Контракти.ua

07.12.2024 — Україна, Київ — РБК-Україна, Контракти — 1543
Україна, Київ
У Києві офіційно відкрили головну святкову ялинку країни: як вона виглядає

6 грудня, на Софійській площі в Києві відбулось офіційне відкриття головної святкової ялинки країни. Цю урочисту подію традиційно приурочили до Дня святого Миколая. РБК-Україна розповідає, що про це відомо. Про це повідомляють Контракти.UA. Який вигляд має головна святкова ялинка в Києві Встановлення та облаштування головної новорічної ялинки, згідно з рішенням Ради оборони Києва, відбулось на території Софійської площі столиці. Цей процес, як і в попередні роки, проходив виключно за кошти меценатів - без залучення грошей з бюджету. Міський голова Києва Віталій Кличко розповів, що цьогоріч висота головної ялинки країни становить 15 метрів. Вона білого кольору, що символізує початок нового, чистого шляху, нагадуючи про оновлення, яке приносять Різдво та Новий рік. Дерево оздобили світло-блакитною гірляндою довжиною 2 кілометри та 2 тисячами бірюзових іграшок. Кличко також зазначає, що символічний дизайн ялинки поєднується з величним фасадом Софії Київської і це створює чарівну святкову атмосферу. Поруч також облаштували фотозону "Крила Фенікса", яка має стати популярним місцем для знімків у святковий період. Ще раніше мер Києва зазначав, що облаштувати новорічну ялинку власними силами запропонувало ТОВ "ГЛОБАЛ-ДЕКОР". Йдеться про: монтажні роботи демонтажні роботи обслуговування ялинки Різдвяні та новорічні свята в Києві Нагадаємо, раніше Рада оборони Києва рекомендувала всім суб'єктам господарювання міста (незалежно від форми власності) утриматись від масових заходів на відкритих локаціях під час різдвяних і новорічних свят. У випадку організації таких заходів у приміщеннях, необхідно дотримуватись режиму обмеження використання електричної енергії, заходів безпеки, а також врахувати необхідність наявності укриття. Мер Києва Віталій Кличко підтвердив, що цьогорічні Різдво та новорічні свята у столиці відбудуться: без масових зібрань і заходів, без ярмарків і розваг, із дотриманням безпекових вимог і режиму обмеження використання електроенергії. 5 грудня у Києві стартував продаж ялинок до свят. Офіційні ялинкові ярмарки (базари) розташовані у різних локаціях всіх районів міста та працюватимуть до 31 грудня. Тим часом лісопаркові господарства Києва та районні комунальні підприємства з утримання зелених насаджень розпочали кампанію із запобігання самовільним вирубкам вандалами хвойних дерев напередодні різдвяних і новорічних свят. Йдеться, зокрема, про організацію спеціальних рейдів і патрулювань (за участі працівників Державної екологічної інспекції й Патрульної поліції), а також оброблення дерев спеціальними хімічними розчинами. Читайте також, як перехід на новий календар змінив церковні свята в Україні та коли святкувати Різдво й Водохреще за новим стилем.

Фоторепортажі
В Азербайджані назвали російську систему ППО, з якої могли влучити у пасажирський літак над Грозним

В Азербайджані назвали російську систему ППО, з якої могли влучити у пасажирський літак над Грозним

Оператор ЗРК міг помилково прийняти цивільний літак за дрон і вдарити по ньому ракетою. Азербайджанські аналітики порівняли фотографії ушкоджень турецького безпілотника “Аксунгур”, збитого у серпні 2024 року російським зенітно-ракетним комплексом “Панцир-С1” в Іраку, та вхідні отвори у фюзеляжі пасажирського літака “Азербайджанських авіаліній”, що розбився 25 грудня поблизу казахстанського міста Актау.Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Проце пише портал Azerbaijani Armed Forces. Судячи з опублікованих фото, наслідки ураження ідентичні. Аналітики відзначили, що у нових ракетах системи ППО “Панцир-С1”, яка працює проти дронів, немає головки самонаведення, а лише бойова частина, яка підривається на шляху прямування безпілотника, щоб поле уламків накрило його. “Якщо система спрацювала по дронах, система (або оператор) могла помилково прийняти цивільний літак за дрон і вдарити по ньому ракетою. Оскільки ракета та її частини ураження не розраховані на великий цивільний літак, то в такому разі шкода буде відповідна – фюзеляж, гідравлічна система”, - йдеться в коментарі. У дописі зазначають, що системи “Панцир-С1” були помічені на відео з Грозного, на який того ранку, коли стався інцидент з пасажирським літаком, відбувалася атака дронів. Про те, що літак Embraer 190 азербайджанської авіакомпанії, який летів з Баку до Грозного, був збитий російським ЗРК, повідомив також керівник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко.  “Росія повинна була закрити повітряний простір над Грозним, але не зробила цього. Літак отримав пошкодження від росіян і його відправили до Казахстану, замість того, щоб екстрено посадити в Грозному та врятувати життя людей”, - написав він. Нагадаємо, пасажирський літак "Азербайджанських авіаліній", який летів до столиці Чечні та впав у Казахстані в середу, 25 грудня, мав пошкодження на крилі. Окрім того, у Мережі з'явилися кадри з хвостовою частиною літака, на якій видно отвори, характерні для ураження засобами ППО.   
26.12.2024 — 6 — 244

