Контракти.ua

27.12.2012 — 38882
природа, животные
Лучшие фото природы 2012

Удивительные фотоснимки животных и завораживающие пейзажи, снятые в уходящем году.

Лентикулярное облако образовалось над горами в штате Монтана, США. Лентикулярные облака формируются на большой высоте. (James Woodcock, Billings Gazette via Associated Press)

Японский макак греется в горячем источнике в парке обезьян «Jigokudani» в префектуре Нагано, Япония. (Nick Ut/Associated Press)

Грозовые тучи нависают над городом Гожув-Велькопольский, Польша. (Lech Musynski/EPA)

Птицы плавают в частично замёрзшей реке Эльбе, Дрезден, Германия. (Matthias Rietschel/dapd via Associated Press)

Шмель собирает пыльцу на цветке крокуса в первый весенний день в Гельзенкирхене, Германия. (Martin Meissner/Associated Press)

Заснеженные деревья в Руби, Испания. (Manu Fernandez/Associated Press)

Силуэты чаек виднеются на фоне солнца в Бостоне. (Brian Snyder/Reuters)

Процесс размножения кораллов на рифе в национальном парке Кэньдин в Тайване. Размножение кораллов обычно происходит в 23-й день третьего месяца по лунному календарю, который в этом году выпал на 13 апреля. (Tsai Yung-chun/Reuters)

Птицы сидят на ветке во время снегопада в Пемброке, штат Нью-Йорк. (David Duprey/Associated Press)

Дельфины выпрыгивают из воды у берегов города Пуэрто-Мадрин, Аргентина. (Maxi Jonas/Reuters)

Гигантская панда сидит на дереве в центре разведения панд в городе Дуцзянъянь, Китай. (China Daily/Reuters)

Белая цапля охотится на мелиорированных землях в Манильском заливе, Филиппины. (Bullit Marquez/Associated Press)

Зимняя буря обрушилась на корабль, который стоит на якоре в море у берегов Кейптауна, ЮАР. (Mike Hutchings/Reuters)

Гусь лежит на снегу в Скопьеском зоопарке в Македонии. (Ognen Teofilovski/Reuters)

Водопады Хорсетейл перед закатом в национальном парке Йосемити в Калифорнии. (Phil Hawkins/Reuters)

Белка и голубь борются за угощение после снегопада в парке в Минске, Беларусь. (Sergei Grits/Associated Press)

Обезьяны освежаются в пруду жарким днём в сельском районе к северу от Бангкока. (Sukree Sukplang/Reuters)

Слоны пришли на водопой ночью в национальном парке Восточный Цаво, Кения. (Ben Curtis/Associated Press)

Осенние листья и освещённая солнцем паутина похожи на красивую мозаику. Город Фредериксберг, штат Виргиния. (Dave Ellis/The Free Lance-Star via Associated Press)

Горилла сидит на поляне в национальном парке Вирунга в Демократической Республике Конго. (James Akena/Reuters)

Львёнок гуляет по национальному парку Серенгети в Танзании. (Noor Khamis/Reuters)

Талая вода бежит по траншее, вымытой в поверхности Гренландского ледяного щита, к юго-западу от Илулиссата, Гренландия. (Ian Joughin/Associated Press)

Муравьи окружили одно из яиц, отложенных бабочкой Морфо Пелеида, в саду бабочек в Коста-Рике. (Juan Carlos Ulate/Reuters)

Сорока нападает на лисицу, которая сидит в траве в поле к востоку от города Вэлла-Вэлла, штат Вашингтон. (Jeff Horner/Walla Walla Union-Bulletin via Associated Press)

Гусёнок ищет корм под дождём в парке в Мидлтауне, штат Нью-Йорк. (Tom Bushey/Times Herald-Record via Associated Press)

Ящерица греется на камне на острове Пинсон, Галапагосские острова, Эквадор. (Dolores Ochoa/Associated Press)

Птенцы сипухи сидят в коробке в долине Бейт-Шеан в Израиле недалеко от границы с Иорданией. (Baz Ratner/Reuters)

Пингвин плавает в море недалеко от пляжа Арпоадор в Рио-де-Жанейро. Пингвины приплывают сюда на льдинах из-за полярного круга. Льдины тают у берегов Бразилии, и каждую зиму волны выносят пингвинов на пляжи Рио-де-Жанейро. (Ricardo Moraes/Reuters)

Белая цапля сидит на швартове судна в Рио-де-Жанейро. (Ricardo Moraes/Reuters)

Подёнки вида палингения длиннохвостая спариваются над поверхностью реки Тиса в Венгрии. (Laszlo Balogh/Reuters)

Гроза приближается к силосной башне на ферме недалеко от Уичито, штат Канзас. (Orlin Wagner/Associated Press)

Северное полярное сияние горит в небе над городом Уайтхорс, территория Юкон, Канада. (David Cartier, Sr./NASA via Reuters)

Обыкновенная майна принесла своим птенцам богомола, на окраине Нью-Дели, Индия. (Parivartan Sharma/Reuters)

