Повітряні сили показали СУ-24 відразу з двома ракетами Storm Shadow
Українські військові вдало застосовують надану партнерами технку. Цього разу Повітряні сили показали бомбардувальник СУ-24 з ракетами Storm Shadow.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на Facebook-сторінку Повітряних сил. Про це повідомляють Контракти.UA.
Як пишуть у ПС, фото було зроблено в один зі світанків на аеродромі у Старокостянтинові. Саме звідти відбуваються вильоти бригади тактичної авіації Повітряних Сил, яка б'є по тилах агресора на окупованій території та звільнила Зміїний.
"Ми записуємося у чергу, щоб пускати "крилаті". А чого дивуєтесь, так і є. Кожен хоче виконати цю почесну місію. Є екіпажі, є літаки, а от ракет західних недостатньо… Хлопці дуже вмотивовані і цілеспрямовані, тому і черга!" - розповів один з льотчиків.
Що відомо про Storm Shadow
Storm Shadow - це високоточна крилата ракета дальньої дії, розроблена Францією та Великою Британією. У травні 2023 року Велика Британія оголосила про передачу Україні цих ракет, що стало важливою подією, оскільки Storm Shadow дозволяє українським силам уражати цілі на значній відстані, до 250 км, глибоко в тилу ворога. Це значно більше за можливості більшості артилерійських і ракетних систем, доступних Україні до цього часу.
Основні характеристики Storm Shadow
дальність: до 250 км, залежно від модифікації;
бойова частина: проникаюча або фугасна, здатна пробивати укріплення;
навігація: поєднання інерційної навігації, GPS та кореляції зображень, що дозволяє уникати перехоплення;
призначення: знищення стратегічних цілей, таких як командні пункти, склади, аеродроми.
Застосування в Україні
Storm Shadow вже активно використовується Україною для ураження критично важливих цілей, як-от склади боєприпасів, командні центри, засоби ППО та інші військові об'єкти РФ, що розташовані далеко в тилу, зокрема в тимчасово окупованому Криму. Їхня дальність і точність дозволяють Україні зберігати відносну безпеку для літаків, що запускають ракети, знижуючи ризик втрат.
На початку жовтня Сили оборони України уразили три командних пункти Росії - були використані ракети Storm Shadow та снаряди GMLRS.
У старшого сина принца та принцеси Уельських є прізвисько, яке йому дали однокласники. І воно просочилося у пресу.
Друзі та однокласники у школі Ламбрук називають Джорджа "PG" – миле відсилання до "принц Джордж". Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Це чарівне прізвисько майбутнього короля Великої Британії популярне не лише у школі, його також використовують у королівській родині. Кажуть, що принцеса Кейт і принц Вільям прийняли це прізвисько, іноді навіть називаючи свого старшого "PG Tips" на честь культового британського бренду чаю, пише журнал ok!.
Прізвисько є й у двох молодших дітей Уельських – принцесу Шарлотту називають Лотті, а принца Луї в сім'ї називають Лу-багс.
Нагадаємо, раніше ми вже розповідали про інші кумедні прізвиська членів британської королівської родини. 13.12.2024 — 4 — 210
Малеча пробуде в гнізді близько місяця.
Біля української антарктичної станції “Академік Вернадський” з’явилися перші малюки пінгвінів цього сезону. У гнізді на скелі біля лабораторії геокосмосу вилупилося одразу двоє пташенят.
Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр.Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
“Перше дитинча вже активне – годується, пищить, тож йому десь пів доби. А друге, мабуть, вилупилося прямо перед моїм приходом, бо воно ще в шматках шкаралупи й ховається під дорослого пінгвіна”, - заявив біолог 29-ї УАЕ Світозар Давиденко.
Малеча пробуде в гнізді близько місяця. Увесь цей час батьки піклуватимуться про них: годуватимуть крилем, грітимуть і захищатимуть від хижаків. За місяць пух зміниться на чорно-біле пір'я.
"Згодом стануть збиратися у “ясла” – невеликі групи дітлахів, за якими стежитиме кілька дорослих. Зазвичай до цього часу малеча вже сягає розмірів батьків і продовжує активно випрошувати в них їжу. Інколи це виглядає дуже кумедно, коли пінгвін тато або мама тікає від настирливих дітлахів, а ті наздоганяють їх, щоб поїсти", - йдеться в повідомленні.
На острові Галіндез, де розташована станція, мешкає близько 4 тисяч субантарктичних пінгвінів, кожна пара здебільшого відкладає 2 яйця.
"Українські біологи спостерігають за цими птахами в контексті зміни клімату, адже зростання та просування їхніх гніздових колоній на Південь є одним з незаперечних доказів потепління в Антарктиці", - додали науковці.
Нагадаємо, до пінгвінів біля "Вернадського" завітав суворий "інспектор".
фото: Пінгвінята біля станції “Вернадського” / Фото: Національний антарктичний науковий центр 12.12.2024 — 5 — 362
В Україні успішно випробували ракету під назвою "Рута". Вона може розвивати швидкість до 500-800 км/год.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на Defense Express. Про це повідомляють Контракти.UA.
Як зазначає видання, "Рута" - це виріб у вигляді крилатої ракети чи реактивного дрона під українською назвою насправді відомий та публічний і є результатом роботи стартапа Destinus.