Принцеса Діана ненавиділа проводити Різдво у Сандрінгемі: у чому була причина

Принцеса Діана ненавиділа проводити Різдво у Сандрінгемі: у чому була причина

Біограф принцеси Уельської Діани – Ендрю Мортон – у її біографічній книжці "Діана. Справжня історія з її вуст", розповів, що вона не любила проводити Різдво у маєтку Сандрінгем в Норфолку. Зневага Діани до різдвяних свят у королівській сім'ї почалося ще 1981 року, коли вона тільки вийшла заміж за принца Чарльза. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Перше Різдво в Сандрінгемі принцеса Уельська провела 1981 року, коли вже була вагітна первістком — принцом Вільямом. Незважаючи на те, що вона страждала від ранкової нудоти, Діана однаково знаходила час "купувати своїм новим членам сім'ї продумані та дорогі подарунки", пише журнал People з посиланням на Vanity Fair. Одного разу з принцесою стався конфуз, коли напередодні Різдва сім'я зібралася за святковим столом, щоб відкрити подарунки, і вона побачила, що всі члени сім'ї дарують одне одному якісь прості дрібнички, а Діана приготувала для всіх дорогі подарунки, наприклад, як кашеміровий светр для принцеси Анни, а натомість отримала тримач для туалетної паперу. "Це було дуже напружено, — сказала принцеса Діана Мортону. — Я знаю, що я дарувала, але не пам'ятаю, щоб я була одержувачем. Хіба це не жахливо? Це розчаровує. Жодних веселощів, багато напруги, дурної поведінки, дурних жартів, які сторонні визнали б дивними, але ті, хто всередині, зрозуміли. Звісно, я була аутсайдеркою". До того ж Діана казала, що у Сандрінгемі було дуже холодно. І їй не подобалося довго сидіти за столом з королівською сім'єю, а потім дивитися різдвяне послання королеви Єлизавети II у телевізорі. Нагадаємо, раніше ми розповідали про традиції Віндзорів на Різдво, серед яких є і застілля в Сандрінгемі.
25.12.2024 — 4 — 472