Птицы дерутся за место на кормушке в саду в Йоханнесбурге. (Denis Farrell/Associated Press)

Китовая акула проплывает возле дайверов на Галапагосских островах. (Jonathan Green/Galapagos National Park via Reuters)

Медведица и два медвежонка, напуганные шумом вертолёта журналистов, сидят на дереве в Альтадене, Калифорния. (Nick Ut/Associated Press)

Пчёлы роятся на ферме окраине Саны, Йемен. (Mohamed al-Sayaghi /Reuters)

Детёныш головастой морской черепахи ползёт к линии прибоя в Парке штата Миртл Бич в Миртл-Бич, Южная Каролина. (Randall Hill/Reuters)

Фоторепортажі
9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

Фестиваль рівно десять років і один місяць тому відбувся вперше. Наступний стався через півроку, далі він проходив усе частіше, якось навіть шість разів за рік. Він змінював локації: найпершою була G13 project studio, потім він переїхав до галереї «Лавра», п’ятий пройшов у «Д12», шостий розташувався у Гідропарку, і на ці дві локації він більше не повертався. Потім він надовго розташувався у Національному експоцентрі України (ВДНГ), проходив тут не весь час, але найчастіше. Головна мета фестивалю — пропагувати українське вино. Тому більшу частину ярмарку займають стенди вітчизняних виробників. Крім цього тут обов’язково проходить «школа вина», де розказується про різні алкогольні напої, як їх виробляють, як їх правильно споживати. Пізніше до неї додалася «школа сиру». В рамках фестивалю відбувся перший великий конкурс на краще українське вино, в якому якість оцінювали не лише професіонали, але й підготовлені аматори. Його результати тоді суттєво вплинули на ставлення до вітчизняних вин. Тут відбувалося багато різних активностей: і винні забіги, і конкурси на швидкість відкриття устриць, і створювалося фестивальне вино. Кілька разів фестивалю передував «Тиждень вина». Він містив лекції, дегустації — показові або ж оціночні, а з останніх і складалося дегустаційне змагання. Ці події відбувалися на інших локаціях, причому не лише в столиці. З початком великої війни фестиваль «став на паузу», але ті ж самі люди робили трохи менший «Brave Wine: вікенд найкращого українського вина» у приміщеннях колишнього заводу «Арсенал». А вже в травні цього року і знову на ВДНГ пройшов XX Kyiv Food&Wine Festival. Зараз на фестиваль приходять тисячі людей. Багато відвідувачів знають один одного не один рік. Утворився своєрідний відкритий клуб поціновувачів українського вина. Фестиваль змінив ставлення багатьох людей до вітчизняних продуктів. Ці роки українське ставало все більш модним та якісним. За ці десять років вітчизняне виноробство пройшло величезний шлях: суттєво змінилося законодавство, кількість виноробень виросла багатократно і все частіше вони отримують ліцензію. Суттєво зросла підготовка виноробів: вони охоче вчаться, і на коротких курсах, і у вітчизняних інститутах, і часто за кордоном. Попри те, що вони мали б бути конкурентами, вони охоче діляться досвідом. Все менше лишається областей України, де ще нема офіційних виробів. Велика заслуга в цьому фестивалю Kyiv Food and Wine. Фото зроблені 10 листопада 2024 року.  
21.11.2024 — 31 — 1261

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

20 листопада у Дніпровському районі Києва спалахнула багатоповерхівка. Постраждали двоє людей, в том числі дитина. Про це пише РБК-Україна з посиланням на ДСНС Києва. Про це повідомляють Контракти.UA. "20 листопада о 07:59 надійшло повідомлення про пожежу на проспекті Соборності, 17/2. Горіла квартира на четвертому поверсі 8-поверхового житлового будинку", - йдеться у повідомленні. До прибуття перших пожежно-рятувальних підрозділів, з квартири де виникла пожежа, самостійно евакуювались жінка та дитина. "Їх було передано медикам для огляду. Також, в ході гасіння та розвідки, з верхніх поверхів було виведено 20 осіб на свіже повітря", - зазначили у ДСНС. Причину та обставини виникнення пожежі встановлюватимуть правоохоронці.
20.11.2024 — 6 — 598

У Києві автомобіль на смерть збив жінку на

У Києві автомобіль на смерть збив жінку на "зебрі"

В Подільському районі Києва водій автомобіля насмерть збив жінку. Вона йшла по пішохідному переходу. Про це пише РБК-Україна з посиланням на повідомлення поліції Києва 20 листопада. Про це повідомляють Контракти.UA. Дорожньо-транспортна пригода відбулась вчора вранці, 19 листопада. "58-річний водій автомобіля Nissan, рухаючись по вулиці Івана Вигівського, скоїв наїзд на жінку, яка перетинала дорогу по нерегульованому пішохідному переходу", - йдеться у повідомленні. Як зазначили у поліції, внаслідок автопригоди 52-річна потерпіла отримала травми несумісні з життям та загинула на місці. "Поліцейські затримали керманича авто, він був тверезий. За скоєне йому загрожує до восьми років позбавлення волі", - зазначили у відомстві. Як повідомлялося, на початку листопада в Києві на Теремках автобус на великій швидкості протаранив авто, після чого вилетів на тротуар і врізався в кіоск. Загинули люди. Крім того, днями у Хмельницькому сталася аварія, в якій автомобіль влетів у зупинку громадського транспорту. Загинуло троє людей.
20.11.2024 — 3 — 491

