Контракти.ua

28.01.2025 — Графічна дизайнерка Бекка Саладін — ТСН, Контракти — 1994
Графічна дизайнерка Бекка Саладін
Від Нефертіті до Вашингтона: який би вигляд мали легенди минулого в наші дні

На кожен портрет художниця витрачає понад 5 годин, ретельно працюючи над деталями, щоб зробити образи максимально живими й реалістичними. Графічна дизайнерка Бекка Саладін вирішила поєднати професію зі своїм хобі, щоб створити унікальні портрети знаменитих особистостей минулого в сучасному вигляді. Її роботи показують, який вигляд могли б мати Роксолана, Клеопатра, Нефертіті та інші, якби жили сьогодні. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. На кожен портрет Бекка витрачає понад 5 годин, ретельно працюючи над деталями, щоб зробити образи максимально живими й реалістичними. "Поєднувати історичний контекст із сучасними елементами – це завжди виклик. Але саме так портрети стають унікальними", – зазначає дизайнерка. Нефертіті – головна дружина фараона Ехнатона, яка жила в часи релігійної реформи в Єгипті. В її правління Єгипет поклонявся лише одному богу – Атону. Єлизавета I – королева Англії та Ірландії, яка стала символом культурного й наукового розквіту. Її правління пов’язане з перемогою Англії над “Непереможною Армадою" та зміцненням англіканської церкви. Кір II Великий – засновник персидської імперії Ахеменідів. Його правління відзначалося повагою до культур і релігій народів, що проживали на завойованих територіях. Людвіг ван Бетховен – геній музики, чиї твори залишаються популярними навіть сьогодні. Незважаючи на повну втрату слуху, він створив понад 240 музичних шедеврів. Арістотель – давньогрецький філософ, праці якого охоплювали всі наукові знання його часу. Він був наставником Олександра Македонського та підбив підсумки розвитку філософії стародавньої Греції. Джордж Вашингтон – перший президент США, учасник війни за незалежність і засновник інституту американського президентства. Він єдиний президент, який отримав 100% голосів виборців. Клеопатра – остання цариця династії Птолемеїв, яка правила Єгиптом протягом 22 років. Хоча краса цариці зображується у фільмах як ідеальна, історик Плутарх писав, що її головна сила була в її мові, манерах і чарівливому голосі. Марія Антуанетта – королева Франції, відома як королева рококо. Вона стала символом епохи, а під час Французької революції її стратили за обвинувачення у змовах. Генріх VIII – другий король Англії з династії Тюдорів. Його шість шлюбів, заснування англіканської церкви та конфлікт із папством зробили його однією з найвідоміших постатей епохи. Хюррем Султан (Роксолана) – дружина султана Сулеймана І Пишного, яка стала однією з найвпливовіших жінок в історії Османської імперії. Її українське коріння і шлях до престолу оповиті легендами.  

Фоторепортажі
Дістане до Москви: українську ракету

Дістане до Москви: українську ракету "Трембіта" вперше показали на виставці

Нову українську розробку вперше показали на форумі оборонних інновацій у Києві. Ракета "Трембіта", за словами розробників, здатна дістати до Москви. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова.Про це повідомляють Контракти.UA. За повідомленням віце-прем'єр-міністра Михайла Федорова, 21 лютого у Києві провели найбільший форум оборонних інновацій за всю історію України. На виставці Defense Tech Innovations Forum продемонстрували сотні різних технологій - від БпЛА до ракет. На цьому форумі вперше зблизька показали дрон-ракету "Трембіта" українського виробництва. Це крилата ракета, яка летить зі швидкістю до 400 км/год. За словами розробників, бойова частина ракети важить 20 кілограмів. "Дістає стратегічні цілі противника. Дістане і до Москви", - впевнені розробники "Трембіти". Як повідомили на виставці, менша версія "Трембіти" призначена для використання у ролі фальш-цілі. Однак компанія вже працює над розробкою бойової кодифікації цього варіанту ракети. Що відомо про характеристики й призначення "Трембіти" Про розробку "Трембіти" стало відомо ще навесні 2023 року. Над проєктом працювали інженери з волонтерського конструкторського бюро PARS за участю волонтерів громадської організації "Відсіч". Мета - отримати малу крилату ракету для ураження ворожих об'єктів і виснаження засобів ППО противника. "Наша проста ракета незрівнянно дешевша, ніж постріли зенітних ракетних комплексів ворога", - говорили тоді розробники. Детальніше про розробку ракети "Трембіта" читайте у матеріалі РБК-Україна. Додамо також, що нещодавно Володимир Зеленський показав зброю українського виробництва, продемонструвавши озброєння вітчизняного виробництва. Серед них снаряди, а також безпілотники. Президент розповів, що з початку повномасштабної війни виробництво власної зброї в Україні значно збільшилось. Так, вітчизняне виробництво озброєння зросло до 34% від загального обсягу, порівняно з менш як 10% раніше.
21.02.2025 — 5 — 312

