Контракти.ua

07.10.2024 — Україна, Крим, У Криму у Феодосії — ТСН, Контракти — 1938
Україна, Крим, пожежа, У Криму у Феодосії, на феодосійській нафтобазі в Криму
У Феодосії запровадили режим НС через пожежу на нафтобазі

У Міноборони РФ відзвітували про збиття 12 дронів над окупованим Кримом. В окупованій Феодосії 7 жовтня запроваджено режим техногенної надзвичайної ситуації муніципального характеру після виникнення пожежі на нафтобазі. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Про це повідомила окупаційна влада. Нафтобаза продовжує горіти і вранці. Причини виникнення займання досі не названі. Своєю чергою в Міноборони Росії заявили, що вночі засоби ППО збили 21 безпілотник, зокрема 12 – над окупованим Кримом. Водночас у ранковому зведенні відомства не згадується нафтобаза, що горить у Феодосії, і пожежа на якій почалася, ймовірно, в результаті атаки БПЛА. Нагадаємо, в ніч проти 7 жовтня жителі Феодосії заявили про звуки вибухів. У місті загорілась нафтобаза.

Фоторепортажі
12 січня 1909 року народилася легендарна українська художниця Марія Примаченко

12 січня 1909 року народилася легендарна українська художниця Марія Примаченко

12 січня 1909 року народилася легендарна українська художниця Марія Примаченко, чия творчість стала візитівкою наївного мистецтва і джерелом натхнення для поколінь. Марія вміла перетворювати звичайне на фантастичне, наповнюючи свої роботи яскравими кольорами, дивовижними істотами та глибокою символікою. Про це повідомляють Контракти.UA. Її роботи підкорили серця людей у всьому світі. На одній із виставок Марії Примаченко побував сам Пабло Пікассо, який зізнався, що був зачарований її картинами. А Марк Шагал, надихнувшись чудернацькими істотами, що оживали у її фантазіях, використав схожі мотиви у своїй творчості. Марія Примаченко залишила нам спадщину, яка й досі надихає, дивує та захоплює. Її творчість – це свідчення того, що краса, створена з любов’ю до своєї землі, може стати безсмертною.
16.01.2025 — 10 — 451

Офіційна позиція керівництва Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка стосовно заяви Державної аудиторської служби України

Офіційна позиція керівництва Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка стосовно заяви Державної аудиторської служби України

Оголошена вона була 14 січня, на прес-конференції для засобів масової інформації, яка відбулася в адміністративному корпусі цієї науково-дослідної установи. Йшлося про те, що земельні ділянки ботанічного саду нікому не передаються і не можуть передаватися. З компанією «КСМ-Девелопментаїни» укладена угода про те, що буде проведено реконструкцію адміністративного корпусу, в якому (під час прес-конференції це було ясно) ведеться поточний ремонт, а також реконструкцію гаражу, гуртожитку, та найголовніше — корпусу №1, однієї з найстаріших споруд, які є на території ботанічного саду. Зараз вона в знаходиться в жахливому стані, оскільки кілька років тому реконструкція вже розпочиналась, і для того з нею було знято дах. Наступні події (епідемія, велика війна) та брак коштів процес зупинили, а будівля продовжує руйнуватись. В ній планувалося розмістити насіннєвий фонд. За це інвестор мав отримати кілька приміщень в адміністративному корпусі під офіси. Все це є в угоді, але пред’явити її ботсад не має права, аби не порушувати комерційну таємницю. Дивує також науковців відтермінованість заяви Держаудитслужби, оскільки аудит відбувся ще рік тому. Протягом прес-конференції Наталья Заіменко, директор Національного ботанічного саду, та її заступник, Микола Шумик, розповіли про інші проблеми, що непокоять установу, нагадали про функції, які їй притаманні, відповіли на питання журналістів. Наступного дня, 15 січня, на Facebook-сторінці Національного ботанічного саду було оприлюднено заяву з уточненями.    
15.01.2025 — 7 — 678

Агенти

Агенти "АТЕШ" виявили розміщення російської техніки на залізничній станції у Євпаторії

