Контракти.ua

01.07.2014 — lifehacker.ru — 43327
бизнес
15 больших проектов, которые начинались в маленьком гараже

Абсолютное большинство из нас мечтают сделать в своей жизни что-либо выдающееся. Написать книгу, установить спортивный рекорд, сделать научное открытие или создать великую компанию. Идей-то у нас полно, но всегда на пути неожиданно возникают непреодолимые препятствия: недостаток денег, отсутствие помещения, нехватка времени и десятки других причин в разных комбинациях. Однако далеко не всех они останавливают. Сегодня мы хотим вам напомнить о нескольких всемирно известных проектах, имевших довольно скромное начало.

1. Apple Apple в настоящее время является одной из самых мощных технологических компаний в мире, а начиналась она в гараже родителей Стива Джобса. В 1976 году Стив Джобс и Стив Возняк (21 и 26 лет соответственно) обосновались в этом гараже и вручную собрали 50 компьютеров за 30 дней для местного розничного продавца, продавая их по $500 за штуку. С тех пор все и закрутилось.

2. The Beatles До формирования The Beatles Джон Леннон был членом группы под названием The Quarrymen вместе с несколькими школьными друзьями. Когда родители одного участника группы не смогли больше выносить их шум, будущие суперзвезды были вынуждены перенести репетиции в старое бомбоубежище на заднем дворе.

3. Amazon В 1994 году, когда Джефф Безос основал Amazon в качестве книжного интернет-магазина, он полностью располагался в его гараже. В июле 1995 года компания продала свою первую книгу, которая была упакована в том же гараже.

4. Harley-Davidson В 1901 году Уильям С. Харли планирует установить двигатель на свой велосипед. За несколько лет Харли и его друг Артур Дэвидсон создали новый двигатель и построили свои первые мотоциклы в небольшом деревянном сарае. Так начинался легендарный Harley-Davidson.

5. Yankee Candle Сегодня это один из самых известных производителей праздничных свечей в мире. История стартовала с того дня, как в Рождество 1969 года 17-летний Майк Китредж расплавил в гараже несколько восковых карандашей, чтобы сделать подарок своим родителям. Изделие получилось настолько удачным, что почти сразу же начались первые заказы.

6. Microsoft В 1975 году Билл Гейтс и Пол Аллен в гараже основали будущую корпорацию Microsoft. Именно здесь они лицензировали свою первую операционную систему для IBM за $80 000. Позже они придумали Windows, которая до сих пор доминирует на рынке персональных компьютеров.

7. Maglite В 1955 году Энтони Маглика снял гараж и купил за $125 свой первый станок. На этой основе была создана небольшая мастерская, которая спустя несколько лет приступила к выпуску знаменитых фонариков. Сейчас Maglite является всемирно популярным брендом, а их продукция даже входит в стандартную экипировку полицейских в Америке.

8. Mattel В 1945 году молодожены Рут и Эллиот Хэндлер решили начать свой бизнес. В своем гараже они изготавливали рамы для картин, а обрезки использовали для создания домиков и мебели для кукол. До производства игрушек оставался всего один шаг, который они сделали в 1959 году, презентовав миру куклу Барби.

9. Linksys Основали Linksys в 1988 году иммигранты из Тайваня — семейная пара Дженни и Виктор Цао. Как и многие компании того времени, Linksys начинала в гараже, переоборудованном под мастерскую. Интересно, что параллельно Виктор продолжал до 1991 года работать на своем прежнем месте — в закусочной Taco Bell. Сегодня Linksys — это известный бренд сетевых продуктов для дома и небольших офисов.

10. Disney В 1923 году Уолт и Рой Дисней переехали к своему дяде Роберту. В его гараже братья создали The First Disney Studio, которая и стала прообразом сегодняшней крупнейшей киностудии мира.

11. Google Летом 1998 года два студента Стэнфорда — Ларри Пейдж и Сергей Брин — начали работать над Google в качестве реализации своего учебного проекта. Создание будущего поискового гиганта происходило в гараже Сьюзен Воджиски, и там легко поместились все три сотрудника компании Google Inc.

12. Hewlett-Packard В 1939 году HP, одна из крупнейших в мире технологических компаний, была образована в гараже с инвестициями в $538. Именно в этом гараже Билл Хьюлетт и Дэйв Паккард сделали аудиоосцилляторы, которые впоследствии были проданы компании Walt Disney, одному из первых клиентов будущего гиганта.

