Контракти.ua

Як виглядає пошкоджена внаслідок атаки багатоповерхівка у Києві

Російські окупанти в ніч на 30 жовтня атакували Київ ударними дронами. Внаслідок атаки пошкоджено багатоповерхівку у Солом'янському районі. Який виглядає має будинок та про інші наслідки атаки - пише РБК-Україна. Про це повідомляють Контракти.UA. Це була 19 повітряна атака ворога на Київ з початку жовтня. Повітряну тривогу у столиці оголошували ввечері 29 жовтня та о 3:26 30 жовтня. Вона тривала трохи більше двох годин. За даними КМВА, російські дрони заходили на Київ з різних напрямків, на різних висотах. Всі безпілотники були знешкоджені. Внаслідок атаки у Солом'янському районі впали уламки, а у дев'ятиповерховому будинку спалахнула пожежа. Загоряння виникло у кількох квартирах. За інформацією рятувальників, пожежа охопила другий та третій поверхи. Станом на ранок пожежу вдалося ліквідувати на площі 40 квадратних метрів. Під час гасіння пожежі евакуйовано 18 осіб, ще 30 мешканців вивели на свіже повітря. І місцева влада, і рятувальники повідомляють, що внаслідок пожежі постраждали дев'ять осіб, серед яких 11-річна дитина (попередній діагноз гостра реакція на стрес). Інші наслідки атаки Крім багатоповерхівки, у Солом'янському районі також горіла восьмиповерхова адміністративна будівля. Згодом відбулася розгерметизація газорегуляторного пункту (ГРП). Пожежу вже ліквідували. Також КМВА повідомила, що у Соломʼянському районі пошкоджена будівля дитячого садочка. Нічна атака Росії В ніч на 30 жовтня російські війська випустили по Україні 62 ударні дрони та безпілотники невстановленого типу. Також ворог завдав удару ракетою невстановленого типу з Бєлгородської області по приватному сектору у Сумській області. Станом на 7:00 сили протиповітряної оборони збили 33 дрони. ППО працювала у Київській, Черкаській, Хмельницькій, Харківській, Запорізькій, Донецькій, Дніпропетровській, Сумській, Чернігівській та Полтавській областях. Ще 25 безпілотників локаційно втрачено.

Фоторепортажі
Принц Жак і принцеса Габріелла: цікаві факти про спадкоємця монакського трона та його сестру

Принц Жак і принцеса Габріелла: цікаві факти про спадкоємця монакського трона та його сестру

10 грудня принцу Жаку – спадкоємцю монакського престолу – та його сестрі-близнючці принцесі Габріеллі виповнюється по десять років. Ми зібрали кілька цікавих фактів про дітей княжого подружжя Монако — Альбера II і Шарлін. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. 1.Принц Жак і принцеса Габріелла з'явилися на світ 10 грудня 2014 року і стали первістками для княгині Шарлін та князя Альбера II, які на той момент були одружені вже три роки. 2. Незважаючи на те, що принцеса Габріелла є старшою за свого брата на дві хвилини (вона народилася о 17:04, а Жак о 17:06), саме принц є наступником свого батька на престолі через правило чоловічої первородності в Монако. 3. Принцеса Габріелла носить титул Її Світлість Габріелла Тереза Марі, графиня Карладес, а її брат Його світлість принц Жак Оноре Реньє, спадковий принц Монако і маркіз де Бо (відповідно до історичної традиції, встановленої в Пероннському договорі) (1641 року) титул маркіза де Бо (у Провансі). 4. Принц і принцеса з'явилися на своєму першому офіційному заході у віці лише одного місяця – у січні 2014 року, привітавши 3000 глядачів на Палацевій площі в Монако. 5. Якось під час інтерв'ю з пресою їхній батько князь Альбер II розповів, що принц Жак завжди поруч із принцесою Габріеллою, оскільки юна принцеса іноді може почуватися трохи незатишно серед занадто великої кількості людей, тому її брат приходить на допомогу. А от Жак навпаки вже більше спілкується з публікою у межах своїх можливостей та необхідності. 6. Княгиня Шарлін як колишня плавчиня часто бере своїх дітей на різні спортивні заходи, прищеплюючи їм таким чином любов до здорового способу життя. 7. Принцеса Габріелла — маленька модниця. Її мама Шарлін часто підбирає схожі з дочкою луки для публічних виходів і це має дуже милий вигляд, а її брат Жак часто має вигляд, як маленька копія свого батька Альбера. 8. У Жака і Габріелли є старші брат і сестра. Це діти їхнього батька Альбера від позашлюбних взаємин, які були (як стверджує сам князь) ще до його одруження з Шарлін. Про дочку Альбера – Жасмін Грейс Грімальді – ми писали раніше.
10.12.2024 — 7 — 248

