Контракти.ua

27.12.2012 — 38454
природа, животные
Лучшие фото природы 2012

Удивительные фотоснимки животных и завораживающие пейзажи, снятые в уходящем году.

Лентикулярное облако образовалось над горами в штате Монтана, США. Лентикулярные облака формируются на большой высоте. (James Woodcock, Billings Gazette via Associated Press)

Японский макак греется в горячем источнике в парке обезьян «Jigokudani» в префектуре Нагано, Япония. (Nick Ut/Associated Press)

Грозовые тучи нависают над городом Гожув-Велькопольский, Польша. (Lech Musynski/EPA)

Птицы плавают в частично замёрзшей реке Эльбе, Дрезден, Германия. (Matthias Rietschel/dapd via Associated Press)

Шмель собирает пыльцу на цветке крокуса в первый весенний день в Гельзенкирхене, Германия. (Martin Meissner/Associated Press)

Заснеженные деревья в Руби, Испания. (Manu Fernandez/Associated Press)

Силуэты чаек виднеются на фоне солнца в Бостоне. (Brian Snyder/Reuters)

Процесс размножения кораллов на рифе в национальном парке Кэньдин в Тайване. Размножение кораллов обычно происходит в 23-й день третьего месяца по лунному календарю, который в этом году выпал на 13 апреля. (Tsai Yung-chun/Reuters)

Птицы сидят на ветке во время снегопада в Пемброке, штат Нью-Йорк. (David Duprey/Associated Press)

Дельфины выпрыгивают из воды у берегов города Пуэрто-Мадрин, Аргентина. (Maxi Jonas/Reuters)

Гигантская панда сидит на дереве в центре разведения панд в городе Дуцзянъянь, Китай. (China Daily/Reuters)

Белая цапля охотится на мелиорированных землях в Манильском заливе, Филиппины. (Bullit Marquez/Associated Press)

Зимняя буря обрушилась на корабль, который стоит на якоре в море у берегов Кейптауна, ЮАР. (Mike Hutchings/Reuters)

Гусь лежит на снегу в Скопьеском зоопарке в Македонии. (Ognen Teofilovski/Reuters)

Водопады Хорсетейл перед закатом в национальном парке Йосемити в Калифорнии. (Phil Hawkins/Reuters)

Белка и голубь борются за угощение после снегопада в парке в Минске, Беларусь. (Sergei Grits/Associated Press)

Обезьяны освежаются в пруду жарким днём в сельском районе к северу от Бангкока. (Sukree Sukplang/Reuters)

Слоны пришли на водопой ночью в национальном парке Восточный Цаво, Кения. (Ben Curtis/Associated Press)

Осенние листья и освещённая солнцем паутина похожи на красивую мозаику. Город Фредериксберг, штат Виргиния. (Dave Ellis/The Free Lance-Star via Associated Press)

Горилла сидит на поляне в национальном парке Вирунга в Демократической Республике Конго. (James Akena/Reuters)

Львёнок гуляет по национальному парку Серенгети в Танзании. (Noor Khamis/Reuters)

Талая вода бежит по траншее, вымытой в поверхности Гренландского ледяного щита, к юго-западу от Илулиссата, Гренландия. (Ian Joughin/Associated Press)

Муравьи окружили одно из яиц, отложенных бабочкой Морфо Пелеида, в саду бабочек в Коста-Рике. (Juan Carlos Ulate/Reuters)

Сорока нападает на лисицу, которая сидит в траве в поле к востоку от города Вэлла-Вэлла, штат Вашингтон. (Jeff Horner/Walla Walla Union-Bulletin via Associated Press)

Гусёнок ищет корм под дождём в парке в Мидлтауне, штат Нью-Йорк. (Tom Bushey/Times Herald-Record via Associated Press)

Ящерица греется на камне на острове Пинсон, Галапагосские острова, Эквадор. (Dolores Ochoa/Associated Press)

Птенцы сипухи сидят в коробке в долине Бейт-Шеан в Израиле недалеко от границы с Иорданией. (Baz Ratner/Reuters)

Пингвин плавает в море недалеко от пляжа Арпоадор в Рио-де-Жанейро. Пингвины приплывают сюда на льдинах из-за полярного круга. Льдины тают у берегов Бразилии, и каждую зиму волны выносят пингвинов на пляжи Рио-де-Жанейро. (Ricardo Moraes/Reuters)

Белая цапля сидит на швартове судна в Рио-де-Жанейро. (Ricardo Moraes/Reuters)

Подёнки вида палингения длиннохвостая спариваются над поверхностью реки Тиса в Венгрии. (Laszlo Balogh/Reuters)

Гроза приближается к силосной башне на ферме недалеко от Уичито, штат Канзас. (Orlin Wagner/Associated Press)

Северное полярное сияние горит в небе над городом Уайтхорс, территория Юкон, Канада. (David Cartier, Sr./NASA via Reuters)

Обыкновенная майна принесла своим птенцам богомола, на окраине Нью-Дели, Индия. (Parivartan Sharma/Reuters)