13. Lotus Cars В 1984 году Энтони Колин Брюс Чэпмен начал строить свои первые гоночные автомобили в гараже своих родителей. Сегодня Lotus является одним из ведущих британских производителей спортивных и гоночных автомобилей.

13. Lotus Cars В 1984 году Энтони Колин Брюс Чэпмен начал строить свои первые гоночные автомобили в гараже своих родителей. Сегодня Lotus является одним из ведущих британских производителей спортивных и гоночных автомобилей.

15. Patagonia Clothing В 1953 году, в возрасте 14 лет, Ивон Чоулнард увлекся альпинизмом. В 18 лет он купил необходимое оборудование, которое установил в гараже своих родителей. Компания начала производить и продавать специальные крючья по $1,50 каждый. К 2012 году Patagonia Clothing имела оборот ​​$500 млн, став одним из самых известных имен в сфере производства одежды для активного отдыха.

Фоторепортажі
Київ

Київ "накрив" снігопад. Що відбувається на дорогах і вулицях міста

У другій половині п'ятниці, 22 листопада, Київ почало засипати снігом. РБК-Україна розповідає, як змінились дороги та вулиці столиці України. Як виглядає засніжений Київ. Про це повідомляють Контракти.UA. Сьогоднішній сніг вкриває залишки того, який випав у місті напередодні. Як результат - засніжені дерева, ліхтарі, альтанки. Чимало снігу - під ногами місцевих мешканців і гостей столиці. На дорогах столиці працює снігоприбиральна техніка. Попри це рух транспорту в місті дещо ускладнено. Тож водіям варто бути пильними, дотримуватись ПДР і безпечної дистанції. Рухатись містом сьогодні може бути непросто і водіям електросамокатів або ж велосипедів. А ось прогулятись засніженими вуличками парків і скверів сьогодні можна. Головне - тепло вдягатись. У деяких локаціях столиця виглядає по-зимовому казково. Комунальники працюють навіть там, де не їздять машини. Адже пішоходам також важливо мати можливість пересуватись містом. Нагадаємо, раніше синоптик УкрГМЦ Наталія Птуха у коментарі РБК-Україна розповіла, що сніг у Києві буде "у два заходи". Читайте також, чи довго в Україні сніжитиме і коли обіцяють "без опадів".  
23.11.2024 — 12 — 613

На Центральному вокзалі у Києві відкрили оновлений

На Центральному вокзалі у Києві відкрили оновлений "МакДональдз": як він виглядає

На Центральному залізничному вокзалі у Києві відкрили оновлений "МакДональдз". Заклад був закритий на ремонт майже 6 місяців. Про це пише РБК-Україна із посиланням на офіційну сторінку McDonald's у Facebook.Про це повідомляють Контракти.UA. Повідомляється, що "МакДональдз" на Центральному вокзалі у столиці повністю оновили, зробили сучасним та повністю безбар’єрним. Під час ремонту оновили фасад та переобладнали внутрішній простір. Тепер у закладі з’явився ліфт, автоматичні двері та інші рішення, які мають зробити його більш комфортним для людей з обмеженими можливостями. Нагадаємо, "МакДональдз" на Центральному вокзалі у Києві 1 червня 2024 року тимчасово припинив роботу через реконструкцію. Тоді анонсували, що оновлений заклад матиме новий зал на 193 місця, простору терасу на 88 місць, 11 терміналів самообслуговування та перший в Україні пасажирський ліфт у ресторані "МакДональдз". Також РБК-Україна розповідало про те, що 2 листопада у Боярці, Київська область, відкрився перший ресторан "МакДональдз" за адресою вулиця Магістральна, 38. Це 105-й працюючий заклад мережі в Україні. Ресторан займає площу понад 470 квадратних метрів, пропонуючи 128 місць у залі та 84 на терасі. Заклад розташований неподалік великого торговельного центру. Наразі мережа "МакДональдз" в Україні налічує 120 ресторанів, з яких 15 тимчасово зачинені через безпекові вимоги. Після початку повномасштабного вторгнення зі сторони Росії ресторани McDonald’s тимчасово припинили роботу в Україні. Відновлення їхньої діяльності відбулося лише у 2023 році.  
23.11.2024 — 10 — 692