Святковий обід, листівки та подарунки: цікаві різдвяні традиції Віндзорів

Святковий обід, листівки та подарунки: цікаві різдвяні традиції Віндзорів

У членів британської королівської родини є свої власні різдвяні традиції, яких вони дотримуються з року в рік. Сьогодні розповідаємо вам про найцікавіші з них.Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Різдвяний обід у палаці Все починається за кілька днів до Різдва. За правління королеви Єлизавети II монархиня влаштовувала щорічний обід для широкого кола своєї родини в Букінгемському палаці. Що відбувалося на такому обіді, ніхто не знає, оскільки палац ніколи не ділився знімками, адже це приватний захід. Фотографи могли лише заскочити Кейт і Вільяма, сестер Йоркських чи принца Гаррі з дружиною Меган дорогою до палацу. Коли на престол зійшов син Єлизавети II – король Чарльз – він з дружиною королевою Каміллою влаштував такий обід у Віндзорському замку. Зважаючи на те, що нещодавно стало відомо, що Букінгемський палац закривається на ремонт на три роки, очевидно, що традиція короля Чарльза триватиме. Різдвяні листівки членів сім'ї Щороку напередодні Різдва члени сім'ї представляють свою святкову листівку. Це необов'язково зимова картка, фото може бути будь-яким, головне, що на ньому були зображені всі члени сім'ї. Пізніше саме ці листівки розсилають королівські співробітники у відповідь на листи, які надходять до палацу у святковий сезон. Відомий факт, що королева Єлизавета II починала підписувати різдвяні листівки ще під час своєї літньої відпустки в Балморалі. Різдвяний концерт принцеси Уельської Дружина принца Вільяма – Кейт – уже четвертий рік поспіль проводить свій різдвяний концерт Together at Christmas у Вестмінстерському абатстві. Цього року в центрі уваги заходу буде тема "Наскільки ми потрібні одне одному, особливо в найважчі часи нашого життя". Концерт зазвичай відвідує вся королівська родина, а Кейт і Вільям приїздять із дітьми. Різдвяна служба в Сандрінгемі Всі з нетерпінням чекають на королівське проходження від замку Сандрінгем до церкви Святої Марії Магдалини, куди родина прямує на святкову службу. Зазвичай там є всі старші члени сім'ї. Вони охоче спілкуються з публікою, яка прийшла їх привітати. Після служби на чолі з королем Чарльзом усі повертаються до Сандрінгема – зимового маєтку Віндзорів, де збираються за сімейним обідом вже у вужчому колі. Подарунки напередодні Різдва Подарунками у Віндзорів заведено обмінюватися напередодні Різдва. Це відбувається за день до свята, перш ніж сім'я вирушає на службу. Члени родини вшановують свою німецьку спадщину, відкриваючи подарунки після денного чаю напередодні Різдва, а не в саме Різдво. Принц Гаррі детально описував, як це відбувається, у своїй книжці "Запасний". "Ми були в Сандрінгемі у великій кімнаті з довгим столом, накритим білою скатертиною та білими іменними картками. За звичаєм, на початку вечора кожен з нас знаходив своє місце, ставав перед своїм подарунком. Потім усі раптово починали відкривати подарунки одночасно", – писав Гаррі. Різдвяні пожертвування Монарх щороку на Різдво робить пожертвування, а також дарує різдвяні ялинки Вестмінстерському абатству, собору Святого Павла, собору Святого Джайлса та церкві Кенонгейт в Единбурзі. Також церкви і школи в районі Сандрінгема отримують ялинки від Його Величності. Різдвяна промова монарха Ця традиція бере свій початок від 1952 року, коли королева Єлизавета II вперше записала різдвяне звернення до народу. У своїй промові монархиня розмірковувала про рік, що минає, і дивилася в майбутнє. Перші ці записи транслювалися на радіо, а від 1957 року відбулася перша трансляція на телебаченні. Король Чарльз III вперше звернувся до нації з різдвяним зверненням 2022 року. То була його перша святкова промова на посаді монарха.
24.12.2024 — 6 — 567

Усик вдруге переміг Ф'юрі: яскраві фото бою за звання чемпіона світу

Усик вдруге переміг Ф'юрі: яскраві фото бою за звання чемпіона світу

Дивіться пам'ятні кадри з поєдинку в Ер-Ріяді. У ніч проти 22 грудня в саудівському Ер-Ріяді відбувся бій-реванш між Олександром Усиком і Тайсоном Ф'юрі, в якому українець переміг британця і захисти титули чемпіона світу за версіями WBA, WBO, WBC та IBO в надважкій вазі. Усик переміг Ф'юрі одноголосним рішенням суддів. За підсумками 12 раундів усі троє рефері констатували тріумф українського боксера: 116-112, 116-112, 116-112. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. До вашої уваги яскраві фотографії бою-реваншу між Усиком і Ф'юрі. Раніше повідомлялося, що Ф'юрі не визнав поразку від Усика, заявивши, що його засудили. Водночас українець розповів, кому присвячує перемогу над британцем. На нашому сайті можна переглянути відео найкращих моментів бою-реваншу між Усиком і Ф'юрі. На відміну від першого бою, в реванші Усик – Ф'юрі на кону не стояло звання абсолютного чемпіона світу, оскільки раніше Олександр відмовився від титулу IBF. Тепер ним володіє британець Даніель Дюбуа, який уже встиг захистити його, нокаутувавши свого співвітчизника Ентоні Джошуа. Нагадаємо, у ніч проти 19 травня 2024 року Усик роздільним рішенням суддів переміг Ф'юрі у поєдинку за звання абсолютного чемпіона світу в надважкій вазі. Наприкінці дев'ятого раунду Олександр відправив суперника в нокдаун. Українець став першим абсолютним чемпіоном світу в хевівейті у XXI столітті.
22.12.2024 — 15 — 1055

