Цей день в історії: смерть короля Георга VI та сходження на трон його дочки Єлизавети II
Цього дня, 6 лютого 1952 року, король Великої Британії Георг VI мирно пішов із життя уві сні, в особняку Сандрінгемі. І його старша дочка принцеса Єлизавета відразу була проголошена королевою.
Розкажемо вам кілька цікавих фактів про короля, який зовсім не був у лінії наслідування престолу, але доля склалася інакше.Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
1. Альберт Фредерік Артур Георг народився 14 грудня 1895 року. Королеві Вікторії повідомили про народження правнука з побоюванням, адже саме цього дня 14 грудня 1861 року пішов із життя її чоловік принц Альберт. Він помер у молодому віці – 42 роки. Вікторія була спустошена смертю коханого чоловіка, впала в глибоку жалобу і вдягнулася в чорне до кінця життя. На його честь було вирішено назвати новонародженого
2. За характером Альберт був скромною і сором'язливою людиною, до того ж страждав від сильної заїкуватості. Однак він завзято займався під керівництвом австралійського логопеда-самоучки Лайонела Лога і в результаті майже повністю позбувся недуги.
3. Королем Великої Британії повинен був стати його старший брат Едуард VIII, але той зрікся трону заради коханої жінки і 11 грудня 1936 герцог Йоркський став королем Георгом VI. Його коронація відбулася 12 травня 1937 року — в день, раніше намічений для коронації старшого брата.
4. Правління Георга VI припало на непрості воєнні роки. Він був відомий насамперед як символ боротьби Великої Британії та країн Британської імперії проти нацистської Німеччини у Другій світовій війні. Георг VI та його сім'я на відміну більшості монархів, не став тікати з країни. Разом із ним залишилася і дружина Єлизавета, та юні доньки.
5. 26 квітня 1923 року одружився з леді Єлизаветою Боуз-Лайон, донькою 14-го графа Стратморського. З нею він познайомився ще 1905 року (5-річна Єлизавета пригостила 10-річного Альберта зацукрованими вишнями з торта). У сім'ї народилися двоє дітей: принцеса Елізабет Олександра Марія (майбутня королева Єлизавета II) 1926 року, та її молодша сестра принцеса Маргарет Роуз 1930 року.
6. 1940 року резиденція монарха неодноразово зазнавала бомбових ударів з повітря; 12 вересня німецька бомба вибухнула за 20 метрів від Букінгемського палацу, що відбилося на здоров'я короля: він не міг читати, часто з занепокоєнням дивився на небо.
7. Військовий час погано позначився на здоров'ї короля. Він почав багато курити, на тлі стресів та шкідливої звички у Георга VI розвинувся атеросклероз, хвороба Бюргера та рак легенів, від якого він помер 6 лютого 1952 року у віці 56 років. Це сталося у Сандрінгемському палаці в Норфолку. Король помер уночі від коронарного тромбозу. Його дочка Елізабет прилетіла з подорожі з Кенії вже як королева Єлизавета II.
У ніч на 6 квітня російські війська атакували Київ балістикою. Одна людина загинула, ще троє постраждали, є значні руйнування.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на фото наслідків, які публікують ДСНС, МВС України та голова Київської міської військової адміністрації (КМВA) Тимура Ткаченка. Про це повідомляють Контракти.UA.
"Київ. Унаслідок ворожої атаки на столицю 1 людина загинула, 3 постраждали", - пишуть правоохоронці.
Рятувальники ліквідували пожежі в Оболонському та Дарницькому районах. Тривають роботи з розбору завалів та аварійних конструкцій.
Уточнимо, що троє людей постраждали в Дарницькому районі. Чоловік загинув там же, потрапивши в район епіцентру вибуху.
Наслідки атаки РФ на Київ
Як розповів Ткаченко, внаслідок ворожої атаки балістичними ракетами є пошкодження в Дарницькому, Оболонському, Солом'янському районах Києва.
Дарницький район
пожежа в нежитловій будівлі;
також зафіксовано падіння уламків та руйнування будівлі з пожежею на іншій локації району, є пошкоджені та знищені автомобілі, рятувальники ліквідували займання.
