Контракти.ua

23.12.2013 — ria.ru — 45534
новости, фотография, 2013
Лучшие фотографии РИА Новости за 2013 год

Профильная редакция российского РИА Новости выбрала самые интересные снимки, сделанные в 2013 году фотокорреспондентами Агентства. 9 декабря 2013 года на официальном сайте президента России был опубликован «Указ о мерах по повышению эффективности деятельности государственных СМИ», согласно которому агентство «РИА Новости» будет ликвидировано, а на его базе будет создано «Международное информационное агентство „Россия сегодня“».

Директор Государственного музея изобразительных искусств имени А.С. Пушкина Ирина Антонова на открытии выставки "1000 лет золота инков" в ГМИИ имени А.С. Пушкина.

Игрок "Олимпиакоса" Кайл Хайнес (слева) и игрок "Химок" Пол Дэвис в матче раунда "Топ-16" баскетбольной Евролиги 2012/13.

Люди стоят у собора Святого Павла, где проходит церемония прощания с экс-премьером Великобритании Маргарет Тэтчер.

Священнослужитель на церемонии освящения Никольского морского собора в Кронштадте

Активист Greenpeace в костюме белого медведя на месте нефтяных разливов на Мамонтовском месторождении в Ханты-Мансийском округе.

Певица, телеведущая Оля Полякова на X скачках

Дети из коммуны "Пьедрита" (камешек) играют в баскетбол на улице "23 января" в Каракасе.

Украинец Богдан Бондаренко во время соревнований по прыжкам в высоту на турнире по легкой атлетике "Московский вызов".

Президент России Владимир Путин и президент США Барак Обама во время встречи в рамках саммита G8 в Северной Ирландии.

Мальчик из семьи сирийских беженцев в одном из домов в городе Хальба на севере Ливана

Фрагмент перформанса Оли Кройтор "Без названия" на фестивале "Архстояние 2013. Лето" в Калужской области.

Церемония открытия Музея Победы в Отечественной освободительной войне (Корейской войне) в Пхеньяне.

Первое вертолетное шоу "Ночная Москва" в международном выставочном центре Крокус Экспо в Москве.

Наводнение в Благовещенске.

Президент России Владимир Путин после церемонии прощания с заслуженным тренером России по дзюдо Анатолием Рахлиным в Санкт-Петербурге.

Чемпионат мира по легкой атлетике в Москве, финальный забег на 100 метров. Усэйн Болт финиширует первым.

Пострадавшее от паводка село Владимирское Благовещенского района.

Сирийцы-христиане, отец и дочь, осматривают свой дом в центре Хомса, покинутый ими во время военных действий.

Ополченец в одном из домов в центре сирийского города Маалюля

Последствия массовых беспорядков у станции

Ветеринар демонстрирует журналистам окольцованного стерха, найденного местными жителями в Тюменской области, в московском аэропорту

Мусульмане в день праздника жертвоприношения Курбан-байрам в павильоне выставочного центра "Сокольники".

Агитационные плакаты кандидата в президенты Грузии Георгия Маргвелашвили на улице Тбилиси.

Вид с вертолета на атомный ледокол

Американская актриса и певица Пэрис Хилтон во время презентации своего нового клипа на песню Good Time в Buddha-Bar в Санкт-Петербурге.

Член клуба зимнего плавания

Член клуба зимнего плавания

Депутаты фракции "Единая Россия" член комитета Государственной Думы РФ по физической культуре, спорту и делам молодежи Алина Кабаева, первый заместитель председателя комитета Госдумы по культуре Иосиф Кобзон, заместитель председателя комитета Госудумы по международным делам Валентина Терешкова на пленарном заседании нижней палаты российского парламента.

Факелоносцы во время эстафеты Олимпийского огня в Благовещенске.

Фотограф Денис Синяков, выпущенный из-под стражи под залог в 2 миллиона рублей, с супругой Алиной у СИЗО №1 в Санкт-Петербурге. Синяков был задержан вместе с активистами Greenpeace и членами экипажа ледокола Arctic Sunrise при попытке высадится на платформу

Столкновения сторонников евроинтеграции Украины с бойцами сил правопорядка во время беспорядков возле здания Администрации президента Украины на Банковой улице в Киеве.

Сотрудники спецподразделения милиции "Беркут" и коммунальных служб во время штурма лагеря сторонников евроинтеграции на площади Независимости в Киеве.