Попри те, що про технічні характеристики "Рути" відомо мало, - це реактивний дрон, який має дальність польоту у 300 км. Серед задач - ударні, розвідувальні або бути просто мішенню для тренувань. Але згодом компанія опублікувала на своєму сайті доволі детальні зображення своїх виробів, включно із цим "дроном", який виглядає, як традиційна крилата ракета.
"Більше того була показана схема побудови, на якій видно всі основні компоненти "Рути" - бойову частину, фіксоване крило, паливний бак, блок електроніки та малогабаритний турбореактивний двигун", - пише видання.
Крім того, серед загального опису вказано те, що "Рута" стартує за допомоги ракетного прискорювача має низьку вартість для її розмірів, корисного навантаження та швидкості, хоча значення цих параметрів озвучені не були.
"А позиціонується розробка все рівно, як дрон, який може мати різне корисне навантаження, наприклад, розвідувальне, можливість повертатись й сідати на парашуті", - констатує Defense Express.
Також на виставці Eurosatory 2024 демонструвався зразок із трохи іншою конструкцією, який цілком може бути макетом у масштабі 1:1.
"Тобто вочевидь мова йде про вагу бойової частини у межах десятків кілограмів, можливо, враховуючи дальність до 300 км - ближе до сотні", - додають аналітики.
Таким чином, як резюмується в статті, головна перевага та можливість "Рути" - це високошвидкісний політ у межах 500-800 км/год, що дозволяє зменшити ефективність російських аналогів мобільних вогневих груп та повністю виключити з переліку російського "антидронового" ППО вертольоти.
Нагадаємо, 10 грудня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна провела успішні випробування нової ракети власного виробництва "Рута". Також продовжується виробництво й інших ракет.
Зазначимо, що нещодавно Сили оборони України отримали першу партію ракет-дронів "Пекло". Їх ЗСУ передав президент Володимир Зеленський. 11.12.2024 — 3 — 521
10 грудня принцу Жаку – спадкоємцю монакського престолу – та його сестрі-близнючці принцесі Габріеллі виповнюється по десять років. Ми зібрали кілька цікавих фактів про дітей княжого подружжя Монако — Альбера II і Шарлін. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
1.Принц Жак і принцеса Габріелла з'явилися на світ 10 грудня 2014 року і стали первістками для княгині Шарлін та князя Альбера II, які на той момент були одружені вже три роки.
2. Незважаючи на те, що принцеса Габріелла є старшою за свого брата на дві хвилини (вона народилася о 17:04, а Жак о 17:06), саме принц є наступником свого батька на престолі через правило чоловічої первородності в Монако.
3. Принцеса Габріелла носить титул Її Світлість Габріелла Тереза Марі, графиня Карладес, а її брат Його світлість принц Жак Оноре Реньє, спадковий принц Монако і маркіз де Бо (відповідно до історичної традиції, встановленої в Пероннському договорі) (1641 року) титул маркіза де Бо (у Провансі).
4. Принц і принцеса з'явилися на своєму першому офіційному заході у віці лише одного місяця – у січні 2014 року, привітавши 3000 глядачів на Палацевій площі в Монако.
5. Якось під час інтерв'ю з пресою їхній батько князь Альбер II розповів, що принц Жак завжди поруч із принцесою Габріеллою, оскільки юна принцеса іноді може почуватися трохи незатишно серед занадто великої кількості людей, тому її брат приходить на допомогу. А от Жак навпаки вже більше спілкується з публікою у межах своїх можливостей та необхідності.
6. Княгиня Шарлін як колишня плавчиня часто бере своїх дітей на різні спортивні заходи, прищеплюючи їм таким чином любов до здорового способу життя.
7. Принцеса Габріелла — маленька модниця. Її мама Шарлін часто підбирає схожі з дочкою луки для публічних виходів і це має дуже милий вигляд, а її брат Жак часто має вигляд, як маленька копія свого батька Альбера.
8. У Жака і Габріелли є старші брат і сестра. Це діти їхнього батька Альбера від позашлюбних взаємин, які були (як стверджує сам князь) ще до його одруження з Шарлін. Про дочку Альбера – Жасмін Грейс Грімальді – ми писали раніше. 10.12.2024 — 7 — 724
У маленького принца чудові стосунки з бабусею та дідусем. Фотографам вдалося розглянути зворушливу записку, яку хлопчик присвятив їм.
6 грудня у Вестмінстерському абатстві відбувся щорічний різдвяний концерт колядок Together at Christmas, який організовує принцеса Уельська. Захід проводиться напередодні свят, але транслюється на британському телебаченні перед самим Різдвом. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Кетрін відвідує концерт щорічно, як і її велика родина та друзі. Цього року з нею знову були чоловік Вільям та троє їхніх чудових дітей – Джордж, Шарлотта та Луї.
Однією з частин заходу було те, що гості концерту могли залишити на спеціальному "Дереві доброти" послання на знак вдячності тому, хто цього року їх підтримав.
Свої записки написали і діти пари. Однак, якщо Джордж і Шарлотта тримали листи так, щоб їх було не роздивитися, то 6-річний Луї не дуже переймався через конфіденційність і фотографам вдалося зазнімкувати його записку.
"Дякую бабусі та дідусеві, тому що вони грали зі мною в ігри", — було написано від руки у посланні принца.
Ймовірно, Луї мав на увазі батьків Кетрін — Майкла та Керол Міддлтонів, які також побували не цьому святковому концерті. 09.12.2024 — 5 — 856