ЗМІ показали кадри бойової роботи винищувача F-16 на фронті

ЗМІ показали кадри бойової роботи винищувача F-16 на фронті

Видання Frontliner показало кадри бойової роботи винищувача F-16 на одному з напрямків фронту. Про це пише РБК-Україна з посиланням засновника та головного редактора Frontliner Андрія Дубчака у Facebook. Про це повідомляють Контракти.UA. "Тиша. Мороз. Робимо у полі репортаж про підрозділ важких дронів. Раптом впізнаваний наростаючий гул реактивного двигуна, і у сторону фронту, за сусідньою посадкою, на наднизькій висоті пролітає літак", - розповів Дубчак. Як розповів журналістам один з військових, це пролетів F-16 з додатковими баками. За хвилину-дві він розвернувся і полетів назад. "Винищувач F-16 лишив у небі сліди двигуна у місці, де він відпустив на швидкому підйомі свій смертоносний вантаж у напрямку атакуючої російської армії. Нам це підняло настрій", - додав головний редактор Frontliner. Постачання F-16 Україні Нагадаємо, у 2023 році Україна та її союзники створили авіаційну коаліцію, з метою надання Україні бойових літаків F-16. За словами президента Володимира Зеленського, Україні потрібно мінімум 128 винищувачів F-16. Вже у серпні 2024 року стало офіційно відомо, що Сили оборони отримали перші F-16 від Нідерландів й Данії. Тим часом Бельгія планує передати 30 винищувачів до кінця 2028 року.  
21.02.2025 — 5 — 319

Нова бойова частина і не тільки: у ГУР розкрили, як Росія модернізує

Нова бойова частина і не тільки: у ГУР розкрили, як Росія модернізує "Шахеди"

Росія продовжує модернізацію своїх дронів-камікадзе "Шахед". Зокрема, їх оснащують новим видом бойової частини. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Головне управління розвідки Міноборони України в Telegram. Про це повідомляють Контракти.UA. У розвідці зазначили, що з початку 2025-го року в будові "Шахедів" зафіксовано низку змін: новий вид бойової частини вагою 90 кг; польотний контролер, блок розподілу потужності та акумуляторну батарею перенесено з носової частини в хвостову; у конструкцію БПЛА встановлено додатковий баласт. Також на 8-канальній CRP-антені супутникової навігації виявлено стікер із маркуванням китайською та англійською мовами "Agricultural equipment parts". Імовірно, такий стікер використовували для введення в оману щодо реального походження та призначення CRP-антени. При цьому, за даними ГУР, Росія все частіше використовує китайську продукцію, щоб замінити компоненти з США та Євросоюзу. Зокрема, у CRP-антені одну зі схем виробництва США замінили на ту, яку виробляють у Китаї. При цьому безпілотники отримали нові серії - "Ъ" і "КЦ". Також Росія намагається налагодити виробництво аналога реактивного Shahed-238 - "Герань-3". Він оснащений малогабаритним турбореактивним двигуном, який забезпечує швидкість польоту до 550-600 кілометрів на годину при дальності польоту до 2 500 кілометрів. Росія використовує "Шахеди" Варто зауважити, що останнім часом Росія запускає по Україні "Шахеди" фактично щодня. Зокрема, сьогодні, 18 лютого, ворог запустив 176 ударних дронів. Українським захисникам вдалося збити 103 ворожі безпілотники, ще 67 дронів було локаційно втрачено.
19.02.2025 — 9 — 738

У Торонто перекинувся пасажирський літак: є постраждалі (фото)

У Торонто перекинувся пасажирський літак: є постраждалі (фото)

Усі 80 людей вийшли з літака, перш ніж він загорівся. У міжнародному аеропорту Торонто Пірсон 17 лютого здійснив аварійну посадку і перекинувся догори дном на злітно-посадковій смузі літак авіакомпанії Delta Air Lines. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Процеповідомляє New York Post. Внаслідок інциденту постраждали 18 людей, але ніхто з них не отримав серйозних травм. Усі 80 людей вийшли з літака, перш ніж він загорівся. Рейс Delta 4819 перекинувся під час посадки на засніженому асфальті у найбільшому місті Канади, повідомив керівник пожежної служби аеропорту Торонто Тодд Ейткен. Рейс, який виконувала дочірня компанія авіакомпанії Endeavor Air, вилетів з Міннеаполіса близько 11:47 і розбився близько 14:15. Не одразу було зрозуміло, що спричинило перекидання літака, але Ейткен зазначив, що злітно-посадкова смуга "була сухою і не було бокового вітру". Понівечений авіалайнер залишився тліти на засніженому асфальті, коли ошелешені пасажири вилізли з нього. У Bombardier CRJ-900LR було сильно зім’яте одне крило та частково відрізана хвостова частина. Парамедики розповіли, що вони транспортували трьох важко поранених пасажирів до трьох різних лікарень, зокрема "педіатричного пацієнта", чоловіка віком 60 років і жінку віком 40 років. Вік постраждалої дитини невідомий, а особи інших постраждалих пасажирів не повідомляються. Співробітники аеропорту повідомили, що після катастрофи аеропорт припинив усі прильоти та вильоти. "Наскільки я розумію, більшість пасажирів не постраждали, але ми все ще намагаємося переконатися, все ще проводимо розслідування", – сказала констебль Сара Паттен з регіональної поліції Піла в Онтаріо. Профспілка асоціації бортпровідників підтвердила повідомлення про те, що в інциденті "не було загиблих". Аварія сталася після зимового шторму на вихідних у цьому районі, який скинув майже 22 см снігу на аеропорт, змусивши екіпаж працювати в ніч проти неділі, щоб розчистити ключові злітно-посадкові смуги. До слова, в кінці січня у Вашингтоні зіткнулися пасажирський літак і гелікоптер. Загинули 67 людей – їхні тіла витягли з річки Потомак.
18.02.2025 — 5 — 919