Президент России Владимир Путин, канцлер Германии Ангела Меркель и Президент Южно-Африканской Республики (ЮАР) Джейкоб Зума на представлении фрагмента из балета

Факелоносец во время Эстафеты Олимпийского огня в Нарьян-Маре.

Активист движения ЛГБТ (в центре) во время празднования Дня ВДВ на Дворцовой площади в Санкт-Петербурге.

Победительница конкурса "Мисс Вселенная 2013" из Венесуэлы Габриэла Ислер (слева) и "Мисс Вселенная – 2012" Оливия Калпо на церемонии награждения в Крокус Сити Холле.

Pежиссер Димитрис Папаиоанну (слева) и актер Михалис Теофанус во время показа спектакля "Первая материя" в рамках восьмого международного фестиваля "Территория" в Москве.

Факел и чаша с огнем во время репетиции зажжения Олимпийского огня в Храме Геры на полуострове Пелопоннес в Греции.

Панамский боксер Гильермо Джонс (справа) после победы в поединке за звание чемпиона мира по версии Всемирной боксерской ассоциации (WBA) в тяжелом весе против россиянина Дениса Лебедева

Иностранные рабочие в автобусе во время задержания в ходе рейда ФМС по выявлению нелегальных мигрантов в Москве.

Эвелин дос Сантос (Бразилия) в финальном забеге эстафеты 4х100 м среди женщин на чемпионате мира по легкой атлетике в Москве.

Болельщики, устроившие беспорядки во время матча 1/16 финала Кубка России по футболу между ФК

Зрители во время Эстафеты Олимпийского огня в Якутске.

Раненые в результате столкновений с полицией у площади Тахрир.

Американский актер Стивен Сигал осматривает экспонаты на международной выставке

Мужчина с жертвенным бараном в день праздника жертвоприношения Курбан-байрам в селе Итум-Кале.

Посетительница во время акции "Ночь в музее" в Государственном музее изобразительных искусств имени Пушкина в Москве.

Французские спортсменки, завоевавшие серебряные медали в финальном забеге эстафеты 4х100 м среди женщин на чемпионате мира по легкой атлетике в Москве.

Водно-массажные процедуры на пляже Адлеровского района Сочи.

Саша Кляйн и Патрик Хаусдинг (Германия) в синхронных прыжках в воду с 10-ти метровой вышки на чемпионате мира по водным видам спорта в Барселоне

Фоторепортажі
Вовчанська більше не існує: який вигляд має місто, зруйноване окупантами

Вовчанська більше не існує: який вигляд має місто, зруйноване окупантами

Армія РФ "звільнила" місто від життя. З'явилися нові фото Вовчанська, який зруйнували росіяни. Від міста не залишилося живого місця. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Кадри оприлюднили Костянтин та Влада Ліберови. "Вовчанська більше не існує. Не залишилось нічого. Тільки пил", - йдеться у повідомленні. Раніше аналітики Deep State опублікували ексклюзивні кадри роботи підрозділу "Фахівці" 82-ї ОДШБр у районі агрегатного заводу у Вовчанську, який напередодні звільнили бійці ГУР.
04.10.2024 — 3 — 256

Новий генсек НАТО приїхав до Києва та зустрівся із Зеленським

Новий генсек НАТО приїхав до Києва та зустрівся із Зеленським

У четвер, 3 жовтня, новий генеральний секретар НАТО Марк Рютте приїхав з робочим візитом до України. Він вже встиг зустрітися з президентом Володимиром Зеленським. Про це пише кореспондент РБК-Україна. Про це повідомляють Контракти.UA. Зараз Рютте проводить спільну прес-конференцію із президентом Володимиром Зеленським. Рютте - генсек НАТО Країни-члени НАТО розглядали кілька кандидатур на посаду генерального секретаря, серед яких був і міністр оборони Великої Британії Бен Воллес, однак його кандидатуру не підтримали США. Зрештою, після тривалих перемовин і подолання незгоди з боку Угорщини, Туреччини та Словаччини, на цю посаду було обрано колишнього прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте. 1 жовтня Єнс Столтенберг офіційно передав йому повноваження генерального секретаря НАТО. Марк Рютте підкреслив, що Україна має право на самооборону відповідно до міжнародного права, навіть якщо це включає дії за межами її кордонів. При цьому Рютте заявив про необхідність підтримки України та наближення її до членства в НАТО. Він підкреслив, що без незалежної та сильної України в Європі не буде надійної безпеки.
03.10.2024 — 3 — 453

Вчені відтворили обличчя єгипетського фараона, що заснував Долину царів: який він мав вигляд

