Контракти.ua

07.12.2024 — Україна, У Запоріжжі — РБК-Україна, Контракти — 1448
Україна, У Запоріжжі
У Запоріжжі завершили рятувальну операцію після російського авіаудару: уточнено наслідки

У Запоріжжі були завершені аварійно-рятувальні операції після російського авіаційного удару по місту вчора ввечері, 6 грудня. Жертвами ворожого обстрілу стали десять людей, понад двадцять - постраждали. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Міністерство внутрішніх справ України (МВС). Про це повідомляють Контракти.UA. В міністерстві зазначили, що в результаті російського обстрілу в Запоріжжі загинули 10 людей, і "8 із них перебували в автомобілях". "Кількість постраждалих зросла до 24, з них троє дітей - чотиримісячне немовля, 4 та 11 років", - передали у ВМС. Також в міністерстві поінформували близько пів на дванадцяту ночі, що аварійно-рятувальні роботи у Запоріжжі завершені. "На місці події працювали відповідні екстрені та комунальні служби міста", - йдеться в повідомленні МВС. Як розповіли в Офісі генпрокурора, за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури було розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення воєнного злочину, що спричинив загибель людей (ч. 2 ст. 438 КК України). "За даними слідства, 6 грудня 2024 року близько 18:00 армія РФ здійснила авіаобстріл одного з районів Запоріжжя... Вщент зруйновано авторемонтний комплекс, пошкоджено магазини, багатоповерхівки та іншу інфраструктуру", - передали в ОГП. Авіаудар РФ по Запоріжжю 6 грудня Нагадаємо, у п'ятницю ввечері, 6 грудня, у Запорізькій області та в місті Запоріжжя пролунали вибухи, перед тим фіксувався пуск ворожою авіацією керованих авіабомб у бік регіону. Пізніше глава Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров розповів, що російські окупанти вдарили по Запоріжжю, і внаслідок атаки почалася пожежа на СТО, були загиблі та постраждалі. Зазначимо, що кількість жертв російського обстрілу зростала, спочатку було відомо про 4 загиблих, потім - про 9, а тепер, за останніми даними, число жертв зросло до 10 громадян. Додамо, що в ОВА також показали фото та відео наслідків російського авіаудару по Запоріжжю. Також повідомлялося, що президент Володимир Зеленський відреагував на російські удари по Україні у вечір Святого Миколая, зокрема на обстріл Запоріжжя.  

Фоторепортажі
Агенти

Агенти "АТЕШ" виявили розміщення російської техніки на залізничній станції у Євпаторії

Російські військові розміщують техніку на залізничній станції "Євпаторія-Товарна" в окупованому Криму. РФ почала активно використовувати цю станцію. Про це пише РБК-Україна з посиланням на "АТЕШ". Про це повідомляють Контракти.UA. Під час розвідки агент руху "АТЕШ" виявив як військовослужбовці ЗС РФ розміщують військову техніку на вантажній залізничній станції "Євпаторія-Товарна". Зазначається, що станція побудована для обслуговування вантажних під'їзних шляхів євпаторійських підприємств. Росіяни почали активно використовувати станцію для своєї логістики, але ресурсів на забезпечення таких об'єктів охороною їм катастрофічно не вистачає. "Інформацію про особовий склад, техніку, графік і маршрути переміщення ми вже передали Силам оборони України", - повідомили в "АТЕШ". Що відбувається в Криму Після захоплення Криму у 2014 році росіяни перетворили півострів на мережу військових баз, які використовують для забезпечення своїх військ у війні проти України. Варто зазначити, що Сили оборони України регулярно завдають ударів по позиціях окупантів у Криму, змушуючи їх посилювати оборону. Зокрема, 7 грудня українські морські дрони знищили російські системи спостереження на захоплених газових платформах поблизу узбережжя.   Раніше ми писали, що в окупованій Євпаторії на в'їздах у місто були помітно посилені заходи безпеки. За інформацією від партизанів, на всіх блокпостах міста наразі розташовані не лише військові, але й співробітники ФСБ та інших силових структур окупантів.  
14.01.2025 — 5 — 183