Птицы дерутся за место на кормушке в саду в Йоханнесбурге. (Denis Farrell/Associated Press)

Китовая акула проплывает возле дайверов на Галапагосских островах. (Jonathan Green/Galapagos National Park via Reuters)

Медведица и два медвежонка, напуганные шумом вертолёта журналистов, сидят на дереве в Альтадене, Калифорния. (Nick Ut/Associated Press)

Пчёлы роятся на ферме окраине Саны, Йемен. (Mohamed al-Sayaghi /Reuters)

Детёныш головастой морской черепахи ползёт к линии прибоя в Парке штата Миртл Бич в Миртл-Бич, Южная Каролина. (Randall Hill/Reuters)

Фоторепортажі
Це було нестерпно: як за принцесою Діаною полювали папараці

Це було нестерпно: як за принцесою Діаною полювали папараці

Від того моменту, як стало відомо про її стосунки з принцом Уельським – на той момент спадкоємцем британського престолу – за леді Діаною Спенсер папараці влаштували справжнє полювання. Діана не могла ступити і кроку без камер фотографів, які оточували її всюди, де б вона не з'явилася. Переважно вони чергували біля її будинку у Лондоні, де леді Ді жила з кількома подругами. На той час вона все ще працювала помічницею вихователя у дитячому садку "Молода Англія" у Пімліко. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. На цьому архівному фото можна побачити, як Діану просто на вулиці оточували чоловіки із камерами. Це був 1980-й рік, початок її стосунків із принцом Чарльзом. У біографії "Діана. Справжня історія з її вуст" Ендрю Мортона, який писав її зі слів принцеси, леді Ді розповідала, що була абсолютно не готова до такої надмірної уваги з боку преси і називала цей період свого життя важким. На цьому фото принцесу зазнімковано незадовго до оголошення про її заручини з Чарльзом, принцом Уельським (заручини відбулися 26 лютого 1981 року). На офіційних фото Чарльз та Діана мають щасливий вигляд, але на фото із повсякденного життя майбутня принцеса геть налякана. Все подальше життя після весілля Діани і Чарльза, що відбулося 29 липня 1981 року, принцеса була "об'єктом бажань" для папараці. Фотографії з нею чудово продавалися, а фотографи того часу були нещадні у своїх методах зробити бажані знімки Діани, які можна було продати за кругленьку суму.  
06.10.2024 — 4 — 212

Вовчанська більше не існує: який вигляд має місто, зруйноване окупантами

Вовчанська більше не існує: який вигляд має місто, зруйноване окупантами

Армія РФ "звільнила" місто від життя. З'явилися нові фото Вовчанська, який зруйнували росіяни. Від міста не залишилося живого місця. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Кадри оприлюднили Костянтин та Влада Ліберови. "Вовчанська більше не існує. Не залишилось нічого. Тільки пил", - йдеться у повідомленні. Раніше аналітики Deep State опублікували ексклюзивні кадри роботи підрозділу "Фахівці" 82-ї ОДШБр у районі агрегатного заводу у Вовчанську, який напередодні звільнили бійці ГУР.
04.10.2024 — 3 — 622

Новий генсек НАТО приїхав до Києва та зустрівся із Зеленським

Новий генсек НАТО приїхав до Києва та зустрівся із Зеленським

У четвер, 3 жовтня, новий генеральний секретар НАТО Марк Рютте приїхав з робочим візитом до України. Він вже встиг зустрітися з президентом Володимиром Зеленським. Про це пише кореспондент РБК-Україна. Про це повідомляють Контракти.UA. Зараз Рютте проводить спільну прес-конференцію із президентом Володимиром Зеленським. Рютте - генсек НАТО Країни-члени НАТО розглядали кілька кандидатур на посаду генерального секретаря, серед яких був і міністр оборони Великої Британії Бен Воллес, однак його кандидатуру не підтримали США. Зрештою, після тривалих перемовин і подолання незгоди з боку Угорщини, Туреччини та Словаччини, на цю посаду було обрано колишнього прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте. 1 жовтня Єнс Столтенберг офіційно передав йому повноваження генерального секретаря НАТО. Марк Рютте підкреслив, що Україна має право на самооборону відповідно до міжнародного права, навіть якщо це включає дії за межами її кордонів. При цьому Рютте заявив про необхідність підтримки України та наближення її до членства в НАТО. Він підкреслив, що без незалежної та сильної України в Європі не буде надійної безпеки.
03.10.2024 — 3 — 735

Вчені відтворили обличчя єгипетського фараона, що заснував Долину царів: який він мав вигляд

Вчені відтворили обличчя єгипетського фараона, що заснував Долину царів: який він мав вигляд