Вчені відтворили обличчя єгипетського фараона, що заснував Долину царів: який він мав вигляд

Він помер 3500 років тому. Експерти з графіки відтворили обличчя фараона, який заснував Долину царів і переписав історію Стародавнього Єгипту.Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Про це повідомляє Daily Mail. Аменхотеп I – другий правитель 18-ї династії Єгипту – як вважають, помер 3500 років тому у віці близько 35 років, після чого його ретельно зберегли за допомогою муміфікації. Він був першим, кого поховали в Долині царів — місці упокою майже всіх фараонів 18-ї, 19-ї та 20-ї династій. Після смерті йому поклонялися як богу, насамперед тому, що він запровадив Єгипет у нову епоху миру та процвітання під час свого правління. Сісеро Мораєс, бразильський 3D-дизайнер, що спеціалізується на судово-медичній реконструкції облич, створив ці зображення різними методами. Один із них містив розподіл маркерів товщини м'яких тканин по черепу фараона, керуючись даними комп'ютерної томографії (КТ) живих донорів. Інший метод – це метод, званий анатомічною деформацією, за якого цифрове відтворення голови донора коригувалося доти, доки череп не збігався з черепом фараона. Цей метод став можливим завдяки сканування КТ черепа Аменхотепа, зробленому 2021 року. Ця робота була проведена палеорадіологом Сахаром Н. Салімом з Каїрського університету та єгиптологом Захі Хавассом, які не схвалюють цифрові відтворення та описують їх як "науково некоректні". Попри це, їхня робота "фактично розпакувала" муміфіковані рештки Аменхотепа за допомогою КТ-сканування і розкрила деталі його зовнішності, структури скелета і деяких внутрішніх органів, що збереглися, зокрема серце і мозок. Сканування не вказало причину смерті, але оцінило вік померлого приблизно в 35 років. Їхня робота також показала, що він отримав низку посмертних травм, "ймовірно, завданих грабіжниками гробниць або бальзамувальниками, які пізніше перевернули мумію", — сказав співавтор Мораєса, археолог Майкл Габігт з Університету Фліндерса в Австралії. Воно також показало, що Аменхотеп був зростом близько 167 см, його зуби були в хорошому стані, і у нього було кучеряве волосся. "Схрестивши дані з усіх проекцій, ми створили остаточне погруддя і доповнили структуру історичним костюмом", - сказав Мораєс. Коли Мораєс показав обличчя фараона, він помітив, що він не відповідає богу, зображеному на статуях. "Багато мумій, таких як Аменхотеп I, демонструють ретрогнатизм або перекус, і це, як правило, не відображається в статуях сумісним чином", - сказав він. "Загалом, статуї Аменхотепа I сумісні у зоні носа, але граційні у сфері глабели і більше виступають у зоні підборіддя". Правління Аменхотепа I настало після вигнання його батьком Яхмосом I гіксосських загарбників і успішного возз'єднання Єгипту – і являло собою щось на зразок золотого віку для Стародавнього Єгипту. "Нове царство" не лише процвітало та було безпечним, а й Аменхотеп I також керував релігійним будівництвом та успішними військовими кампаніями проти Лівії та північного Судану. "За мирного правління Аменхотепа I почався підйом Єгипту і розквіт Нового царства", - сказав Хабіхт. Ім'я Аменхотеп означало "Амон задоволений" — відсилання до давньоєгипетського бога повітря. Цифрова реконструкція Мораєса і Хабіхта пропонує перший свого роду погляд на обличчя цього уславленого царя. Це стало можливо завдяки єгиптологам, які проклали шлях для цієї роботи. "Цю роботу було зроблено не лише нами, а й усіма тими, хто серйозно вивчав та вивчає Стародавній Єгипет, завжди ділячись інформацією", — сказав Мораєс. Нагадаємо, раніше вчені нарешті відтворили справжнє обличчя єгипетської мумії, що кричить у муках. Вона була знайдена 1935 року в Дейр-Ель-Бахарі і лише тепер її реконструювали.
02.10.2024 — 4 — 810