Російські військові розміщують техніку на залізничній станції "Євпаторія-Товарна" в окупованому Криму. РФ почала активно використовувати цю станцію. Про це пише РБК-Україна з посиланням на "АТЕШ". Про це повідомляють Контракти.UA. Під час розвідки агент руху "АТЕШ" виявив як військовослужбовці ЗС РФ розміщують військову техніку на вантажній залізничній станції "Євпаторія-Товарна". Зазначається, що станція побудована для обслуговування вантажних під'їзних шляхів євпаторійських підприємств. Росіяни почали активно використовувати станцію для своєї логістики, але ресурсів на забезпечення таких об'єктів охороною їм катастрофічно не вистачає. "Інформацію про особовий склад, техніку, графік і маршрути переміщення ми вже передали Силам оборони України", - повідомили в "АТЕШ". Що відбувається в Криму Після захоплення Криму у 2014 році росіяни перетворили півострів на мережу військових баз, які використовують для забезпечення своїх військ у війні проти України. Варто зазначити, що Сили оборони України регулярно завдають ударів по позиціях окупантів у Криму, змушуючи їх посилювати оборону. Зокрема, 7 грудня українські морські дрони знищили російські системи спостереження на захоплених газових платформах поблизу узбережжя.   Раніше ми писали, що в окупованій Євпаторії на в'їздах у місто були помітно посилені заходи безпеки. За інформацією від партизанів, на всіх блокпостах міста наразі розташовані не лише військові, але й співробітники ФСБ та інших силових структур окупантів.  
14.01.2025 — 5 — 603

У Київській області побудували нові фортифікації

У Київській області побудували нові фортифікації

У Київській області побудовано нові фортифікації, які вже готові для несення служби й використання в оборонних завданнях. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Facebook-сторінку виконувача обов'язків голови Київської обласної військової адміністрації (ОВА) Миколи Калашника. Про це повідомляють Контракти.UA. За словами Калашника, цими вихідними він провів інспекцію виконання будівельних робіт військових інженерно-технічних та фортифікаційних споруд у Київській області. Як він розповів, роботи виконувались під координацією військового командування й наразі готові для несення служби. "Саме оборонці визначали де, що і як має бути збудовано для максимальної ефективності у стримуванні ворога. Стратегічно важливі конструкції стануть надійним щитом області. Така системна робота зміцнює обороноздатність регіону та посилює безпеку мешканців Київської області", - додав він. Фортифікації у Київській області Фортифікації - це інженерні споруди, зведені для захисту територій, військових об’єктів чи населених пунктів від нападу. Вони можуть включати укріплення, бастіони, бункери, траншеї, оборонні мури та інші конструкції, що ускладнюють доступ до стратегічних об’єктів і підвищують обороноздатність. Ще торік, у 2024-му, в ОВА відзначали, що захист кордонів є однією з головних цілей політики безпеки. В кінці березня стало відомо про встановлення 10 тисяч бетонних пірамід у Київській області.
13.01.2025 — 6 — 795

ЗСУ взяли у полон двох військових КНДР у Курській області. Зеленський показав фото

ЗСУ взяли у полон двох військових КНДР у Курській області. Зеленський показав фото

Українські бійці взяли у полон двох військових КНДР у Курській області. Зробити це було непросто. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Telegram президента України Володимира Зеленського.Про це повідомляють Контракти.UA. "Наші воїни взяли в полон на Курщині військових з Північної Кореї. Це двоє солдатів, які хоч і були поранені, але вижили, були доставлені в Київ, спілкуються зі слідчими СБУ", - розповів він. Як зазначив президент, це завдання було непросте, бо зазвичай росіяни й інші військові з Північної Кореї добивають своїх поранених і роблять усе, щоб не збереглося доказів участі КНДР у війні проти України. "Вдячний нашим воїнам тактичної групи № 84 Сил спеціальних операцій ЗСУ та нашим воїнам-десантникам, які захопили в полон цих двох осіб. Як і всім полоненим, цим двом солдатам з Північної Кореї надається необхідна медична допомога", - констатував Зеленський.
11.01.2025 — 8 — 961