У Київській області побудували нові фортифікації

У Київській області побудували нові фортифікації

У Київській області побудовано нові фортифікації, які вже готові для несення служби й використання в оборонних завданнях. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Facebook-сторінку виконувача обов'язків голови Київської обласної військової адміністрації (ОВА) Миколи Калашника. Про це повідомляють Контракти.UA. За словами Калашника, цими вихідними він провів інспекцію виконання будівельних робіт військових інженерно-технічних та фортифікаційних споруд у Київській області. Як він розповів, роботи виконувались під координацією військового командування й наразі готові для несення служби. "Саме оборонці визначали де, що і як має бути збудовано для максимальної ефективності у стримуванні ворога. Стратегічно важливі конструкції стануть надійним щитом області. Така системна робота зміцнює обороноздатність регіону та посилює безпеку мешканців Київської області", - додав він. Фортифікації у Київській області Фортифікації - це інженерні споруди, зведені для захисту територій, військових об’єктів чи населених пунктів від нападу. Вони можуть включати укріплення, бастіони, бункери, траншеї, оборонні мури та інші конструкції, що ускладнюють доступ до стратегічних об’єктів і підвищують обороноздатність. Ще торік, у 2024-му, в ОВА відзначали, що захист кордонів є однією з головних цілей політики безпеки. В кінці березня стало відомо про встановлення 10 тисяч бетонних пірамід у Київській області.
13.01.2025 — 6 — 377

ЗСУ взяли у полон двох військових КНДР у Курській області. Зеленський показав фото

ЗСУ взяли у полон двох військових КНДР у Курській області. Зеленський показав фото

Українські бійці взяли у полон двох військових КНДР у Курській області. Зробити це було непросто. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Telegram президента України Володимира Зеленського.Про це повідомляють Контракти.UA. "Наші воїни взяли в полон на Курщині військових з Північної Кореї. Це двоє солдатів, які хоч і були поранені, але вижили, були доставлені в Київ, спілкуються зі слідчими СБУ", - розповів він. Як зазначив президент, це завдання було непросте, бо зазвичай росіяни й інші військові з Північної Кореї добивають своїх поранених і роблять усе, щоб не збереглося доказів участі КНДР у війні проти України. "Вдячний нашим воїнам тактичної групи № 84 Сил спеціальних операцій ЗСУ та нашим воїнам-десантникам, які захопили в полон цих двох осіб. Як і всім полоненим, цим двом солдатам з Північної Кореї надається необхідна медична допомога", - констатував Зеленський.
11.01.2025 — 8 — 688

101 рік тому народився український та вірменський кінорежисер Сергій Параджанов

101 рік тому народився український та вірменський кінорежисер Сергій Параджанов

101 рік тому народився український та вірменський кінорежисер Сергій Параджанов Його фільм "Тіні забутих предків" входить до 20 найкращих фільмів світу. Гарвардський університет включив його, а також інший фільм С.Параджанова - "Колір граната", до списку обов’язкових для перегляду студентам, які претендують на вищий ступінь у кінознавстві. Пише Diaspora.ua Про це повідомляють Контракти.UA. "Тіні забутих предків" - екранізація однойменної повісті Михайла Коцюбинського, знята 1964 р. на кіностудії імені Олександра Довженка, що отримала 39 міжнародних нагород, 28 призів на кінофестивалях (із них - 24 гран-прі) у 21 країні. "Колір граната" - поетична кінопритча Сергія Параджанова про вірменського поета Саят-Нова, знята у 1968 році на кіностудії «Арменфільм». #УД_культура #УД_кіно #УД_Сергій_Параджанов #УД_9_січня
09.01.2025 — 9 — 933

Партизани розвідали секретний арсенал РФ у Тамбовській області

Партизани розвідали секретний арсенал РФ у Тамбовській області

Партизани розвідали арсенал РФ із ракетами та супутниками в Тамбовській області. Цей об'єкт є секретним. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал партизанського руху "АТЕШ".Про це повідомляють Контракти.UA. "Агент проник на територію 28-го арсеналу ВКС РФ біля н. п. Знам'янка-1 Тамбовської області та провів розвідку зазначеного об'єкта", - йдеться в повідомленні. Підрозділ виконує завдання зі зберігання та обслуговування діючої та демонтованої техніки космічного призначення. "Арсенал є військовим об'єктом підвищеної секретності. Серед збережених об'єктів там знаходяться: ракети, вимірювальна і пускова апаратура та супутники", - зазначили партизани. "АТЕШ" зібрав дані про активність на території арсеналу, техніку і транспорт, яким користуються співробітники, завдяки чому вдалося встановити більш детальну інформацію про особовий склад, зокрема їхні персональні дані. Розвідка партизанами об'єктів РФ Партизани постійно проводять розвідку об'єктів окупантів, як на лінії фронту, так і в самій Росії. Причому партизани досліджують об'єкти як прямого військового призначення - бази і склади зі зброєю, так і ті, які відповідають за постачання ВПК РФ. Наприклад, у жовтні партизани розвідали Інститут ядерної енергетики РФ у Криму. Там вдалося виявити ядерний реактор, щоправда, навчальний. Крім того, в липні партизани пробралися на завод під Ярославлем (Росія). Він виробляє двигуни для бойової та цивільної авіації.  
05.01.2025 — 7 — 1663