Обстріл Одеської області: під ударом КПП та портова інфраструктура, є поранені

Обстріл Одеської області: під ударом КПП та портова інфраструктура, є поранені

Російські війська атакували КПП та портову інфраструктуру в Одеській області. Поранення отримали два водія, один з них - іноземець. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Telegram голови Одеської ОВА Олега Кіпера. Про це повідомляють Контракти.UA. "На світанку ворог атакував Ізмаїльський район ударними безпілотниками", - розповів він. Ціллю росіян, за даними голови ОВА, була припортова та прикордонна інфраструктура. "Двоє чоловіків, водії вантажівок, отримали поранення. Один із них - громадянин Туреччини. Нині постраждалі у стані середнього ступеня важкості в лікарні. Їм надають всю необхідну допомогу", - зазначив Кіпер. Крім того, внаслідок атаки спалахнула пожежа, яку оперативно ліквідували вогнеборці ДСНС. Атака РФ по Україні Російські війська в ніч проти 2 жовтня вкотре атакували Україну дронами-камікадзе. Загалом окупанти випустили по Україні 32 "Шахеди", причому ППО збила 11 дронів. Крім того, чотири повернулися до РФ. Зазначимо, що у Київській області працювала ППО, також загарбники обстріляли Сумську область та Харків. Щодо Одеської області, то через обстріл тимчасово не працює КПП "Орлівка - Ісакча", що на кордоні з Румунією.
02.10.2024 — 4 — 712

Язикана звичайного називають

Язикана звичайного називають "українським колібрі"

Український "колібрі": дивну істоту з довжелезним хоботом все частіше можна побачити в нашій країні Метелик язикан звичайний дійсно схожий на колібрі через свої розміри та здатність зависати у повітрі. Останнім часом в Україні все частіше можна побачити поруч з квітучими рослинами блискуче маленьке створіння, яке швидко літає від квітки до квітки, наче мініатюрний гелікоптер. Істота дуже швидко переміщується і може зависати в повітрі, через що її помилково сприймають за колібрі. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Про це розповіли біологи Ківерцівський національний природний парк "Цуманська пуща". Однак, в Україні всім відомі пташки колібрі не живуть. Вони є ендеміками Америки та не зустрічаються в Європі. А істота, про яку розповідають біологи, це дивовижний метелик. "Знайомтесь: Язикан Звичайний (Macroglossum stellatarum), англійською - hummingbird hawk-moth (з англійської перекладається як колібрі). Це метелик з родини бражникових (Sphingidae), який завдяки своїм особливостям і поведінці заслужив в народі назву "українського колібрі". І дійсно, схожість вражає", – пояснили у "Цуманській пущі". Свою назву язикан отримав завдяки довжелезному хоботкові, який нагадує язик. Саме за допомогою цього хоботка він харчується квітковим нектаром, а довжина хоботка дозволяє дістатися до "ласощів" навіть у самих глибоких квітках. Хоботок комахи навіть може бути довшим за його тіло, що робить його справжнім майстром у добуванні їжі. Дивовижні особливості язикана звичайного Язикан – це "швидкісний літак серед комах". Біологи зазначають, що він здатний розвивати швидкість до 80 км/год, а кількість помахів його крил становить до 85 за секунду. Така швидкість та маневровість допомагає харчуватися в польоті й не чіплятися за квітку лапками, а також уникати небажаних зустрічей із хижаками. Цього дивного метелика можна побачити не тільки вдень. Він є справжнім "нічним мисливцем" і часто літає в сутінках або навіть вночі. Це пов'язано з тим, що багато квітів, якими він харчується, розкриваються саме в цей час. Особливо приваблюють язикана петунії, бузок, шавлія, лаванда, м’ята та інші квіти з сильним ароматом. Язикан має відмінний зір і здатний розрізняти кольори. Це допомагає йому знаходити квіти з найбільшою концентрацією нектару. Чому язикана плутають з колібрі Хоча колібрі трохи більші за язикана, його розміри легко можуть ввести в оману недосвідченого спостерігача за живою природою. Отже, язикан дійсно за розміром і забарвленням нагадує дрібну пташку.  "Передні крила в нього коричневі, з чорними хвилястими лініями поперек, тоді як задні крила помаранчеві з чорним краєм. Черевце досить широке, з віялоподібним хвостом з щетинками на кінці. Розмах крил становить 38—50 мм, довжина тіла 20-30 мм", – розповіли біологи. До того ж язикан є майстром зависання у повітрі, і так само як і колібрі харчується нектаром квітів, що збільшує схожість. "Хоча язикан звичайний і не є колібрі, він, без сумніву, заслуговує на увагу. Цей незвичайний метелик є яскравим прикладом адаптації до навколишнього середовища і демонструє дивовижні можливості комах", – підсумували співробітники Ківерцівського природного парку. Нагадаємо, Німеччину атакують комахи-чужинці з берегів Середземного моря. Вони перегризають кабелі та знищують паркани.  
29.09.2024 — 4 — 1049