9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

Фестиваль рівно десять років і один місяць тому відбувся вперше. Наступний стався через півроку, далі він проходив усе частіше, якось навіть шість разів за рік. Він змінював локації: найпершою була G13 project studio, потім він переїхав до галереї «Лавра», п’ятий пройшов у «Д12», шостий розташувався у Гідропарку, і на ці дві локації він більше не повертався. Потім він надовго розташувався у Національному експоцентрі України (ВДНГ), проходив тут не весь час, але найчастіше. Головна мета фестивалю — пропагувати українське вино. Тому більшу частину ярмарку займають стенди вітчизняних виробників. Крім цього тут обов’язково проходить «школа вина», де розказується про різні алкогольні напої, як їх виробляють, як їх правильно споживати. Пізніше до неї додалася «школа сиру». В рамках фестивалю відбувся перший великий конкурс на краще українське вино, в якому якість оцінювали не лише професіонали, але й підготовлені аматори. Його результати тоді суттєво вплинули на ставлення до вітчизняних вин. Тут відбувалося багато різних активностей: і винні забіги, і конкурси на швидкість відкриття устриць, і створювалося фестивальне вино. Кілька разів фестивалю передував «Тиждень вина». Він містив лекції, дегустації — показові або ж оціночні, а з останніх і складалося дегустаційне змагання. Ці події відбувалися на інших локаціях, причому не лише в столиці. З початком великої війни фестиваль «став на паузу», але ті ж самі люди робили трохи менший «Brave Wine: вікенд найкращого українського вина» у приміщеннях колишнього заводу «Арсенал». А вже в травні цього року і знову на ВДНГ пройшов XX Kyiv Food&Wine Festival. Зараз на фестиваль приходять тисячі людей. Багато відвідувачів знають один одного не один рік. Утворився своєрідний відкритий клуб поціновувачів українського вина. Фестиваль змінив ставлення багатьох людей до вітчизняних продуктів. Ці роки українське ставало все більш модним та якісним. За ці десять років вітчизняне виноробство пройшло величезний шлях: суттєво змінилося законодавство, кількість виноробень виросла багатократно і все частіше вони отримують ліцензію. Суттєво зросла підготовка виноробів: вони охоче вчаться, і на коротких курсах, і у вітчизняних інститутах, і часто за кордоном. Попри те, що вони мали б бути конкурентами, вони охоче діляться досвідом. Все менше лишається областей України, де ще нема офіційних виробів. Велика заслуга в цьому фестивалю Kyiv Food and Wine. Фото зроблені 10 листопада 2024 року.  
21.11.2024 — 31 — 2383

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

20 листопада у Дніпровському районі Києва спалахнула багатоповерхівка. Постраждали двоє людей, в том числі дитина. Про це пише РБК-Україна з посиланням на ДСНС Києва. Про це повідомляють Контракти.UA. "20 листопада о 07:59 надійшло повідомлення про пожежу на проспекті Соборності, 17/2. Горіла квартира на четвертому поверсі 8-поверхового житлового будинку", - йдеться у повідомленні. До прибуття перших пожежно-рятувальних підрозділів, з квартири де виникла пожежа, самостійно евакуювались жінка та дитина. "Їх було передано медикам для огляду. Також, в ході гасіння та розвідки, з верхніх поверхів було виведено 20 осіб на свіже повітря", - зазначили у ДСНС. Причину та обставини виникнення пожежі встановлюватимуть правоохоронці.
20.11.2024 — 6 — 1213

У Києві автомобіль на смерть збив жінку на

У Києві автомобіль на смерть збив жінку на "зебрі"

В Подільському районі Києва водій автомобіля насмерть збив жінку. Вона йшла по пішохідному переходу. Про це пише РБК-Україна з посиланням на повідомлення поліції Києва 20 листопада. Про це повідомляють Контракти.UA. Дорожньо-транспортна пригода відбулась вчора вранці, 19 листопада. "58-річний водій автомобіля Nissan, рухаючись по вулиці Івана Вигівського, скоїв наїзд на жінку, яка перетинала дорогу по нерегульованому пішохідному переходу", - йдеться у повідомленні. Як зазначили у поліції, внаслідок автопригоди 52-річна потерпіла отримала травми несумісні з життям та загинула на місці. "Поліцейські затримали керманича авто, він був тверезий. За скоєне йому загрожує до восьми років позбавлення волі", - зазначили у відомстві. Як повідомлялося, на початку листопада в Києві на Теремках автобус на великій швидкості протаранив авто, після чого вилетів на тротуар і врізався в кіоск. Загинули люди. Крім того, днями у Хмельницькому сталася аварія, в якій автомобіль влетів у зупинку громадського транспорту. Загинуло троє людей.
20.11.2024 — 3 — 1089