8 найдорожчих фото в історії: чому вони коштують сотні тисяч доларів

8 найдорожчих фото в історії: чому вони коштують сотні тисяч доларів

Фотографія захопила деякі з найвідоміших моментів в історії. Рідкісні зображення мають унікальну історичну цінність та коштують величезних грошей. РБК-Україна (проект Styler) показує фотографії, які зафіксували головні моменти історії людства або мають надзвичайну цінність для мистецтва фотографії. Про це повідомляють Контракти.UA. Перше фото в історії (Вид з вікна в Ле Гра, 1826) Фотографія Жозефа Нісефора Ньєпса, зроблена в 1826 році, є найстарішим збереженим зображенням, створеним за допомогою геліографії. Вона зображує вид з вікна його будинку у Франції. Через свою унікальність, це фото вважається безцінним. Якщо воно колись буде продане, його вартість оцінюють в понад 3 мільйони доларів. Перше аерофото (Бостон, 1860) Це фото Джеймса Уоллеса Блека з Бостону, зроблене з аеростата в 1860 році, є першим аерофото в історії фотографії. Збереглося лише кілька копій цього знімка. Його вартість оцінюється в 150 000 доларів завдяки історичній значущості. Це зображення поважають за революційну перспективу та значення в історії фотографії. Перший політ братів Райт (1903) Це знакове фото першого в світі моторного польоту братів Райт на Кітті-Хок в 1903 році має величезну історичну та технічну цінність. Колекціонери та ентузіасти авіації оцінюють його вартість від 100 000 до 200 000 доларів. Зв'язок із найбільшим досягненням людства підвищує його статус як колекційного об'єкта. Цей знімок є символом прогресу в історії авіації. Відплиття "Титаніка" з Саутгемптона (1912) Це фото зображує відплиття "Титаніка" з Саутгемптона на його смертельному першому рейсі. Вартість цього знімка оцінюють від 75 000 до 150 000 доларів через зв'язок із однією з найбільших морських катастроф в історії. Колекціонери предметів, пов'язаних з "Титаніком", високо цінують це фото. Його рідкість і зв'язок з трагедією роблять його дуже бажаним. Перша висадка на Місяць (Ніл Армстронг, 1969) Це знакове фото першого кроку Ніла Армстронга на Місяці має величезну цінність завдяки своєму зв'язку з місією "Аполлон-11". Оригінальні копії цього фото оцінюються в 50 000 - 100 000 доларів. Важливість цієї події в історії космічних досліджень робить цей знімок дуже бажаним для колекціонерів. Він є символом однієї з найбільших досягнень людства. Катастрофа "Гінденбурга" (1937) Фото вибуху дирижабля "Гінденбург" в 1937 році є одним із найвідоміших знімків катастроф. Його вартість оцінюється від 80 000 до 150 000 доларів. Зв'язок з важливою історичною подією та драматичне зображення трагедії роблять цей знімок дуже бажаним для колекціонерів. Цей знімок став символом однієї з найбільших катастроф в авіації. Падіння Берлінської стіни (1989) Це фото, що фіксує момент руйнування Берлінської стіни, символізуючи кінець Холодної війни. На зображенні люди святкують, руйнуючи стіну, що розділяла Німеччину десятиліттями. Оригінальні копії цього фото оцінюються від 50 000 до 100 000 доларів завдяки важливості цієї події в історії. Цей знімок є сильним емоційним символом глобальних змін. Перше підводне фото (1899) Це перше підводне фото, зроблене Луїсом Бутаном біля узбережжя Франції. На ньому зображено морське життя та пірнальників, що використовують новітні техніки підводної фотографії. Його наукове та історичне значення підвищує цінність цього знімка, вартість якого може становити від 100 000 до 200 000 доларів. Раніше ми писали, які артефакти російсько-української війни цінуються "на вагу золота" у колекціонерів. Читайте також, як заробити гроші майже без зусиль, придаючи пам'ятні речі, поки вони ще дешеві.  
18.02.2025 — 8 — 1067