Милий хлопчик: принц Луї зворушив королівських шанувальників своїм листом бабусі та дідусеві

Милий хлопчик: принц Луї зворушив королівських шанувальників своїм листом бабусі та дідусеві

У маленького принца чудові стосунки з бабусею та дідусем. Фотографам вдалося розглянути зворушливу записку, яку хлопчик присвятив їм. 6 грудня у Вестмінстерському абатстві відбувся щорічний різдвяний концерт колядок Together at Christmas, який організовує принцеса Уельська. Захід проводиться напередодні свят, але транслюється на британському телебаченні перед самим Різдвом. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Кетрін відвідує концерт щорічно, як і її велика родина та друзі. Цього року з нею знову були чоловік Вільям та троє їхніх чудових дітей – Джордж, Шарлотта та Луї. Однією з частин заходу було те, що гості концерту могли залишити на спеціальному "Дереві доброти" послання на знак вдячності тому, хто цього року їх підтримав. Свої записки написали і діти пари. Однак, якщо Джордж і Шарлотта тримали листи так, щоб їх було не роздивитися, то 6-річний Луї не дуже переймався через конфіденційність і фотографам вдалося зазнімкувати його записку. "Дякую бабусі та дідусеві, тому що вони грали зі мною в ігри", — було написано від руки у посланні принца. Ймовірно, Луї мав на увазі батьків Кетрін — Майкла та Керол Міддлтонів, які також побували не цьому святковому концерті.
09.12.2024 — 5 — 451

У Франції відкрили Собор Паризької Богоматері

У Франції відкрили Собор Паризької Богоматері

Нотр-Дам відновили після руйнівної пожежі, яка сталася у квітні 2019 року У Парижі 7 грудня відбулася урочиста церемонія відкриття реконструйованого Собору Паризької Богоматері – однієї із найвідоміших пам’яток Франції. Нотр-Дам відновили після руйнівної пожежі, яка сталася у квітні 2019 року. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Про це повідомило видання Le Figaro. О 20:10 за Київським часом у Нотр-Дам задзвонили дзвони, знаменуючи офіційний початок церемонії. Архиєпископ Парижа Лоран Ульріх, одягнений у синьо-жовту мантію, у супроводі релігійної процесії, відкрив двері собору. До будівлі увійшли рятувальники, будівельники та реставратори. Президент Франції Емануель Макрон розпочав церемонію відкриття рядками з Псалмів "засяяло світло милосердя". Під час своєї промови він висловив вдячність від імені французького народу всім тим, хто врятував і відбудував Нотр-Дам.  "Історичний момент. Разом ми відбудували Нотр-Дам. Серце Парижа. Душу Франції. Перлину людства", – написав Макрон у соцмережі Х. На урочистості з нагоди відкриття храму було запрошено близько 50 світових лідерів, зокрема обраний президент США Дональд Трамп, президент України Володимир Зеленський, а також бізнесмен Ілон Маск. Перед церемонією відбулася тристороння зустріч Макрона, Зеленського і Трампа. А безпосередньо на відкритті обраний президент США ще раз підійшов привітатися з українським лідером. Нагадаємо, 15 квітня 2019 року сталася пожежа соборі Паризької Богоматері. Пошкодження отримав головний вівтар храму, бо на нього впав згорілий шпиль з трьома дзвонами. У вогні згоріла стеля, виготовлена з дуба 12-13 століття. Всі інші реліквії – стели 18-го століття, пієти, фрески, каплиці і 600-річний Великий Орган – залишилися у порядку. Для відбудови Собору Паризької Богоматері у Парижі французькі та американські теслі використали середньовічні методики для оброблення дубових балок знищеного пожежею даху. Завдяки цьому об'єкт відновили у первозданному вигляді. За прогнозами експертів, на відновлення Соборну могло знадобитися 15-20 років, але завдяки сучасним технологіям це вдалося зробити за п’ять років. Комп’ютери використовувалися для креслення детальних планів для теслярів, щоб переконатися, що їх вручну точені балки ідеально підходять одна до одної.
08.12.2024 — 5 — 644