Усик переміг Ф'юрі у бою століття

Усик переміг Ф'юрі у бою століття

Олександр Усик переміг Тайсона Ф'юрі і став чемпіоном світу у надважкій вазі за версіями WBC, WBA, WBO. Бій-реванш, який пройшов на переповненій Kingdom Arena в Ер-Ріяді, тривав усі 12 раундів. Українець знову, як і у першому поєдинку, переміг за рішенням суддів. Цього разу одноголосним - тричі 116:112. Про це пише РБК-Україна з посиланням на трансляцію боксерського поєдинку, який раніше ЗМІ охрестили "боєм століття". Про це повідомляють Контракти.UA. Як пройшов бій Усик - Ф'юрі 2 Боксери виходили на бій зосереджені. Гімн України перед боєм виконав Артем Пивоваров. Усик разом з одним із найпопулярніших артистів сьогодення співав головну пісню держави. Зазначимо, що після 9 раунду українець випереджав британця на два бали. У поєдинку Усик викинув 423 удари, з яких 179 були точними. На рахунку українця також 211 джебів (точні - 73). Олександр викинув 212 силових ударів (точні - 106). На рахунку Ф’юрі 509 ударів (144 дійшли до цілі). Також він викинув 252 джеби (44 точні). На його рахунку 257 силових ударів, з яких 100 були влучними. Скільки грошей заробили Усик і Ф'юрі за бій Угода між боксерами та організаторами бою зазвичай є конфіденційною. За інформацією західних ЗМІ, загальна сума виплат за перший бій склала 150 мільйонів доларів, розподілених у співвідношенні 70% на 30% на користь Ф'юрі. Тобто, Тайсон, не дивлячись на те, що програв, заробив близько 105 мільйонів доларів, а Олександр, хоча й переміг, задовільнився 45 мільйонами. Цього разу, знову ж таки - за чутками та інсайдерськими даними, українець і британець отримали на двох 190 мільйонів доларів. Однак кошти розподілені вже у співвідношенні 60% на 40% на користь Усика. Таким чином, українець отримав 114 мільйонів доларів, а британець - 76 мільйонів. Після прорахунку коштів, що надійдуть від продажу трансляції поєдинку, ці суми можуть бути збільшені. Але вже зараз можна сказати, що гонорар за реванш став рекордним для обох боксерів. Додамо також, що Усик окрім поясів WBC, WBA і WBO отримав ще й спеціальний "ювілейний" пояс від WBC. Цю відзнаку присвячено 50-річчю класичного поєдинку в надважкій вазі між Джорджем Форманом та Мухаммедом Алі, який отримав назву "Гул у джунглях": у жовтні 1974 року Алі здійснив сенсацію, нокаутувавши чемпіона і ставши володарем титулів WBA та WBC. Яке майбутнє чекає Усика після перемоги над Ф'юрі Тепер майбутні рішення Усика залежатимуть від спортивної форми, амбіцій та пропозицій, які надійдуть після перемоги над Ф'юрі. Наразі є кілька найбільш ймовірних варіантів. Завершення кар'єри. Для 37-річного Усика рішення піти зі спорту на піку кар'єри у статусі непереможеного чемпіона виглядає цілком логічним. Це дозволить йому увійти в історію боксу в статусі легенди. Втім, Усик поки що не виглядає втомленим від боксу. Тож, ймовірно, його кар'єра триватиме. Захист титулів і можлива відмова від поясів. Усик, володіючи кількома чемпіонськими поясами, зіткнеться з викликами щодо їх захисту. Боксерські організації зазвичай наполягають на регулярному проведенні захистів титулів, а якщо чемпіон не може цього зробити, вони оголошують пояс вакантним. Об'єднавчий бій за титул IBF. Найреальніший сценарій - проведення бою за титул IBF, якщо його здобуде Даніель Дюбуа або інший перспективний боксер. Ймовірний час проведення такого бою - друга половина 2025 року, якщо переговори між командами пройдуть успішно. А от сценарій проведення третього бою з Тайсоном Ф'юрі виглядає малоймовірним.
22.12.2024 — 8 — 853