльність заслуговує на увагу, адже протягом останніх 30 років її не було. Лише у 2023 році, через три десятиліття після розпаду СРСР, було зафіксовано суттєві інвестиції у сфери розширення та модернізації", - зазначив Гінц. Він зауважив, що наразі немає достовірної інформації про типи двигунів, які виробляються на території комплексу Бійськ II, що в Алтайському краї. Однак дані однієї з компаній РФ свідчать про те, що там виробляють двигуни як для радянських балістичних ракет, так і для нових ракет "Булава", що можуть нести ядерну зброю. "У розсекреченому документі ЦРУ згадується, що на цьому об'єкті могли виробляти верхню частину корпусу двигуна для ракетного комплексу Тополь", - додає Гінц. Нагадаємо, РБК-Україна писало про те, що Росія цієї осені розробила безпілотник під назвою "Гарпія-3". Зокрема провела його льотні випробування за участю китайських фахівців.
19.11.2024 — 5 — 924

Українські розвідники з'ясували

Українські розвідники з'ясували "начинку" російського дрона "Гербера"

Російський дрон "Гербера" імітує "популярний" у окупантів "Шахед". Він часто використовується для перевантаження української ППО. Про це пише РБК-Україна з посиланням на ГУР. Про це повідомляють Контракти.UA. За даними розвідників, Росія складає такі багатозадачні БПЛА на заводі у місті Єлабуга. "Апарат "Гербера" може нести бойову частину як камікадзе та проводити радіоелектронну розвідку, зокрема для виявлення позицій ППО та фіксації влучань інших ударних дронів", - йдеться у повідомленні. Імітація "Шахеда" Цей БПЛА імітує Shahed-136/Герань-2 та масово використовується Росією для перевантаження української протиповітряної оборони. "За рахунок використання простих матеріалів (фанера, пінопласт) "Гербера" в десятки разів дешевша за Shahed/Герань. Утім будова цього дрона містить вже звичний для російської зброї набір компонентів іноземних виробників", - зазначили в ГУР. З чого складаються ці БПЛА Дослідження збитих зразків засвідчили, що росіяни виготовляють "Герберу" за китайським прототипом з використанням завезених з Китаю іноземних компонентів. "Розробник БПЛА - китайський виробник авіамоделей Skywalker Technology Co., Ltd., який також виробляє фюзеляжі та організовує поставки комплектів в Росію. Постачання відбувається за посередництва третіх компаній", - розповіли в ГУР. Крім того: Завадозахищена антена (CRPA) дрона містить чіпи Analog Devices та Texas Instruments (США), NXP Semiconductors (Нідерланди). В універсальному польотному контролері - також компоненти, виготовлені компаніями Texas Instruments, Atmel (США), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія), NXP Semiconductors (Нідерланди), XLSEMI (КНР). Для наведення на ціль пілотом (за принципом FPV-дрона) баражуючої версії БПЛА та ведення повітряної розвідки "Гербера" оснащена китайськими камерою з трьохосьовим підвісом Topotek KHY10S90 та модемом Xingkai Tech Mesh Network XK-F358. Двигун DLE60 - виробництва китайської Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd. Влітку 2024 року ця компанія потрапила під санкції США за постачання до Росії. Використання дронів Росією у війні в Україні Російські війська постійно використовують дрони для атак по Україні. Наприклад, 17 листопада під час ракетно-дронового удару РФ використала 90 безпілотників. При цьому загарбники постійно намагаються перевантажити українську ППО, використовуючи різні види БПЛА. Наприклад, нещодавно повідомлялося, що Росія почала використовувати дрони-приманки під час атак по Україні. Вони також імітують "Шахеди". Крім того, росіяни мають у планах вийти на цілодобові атаки безпілотниками.    
18.11.2024 — 3 — 1067