Оболонський район
пожежа в меблевому цеху на значній площі (1500 м.кв). На місці працюють рятувальники;
частково зруйновано 3-5 поверхи бізнес-центру.
Соломʼянський район
внаслідок падіння уламків зафіксовано загоряння на відкритій території, окремими осередками;
внаслідок ворожої атаки загорівся фасад складської будівлі, силами рятувальників пожежу швидко ліквідували.
Атака РФ на Київ
Рано вранці в неділю, 6 квітня, російські війська на тлі атаки дронів, обстріляли Україну ще й балістикою.
У більшості регіонів було оголошено тривогу з цієї причини, а в Києві гриміли сильні вибухи.
Уточнимо, що загалом, починаючи з вечора 5 квітня Росія випустила по Україні 23 ракети і 109 дронів. Детальніше про наслідки атаки РФ по Києву і не тільки, читайте в матеріалі РБК-Україна.
Нагадаємо, остання комбінована атака РФ із застосуванням "Калібрів" і балістики була місяць тому, 7 березня. А Київ балістичними ракетами окупанти атакували близько двох місяців тому, 12 лютого.
06.04.2025 — 9 — 1202
Після ракетного обстрілу Києва 6 квітня рятувальники ліквідували пожежі та руйнування в Дарницькому, Оболонському та Солом'янському районах міста. Надзвичайники показали кадри наслідків обстрілу.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на Державну службу з надзвичайних ситуацій (ДСНС).Про це повідомляють Контракти.UA.
Наразі тривають роботи з ліквідації наслідків російського ракетного обстрілу у Дарницькому, Оболонському та Соломʼянському районах столиці.
Оперативні дані по наслідках у Києві
У Дарницькому районі сталася пожежа у нежитловій будівлі за одною адресою, а за іншою - було руйнування будівлі та загоряння трьох поруч припаркованих автомобілів. Займання ліквідовано.
В Оболонському районі сталася пожежа у меблевому цеху з розповсюдженням полум'я на ще одну складську будівлю - за одною адресою, а за іншою - було часткове руйнування 3,4,5 поверхів 5-поверхового бізнес-центру.
У Солом'янському районі було загоряння на відкритій території окремими осередками та займання фасаду складської будівлі. Пожежу вже було ліквідовано.
У Києві - троє постраждалих
"Загалом внаслідок ворожого обстрілу постраждало 3 людини, двоє з яких госпіталізовані", - передали в ДСНС.
Зазначимо, перед тим мер столиці Віталій Кличко інформував у своєму Telegram, що постраждалі - у Дарницькому районі.
"До ліквідації наслідків наразі задіяно 128 вогнеборців та 27 одиниць пожежно-рятувальної техніки", - додали у Службі.
Обстріл Києва 6 квітня
Нагадаємо, російські загарбники у ніч проти 6 квітня атакували Київ, застосовуючи ракети різних типів. Так, росармія вночі запустила для ударів по столиці України крилаті ракети, й у Києві було чути вибухи, тривала робота ППО.
А вже вранці російські загарбники вдарили по столиці України балістикою. Тоді у Києві пролунали кілька потужних вибухів, також велась робота протиповітряної оборони.
Пізніше столична влада розповіла, що на тлі російської ракетної атаки у Києві є постраждали три людини, фіксувалися пожежі у кількох районах.
Також стало відомо, що у Києві в Оболонському районі сталася пожежа та руйнування будівлі внаслідок російської ракетної атаки. 06.04.2025 — 7 — 783
Російські загарбники цинічно атакували житловий масив у Кривому Розі ввечері 4 квітня. Ворожа ракета з касетними боєприпасами вибухнула у повітрі, щоб завдати більшої шкоди.
Як виглядає місце ворожого ракетного удару у Кривому Розі - у матеріалі РБК-Україна нижче.Про це повідомляють Контракти.UA.
Російська ракета "Іскандер-М" була споряджена касетними частинами. Вона розрахована на ураження більшої площі та більшої кількості людей. Ракета вибухнула у повітрі над житловим масивом у Кривому Розі.
Як зазначає місцева влада, пошкоджені 34 багатоквартирні будинки, шість навчальних закладів, магазини, об'єкти бізнесу та інфраструктури, автомобілі.
Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул наголошував, що на місці ракетного удару по Кривому Рогу не було жодного військового об’єкта, поліції чи критичної інфраструктури.
Одним з епіцентрів ураження був дитячий майданчик, де у момент атаки перебувало чимало людей. Кадри порятунку людей на дитмайданчику у Кривому Розі облетіли мережу, українські та світові ЗМІ.
Станом на ранок рятувальна операція у Кривому Розі завершилася, але наслідки атаки досі ліквідовують. Люди несуть квіти, солодощі й іграшки зі стрічками на дитячий майданчик, щоб вшанувати пам'ять загиблих.
Станом на ранок відомо, що внаслідок ракетної атаки загинули 18 осіб, серед жертв дев'ятеро дітей. Понад 60 осіб постраждалих. 40 людей перебувають у лікарнях (двоє дітей 5 та 8 років були доставлені до Дніпра у вкрай тяжкому стані), ще 17 осіб - у тяжкому стані, у тому числі двоє дітей.
Варто додати, що після ракетної атаки росіяни атакували Кривий Ріг дронами. Під ударом були будинки. Внаслідок нальоту дронів загинула жінка, семеро людей постраждали.
У Кривому Розі оголосили жалобу 7, 8 та 9 квітня за загиблими внаслідок вчорашніх терористичних атак. 05.04.2025 — 8 — 976
Російські окупанти завдали ракетного удару по Кривому Рогу, сьогодні, 4 квітня, ввечері. З'явилися фото наслідків.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на президента України Володимира Зеленського в Telegram. Про це повідомляють Контракти.UA.
Зеленський зазначив, що окупанти вдарили по території з житловими будинками. За попередньою інформацією, ворог використав балістику.
"Станом на зараз відомо про 14 загиблих, серед них 6 дітей. Мої співчуття рідним і близьким. Рятувальна операція триває. Пошкоджено щонайменше 5 будинків", - наголосив він.
Глава держави нагадав, що є тільки одна причина, чому мирні українці гинуть від таких атак щодня, - Росія не хоче припинення вогню.
"Кожна ракета, кожен ударний дрон доводять, що Росія хоче тільки війни. І тільки від тиску світу на Росію, від усіх зусиль для зміцнення України, нашої ППО, наших сил - тільки від цього залежить, коли закінчиться війна", - звернув увагу Зеленський.
Він наголосив, що США, Європа та всі інші країни світу можуть змусити Росію відмовитися від терору і війни. І це потрібно забезпечити.
Обстріл Кривого Рогу
Нагадаємо, про обстріл Кривого Рогу стало відомо близько 19:00. У мережі поширювали інформацію, що окупанти атакували заклад громадського харчування.
Згідно з останньою інформацією, внаслідок атаки окупантів 14 людей загинули, а ще понад 50 отримали поранення.
05.04.2025 — 4 — 948
Будівлю обласної ради було пошкоджено під час нічної дронової атаки по місту Дніпро в ніч на 4 листопада.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал очільника Дніпропетровської обласної ради Миколи Лукашука. Про це повідомляють Контракти.UA.
"Головне, що минулося без загиблих. А все понівечене ми відновимо, відремонтуємо, приведемо до ладу", - написав Лукашук.
За його словами, відповідні служби Дніпропетровської обласної ради докладають усіх зусиль, аби оперативно усунути наслідки удару та забезпечити безперебійну роботу ДОР.
Нічна атака дронів
Україна піддається постійним терористичним атакам зі сторони Російської Федерації. Майже кожного вечора російська армія запускає по країні десятки ударних дронів.
Зокрема, вчора ввечері під прицілом окупантів опинились Харків, Запоріжжя та Дніпро.
Спочатку ворожі дрони масово атакували Харків, там зафіксовано декілька влучань у різні райони. Також вже відомо про п'ять загиблих та понад 30 поранених внаслідок дронового удару.
За даними Повітряних сил, в ніч на 4 квітня окупанти випустили 78 безпілотників.
Сили протиповітряної оборони збили 42 дрони. ППО працювала на півночі, сході та в центрі країни.
04.04.2025 — 8 — 1084