Він помер 3500 років тому. Експерти з графіки відтворили обличчя фараона, який заснував Долину царів і переписав історію Стародавнього Єгипту.Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Про це повідомляє Daily Mail. Аменхотеп I – другий правитель 18-ї династії Єгипту – як вважають, помер 3500 років тому у віці близько 35 років, після чого його ретельно зберегли за допомогою муміфікації. Він був першим, кого поховали в Долині царів — місці упокою майже всіх фараонів 18-ї, 19-ї та 20-ї династій. Після смерті йому поклонялися як богу, насамперед тому, що він запровадив Єгипет у нову епоху миру та процвітання під час свого правління. Сісеро Мораєс, бразильський 3D-дизайнер, що спеціалізується на судово-медичній реконструкції облич, створив ці зображення різними методами. Один із них містив розподіл маркерів товщини м'яких тканин по черепу фараона, керуючись даними комп'ютерної томографії (КТ) живих донорів. Інший метод – це метод, званий анатомічною деформацією, за якого цифрове відтворення голови донора коригувалося доти, доки череп не збігався з черепом фараона. Цей метод став можливим завдяки сканування КТ черепа Аменхотепа, зробленому 2021 року. Ця робота була проведена палеорадіологом Сахаром Н. Салімом з Каїрського університету та єгиптологом Захі Хавассом, які не схвалюють цифрові відтворення та описують їх як "науково некоректні". Попри це, їхня робота "фактично розпакувала" муміфіковані рештки Аменхотепа за допомогою КТ-сканування і розкрила деталі його зовнішності, структури скелета і деяких внутрішніх органів, що збереглися, зокрема серце і мозок. Сканування не вказало причину смерті, але оцінило вік померлого приблизно в 35 років. Їхня робота також показала, що він отримав низку посмертних травм, "ймовірно, завданих грабіжниками гробниць або бальзамувальниками, які пізніше перевернули мумію", — сказав співавтор Мораєса, археолог Майкл Габігт з Університету Фліндерса в Австралії. Воно також показало, що Аменхотеп був зростом близько 167 см, його зуби були в хорошому стані, і у нього було кучеряве волосся. "Схрестивши дані з усіх проекцій, ми створили остаточне погруддя і доповнили структуру історичним костюмом", - сказав Мораєс. Коли Мораєс показав обличчя фараона, він помітив, що він не відповідає богу, зображеному на статуях. "Багато мумій, таких як Аменхотеп I, демонструють ретрогнатизм або перекус, і це, як правило, не відображається в статуях сумісним чином", - сказав він. "Загалом, статуї Аменхотепа I сумісні у зоні носа, але граційні у сфері глабели і більше виступають у зоні підборіддя". Правління Аменхотепа I настало після вигнання його батьком Яхмосом I гіксосських загарбників і успішного возз'єднання Єгипту – і являло собою щось на зразок золотого віку для Стародавнього Єгипту. "Нове царство" не лише процвітало та було безпечним, а й Аменхотеп I також керував релігійним будівництвом та успішними військовими кампаніями проти Лівії та північного Судану. "За мирного правління Аменхотепа I почався підйом Єгипту і розквіт Нового царства", - сказав Хабіхт. Ім'я Аменхотеп означало "Амон задоволений" — відсилання до давньоєгипетського бога повітря. Цифрова реконструкція Мораєса і Хабіхта пропонує перший свого роду погляд на обличчя цього уславленого царя. Це стало можливо завдяки єгиптологам, які проклали шлях для цієї роботи. "Цю роботу було зроблено не лише нами, а й усіма тими, хто серйозно вивчав та вивчає Стародавній Єгипет, завжди ділячись інформацією", — сказав Мораєс. Нагадаємо, раніше вчені нарешті відтворили справжнє обличчя єгипетської мумії, що кричить у муках. Вона була знайдена 1935 року в Дейр-Ель-Бахарі і лише тепер її реконструювали.
02.10.2024 — 4 — 1084

Обстріл Одеської області: під ударом КПП та портова інфраструктура, є поранені

Обстріл Одеської області: під ударом КПП та портова інфраструктура, є поранені

Російські війська атакували КПП та портову інфраструктуру в Одеській області. Поранення отримали два водія, один з них - іноземець. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Telegram голови Одеської ОВА Олега Кіпера. Про це повідомляють Контракти.UA. "На світанку ворог атакував Ізмаїльський район ударними безпілотниками", - розповів він. Ціллю росіян, за даними голови ОВА, була припортова та прикордонна інфраструктура. "Двоє чоловіків, водії вантажівок, отримали поранення. Один із них - громадянин Туреччини. Нині постраждалі у стані середнього ступеня важкості в лікарні. Їм надають всю необхідну допомогу", - зазначив Кіпер. Крім того, внаслідок атаки спалахнула пожежа, яку оперативно ліквідували вогнеборці ДСНС. Атака РФ по Україні Російські війська в ніч проти 2 жовтня вкотре атакували Україну дронами-камікадзе. Загалом окупанти випустили по Україні 32 "Шахеди", причому ППО збила 11 дронів. Крім того, чотири повернулися до РФ. Зазначимо, що у Київській області працювала ППО, також загарбники обстріляли Сумську область та Харків. Щодо Одеської області, то через обстріл тимчасово не працює КПП "Орлівка - Ісакча", що на кордоні з Румунією.
02.10.2024 — 4 — 896