РФ збільшує потужності з виробництва двигунів для ракет: супутникові знімки заводів

РФ збільшує потужності з виробництва двигунів для ракет: супутникові знімки заводів

Російська Федерація веде будівництво на п’яти заводах, які виробляють твердопаливні ракетні двигуни. Про це свідчать супутникові знімки, зроблені протягом 2024 року. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS).Про це повідомляють Контракти.UA. Як заявив співробітник IISS Фабіан Гінц, це будівництво може бути найамбітнішим розширенням військового виробництва Росії з часів СРСР. Зокрема, супутникові знімки свідчать про те, що роботи ведуться на кількох об'єктах. Ймовірно, мова йде про модернізацію занедбаних радянських підприємств та спорудження нової інфраструктури. Знімки вказують на те, що виробництво твердопаливних ракетних двигунів розташоване в Алтайському краї, Ростові-на-Дону, поблизу Москви, Санкт-Петербурга, а також у Пермі. "Така діяльність заслуговує на увагу, адже протягом останніх 30 років її не було. Лише у 2023 році, через три десятиліття після розпаду СРСР, було зафіксовано суттєві інвестиції у сфери розширення та модернізації", - зазначив Гінц. Він зауважив, що наразі немає достовірної інформації про типи двигунів, які виробляються на території комплексу Бійськ II, що в Алтайському краї. Однак дані однієї з компаній РФ свідчать про те, що там виробляють двигуни як для радянських балістичних ракет, так і для нових ракет "Булава", що можуть нести ядерну зброю. "У розсекреченому документі ЦРУ згадується, що на цьому об'єкті могли виробляти верхню частину корпусу двигуна для ракетного комплексу Тополь", - додає Гінц. Нагадаємо, РБК-Україна писало про те, що Росія цієї осені розробила безпілотник під назвою "Гарпія-3". Зокрема провела його льотні випробування за участю китайських фахівців.
19.11.2024 — 5 — 829

Українські розвідники з'ясували

Українські розвідники з'ясували "начинку" російського дрона "Гербера"

Російський дрон "Гербера" імітує "популярний" у окупантів "Шахед". Він часто використовується для перевантаження української ППО. Про це пише РБК-Україна з посиланням на ГУР. Про це повідомляють Контракти.UA. За даними розвідників, Росія складає такі багатозадачні БПЛА на заводі у місті Єлабуга. "Апарат "Гербера" може нести бойову частину як камікадзе та проводити радіоелектронну розвідку, зокрема для виявлення позицій ППО та фіксації влучань інших ударних дронів", - йдеться у повідомленні. Імітація "Шахеда" Цей БПЛА імітує Shahed-136/Герань-2 та масово використовується Росією для перевантаження української протиповітряної оборони. "За рахунок використання простих матеріалів (фанера, пінопласт) "Гербера" в десятки разів дешевша за Shahed/Герань. Утім будова цього дрона містить вже звичний для російської зброї набір компонентів іноземних виробників", - зазначили в ГУР. З чого складаються ці БПЛА Дослідження збитих зразків засвідчили, що росіяни виготовляють "Герберу" за китайським прототипом з використанням завезених з Китаю іноземних компонентів. "Розробник БПЛА - китайський виробник авіамоделей Skywalker Technology Co., Ltd., який також виробляє фюзеляжі та організовує поставки комплектів в Росію. Постачання відбувається за посередництва третіх компаній", - розповіли в ГУР. Крім того: Завадозахищена антена (CRPA) дрона містить чіпи Analog Devices та Texas Instruments (США), NXP Semiconductors (Нідерланди). В універсальному польотному контролері - також компоненти, виготовлені компаніями Texas Instruments, Atmel (США), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія), NXP Semiconductors (Нідерланди), XLSEMI (КНР). Для наведення на ціль пілотом (за принципом FPV-дрона) баражуючої версії БПЛА та ведення повітряної розвідки "Гербера" оснащена китайськими камерою з трьохосьовим підвісом Topotek KHY10S90 та модемом Xingkai Tech Mesh Network XK-F358. Двигун DLE60 - виробництва китайської Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd. Влітку 2024 року ця компанія потрапила під санкції США за постачання до Росії. Використання дронів Росією у війні в Україні Російські війська постійно використовують дрони для атак по Україні. Наприклад, 17 листопада під час ракетно-дронового удару РФ використала 90 безпілотників. При цьому загарбники постійно намагаються перевантажити українську ППО, використовуючи різні види БПЛА. Наприклад, нещодавно повідомлялося, що Росія почала використовувати дрони-приманки під час атак по Україні. Вони також імітують "Шахеди". Крім того, росіяни мають у планах вийти на цілодобові атаки безпілотниками.    
18.11.2024 — 3 — 965