У Києві офіційно відкрили головну святкову ялинку країни: як вона виглядає

У Києві офіційно відкрили головну святкову ялинку країни: як вона виглядає

6 грудня, на Софійській площі в Києві відбулось офіційне відкриття головної святкової ялинки країни. Цю урочисту подію традиційно приурочили до Дня святого Миколая. РБК-Україна розповідає, що про це відомо. Про це повідомляють Контракти.UA. Який вигляд має головна святкова ялинка в Києві Встановлення та облаштування головної новорічної ялинки, згідно з рішенням Ради оборони Києва, відбулось на території Софійської площі столиці. Цей процес, як і в попередні роки, проходив виключно за кошти меценатів - без залучення грошей з бюджету. Міський голова Києва Віталій Кличко розповів, що цьогоріч висота головної ялинки країни становить 15 метрів. Вона білого кольору, що символізує початок нового, чистого шляху, нагадуючи про оновлення, яке приносять Різдво та Новий рік. Дерево оздобили світло-блакитною гірляндою довжиною 2 кілометри та 2 тисячами бірюзових іграшок. Кличко також зазначає, що символічний дизайн ялинки поєднується з величним фасадом Софії Київської і це створює чарівну святкову атмосферу. Поруч також облаштували фотозону "Крила Фенікса", яка має стати популярним місцем для знімків у святковий період. Ще раніше мер Києва зазначав, що облаштувати новорічну ялинку власними силами запропонувало ТОВ "ГЛОБАЛ-ДЕКОР". Йдеться про: монтажні роботи демонтажні роботи обслуговування ялинки Різдвяні та новорічні свята в Києві Нагадаємо, раніше Рада оборони Києва рекомендувала всім суб'єктам господарювання міста (незалежно від форми власності) утриматись від масових заходів на відкритих локаціях під час різдвяних і новорічних свят. У випадку організації таких заходів у приміщеннях, необхідно дотримуватись режиму обмеження використання електричної енергії, заходів безпеки, а також врахувати необхідність наявності укриття. Мер Києва Віталій Кличко підтвердив, що цьогорічні Різдво та новорічні свята у столиці відбудуться: без масових зібрань і заходів, без ярмарків і розваг, із дотриманням безпекових вимог і режиму обмеження використання електроенергії. 5 грудня у Києві стартував продаж ялинок до свят. Офіційні ялинкові ярмарки (базари) розташовані у різних локаціях всіх районів міста та працюватимуть до 31 грудня. Тим часом лісопаркові господарства Києва та районні комунальні підприємства з утримання зелених насаджень розпочали кампанію із запобігання самовільним вирубкам вандалами хвойних дерев напередодні різдвяних і новорічних свят. Йдеться, зокрема, про організацію спеціальних рейдів і патрулювань (за участі працівників Державної екологічної інспекції й Патрульної поліції), а також оброблення дерев спеціальними хімічними розчинами. Читайте також, як перехід на новий календар змінив церковні свята в Україні та коли святкувати Різдво й Водохреще за новим стилем.
07.12.2024 — 5 — 851

У Запоріжжі завершили рятувальну операцію після російського авіаудару: уточнено наслідки

У Запоріжжі завершили рятувальну операцію після російського авіаудару: уточнено наслідки

У Запоріжжі були завершені аварійно-рятувальні операції після російського авіаційного удару по місту вчора ввечері, 6 грудня. Жертвами ворожого обстрілу стали десять людей, понад двадцять - постраждали. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Міністерство внутрішніх справ України (МВС). Про це повідомляють Контракти.UA. В міністерстві зазначили, що в результаті російського обстрілу в Запоріжжі загинули 10 людей, і "8 із них перебували в автомобілях". "Кількість постраждалих зросла до 24, з них троє дітей - чотиримісячне немовля, 4 та 11 років", - передали у ВМС. Також в міністерстві поінформували близько пів на дванадцяту ночі, що аварійно-рятувальні роботи у Запоріжжі завершені. "На місці події працювали відповідні екстрені та комунальні служби міста", - йдеться в повідомленні МВС. Як розповіли в Офісі генпрокурора, за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури було розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення воєнного злочину, що спричинив загибель людей (ч. 2 ст. 438 КК України). "За даними слідства, 6 грудня 2024 року близько 18:00 армія РФ здійснила авіаобстріл одного з районів Запоріжжя... Вщент зруйновано авторемонтний комплекс, пошкоджено магазини, багатоповерхівки та іншу інфраструктуру", - передали в ОГП. Авіаудар РФ по Запоріжжю 6 грудня Нагадаємо, у п'ятницю ввечері, 6 грудня, у Запорізькій області та в місті Запоріжжя пролунали вибухи, перед тим фіксувався пуск ворожою авіацією керованих авіабомб у бік регіону. Пізніше глава Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров розповів, що російські окупанти вдарили по Запоріжжю, і внаслідок атаки почалася пожежа на СТО, були загиблі та постраждалі. Зазначимо, що кількість жертв російського обстрілу зростала, спочатку було відомо про 4 загиблих, потім - про 9, а тепер, за останніми даними, число жертв зросло до 10 громадян. Додамо, що в ОВА також показали фото та відео наслідків російського авіаудару по Запоріжжю. Також повідомлялося, що президент Володимир Зеленський відреагував на російські удари по Україні у вечір Святого Миколая, зокрема на обстріл Запоріжжя.  
07.12.2024 — 8 — 790