Язикана звичайного називають "українським колібрі"
Український "колібрі": дивну істоту з довжелезним хоботом все частіше можна побачити в нашій країні
Метелик язикан звичайний дійсно схожий на колібрі через свої розміри та здатність зависати у повітрі.
Останнім часом в Україні все частіше можна побачити поруч з квітучими рослинами блискуче маленьке створіння, яке швидко літає від квітки до квітки, наче мініатюрний гелікоптер. Істота дуже швидко переміщується і може зависати в повітрі, через що її помилково сприймають за колібрі. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Про це розповіли біологи Ківерцівський національний природний парк "Цуманська пуща".
Однак, в Україні всім відомі пташки колібрі не живуть. Вони є ендеміками Америки та не зустрічаються в Європі. А істота, про яку розповідають біологи, це дивовижний метелик.
"Знайомтесь: Язикан Звичайний (Macroglossum stellatarum), англійською - hummingbird hawk-moth (з англійської перекладається як колібрі). Це метелик з родини бражникових (Sphingidae), який завдяки своїм особливостям і поведінці заслужив в народі назву "українського колібрі". І дійсно, схожість вражає", – пояснили у "Цуманській пущі".
Свою назву язикан отримав завдяки довжелезному хоботкові, який нагадує язик. Саме за допомогою цього хоботка він харчується квітковим нектаром, а довжина хоботка дозволяє дістатися до "ласощів" навіть у самих глибоких квітках. Хоботок комахи навіть може бути довшим за його тіло, що робить його справжнім майстром у добуванні їжі.
Дивовижні особливості язикана звичайного
Язикан – це "швидкісний літак серед комах". Біологи зазначають, що він здатний розвивати швидкість до 80 км/год, а кількість помахів його крил становить до 85 за секунду. Така швидкість та маневровість допомагає харчуватися в польоті й не чіплятися за квітку лапками, а також уникати небажаних зустрічей із хижаками.
Цього дивного метелика можна побачити не тільки вдень. Він є справжнім "нічним мисливцем" і часто літає в сутінках або навіть вночі. Це пов'язано з тим, що багато квітів, якими він харчується, розкриваються саме в цей час. Особливо приваблюють язикана петунії, бузок, шавлія, лаванда, м’ята та інші квіти з сильним ароматом.
Язикан має відмінний зір і здатний розрізняти кольори. Це допомагає йому знаходити квіти з найбільшою концентрацією нектару.
Чому язикана плутають з колібрі
Хоча колібрі трохи більші за язикана, його розміри легко можуть ввести в оману недосвідченого спостерігача за живою природою. Отже, язикан дійсно за розміром і забарвленням нагадує дрібну пташку.
"Передні крила в нього коричневі, з чорними хвилястими лініями поперек, тоді як задні крила помаранчеві з чорним краєм. Черевце досить широке, з віялоподібним хвостом з щетинками на кінці. Розмах крил становить 38—50 мм, довжина тіла 20-30 мм", – розповіли біологи.
До того ж язикан є майстром зависання у повітрі, і так само як і колібрі харчується нектаром квітів, що збільшує схожість.
"Хоча язикан звичайний і не є колібрі, він, без сумніву, заслуговує на увагу. Цей незвичайний метелик є яскравим прикладом адаптації до навколишнього середовища і демонструє дивовижні можливості комах", – підсумували співробітники Ківерцівського природного парку.
Нагадаємо, Німеччину атакують комахи-чужинці з берегів Середземного моря. Вони перегризають кабелі та знищують паркани.
У тимчасово окупованій Феодосії третю добу палає нафтобаза після атаки Сил оборони України. У мережі з'явилися нові кадри потужної пожежі.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал "Кримський вітер". Про це повідомляють Контракти.UA.
Станом на ранок 9 жовтня у Феодосії продовжує палати нафтобаза. Вогонь на місці пожежі помітно здалеку.
Місцеві жителі зазначають, що стовпи диму не стають меншими, а у місті відчувається їдкий запах гару. Жителів сусідніх районів евакуювали (близько 1100 осіб), охоплені полум'ям цистерни продовжують вибухати.
Рятувальники зазначають, що, найімовірніше, загасити вогонь не вдасться, поки у цистернах не вигорить паливо. Фахівці заявляють про перевищення рівня діоксиду сірки поруч з атакованою нафтобазою.
Удар по нафтобазі у Феодосії
Нагадаємо, 7 жовтня на нафтовому терміналі у Феодосії спалахнула потужна пожежа. Гауляйтери оголосили режим надзвичайної ситуації муніципального характеру.
Генштаб ЗСУ підтвердив ракетний удар по нафтобазі. Зазначається, що феодосійський термінал був найбільшим у Криму за обсягами перевалки нафтопродуктів для потреб окупаційних військ.
ЗМІ повідомляють, що нафтобаза належить близькому другові російського диктатора Володимира Путіна.
Повідомлялося, що вчора, 8 жовтня, на території атакованої нафтобази вибухнула цистерна з бензином, потім - з гасом. У мережі також показали супутникові знімки пожежі. 09.10.2024 — 3 — 201
Для ворога це серйозний удар.
На знімках із супутника Planet Labs за 8 жовтня видно наслідки атаки на нафтобазу у Феодосії в окупованому Криму. Там досі триває пожежа. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Про це пишуть "Схеми".
Деталі
Як зазначається, в Генштабі ЗСУ визнали успішний удар ракетних військ і назвали цей морський нафтовий термінал найбільшим у Криму за обсягами перевалки нафтопродуктів, які використовувалися, зокрема, і для забезпечення потреб окупаційної армії РФ.
На супутникових знімках, зокрема, видно, що станом на 11:44 за київським часом масштабна пожежа на нафтобазі триває.
Нагадаємо, в ніч проти 7 жовтня у Феодосії лунали вибухи. Радник підконтрольного РФ голови Криму Олег Крючков заявляв про займання на нафтобазі. Окупаційна влада Феодосії повідомляла про евакуацію понад тисячі мешканців міста. 09.10.2024 — 2 — 311
У Міноборони РФ відзвітували про збиття 12 дронів над окупованим Кримом.
В окупованій Феодосії 7 жовтня запроваджено режим техногенної надзвичайної ситуації муніципального характеру після виникнення пожежі на нафтобазі. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Про це повідомила окупаційна влада.
Нафтобаза продовжує горіти і вранці. Причини виникнення займання досі не названі.
Своєю чергою в Міноборони Росії заявили, що вночі засоби ППО збили 21 безпілотник, зокрема 12 – над окупованим Кримом. Водночас у ранковому зведенні відомства не згадується нафтобаза, що горить у Феодосії, і пожежа на якій почалася, ймовірно, в результаті атаки БПЛА.
Нагадаємо, в ніч проти 7 жовтня жителі Феодосії заявили про звуки вибухів. У місті загорілась нафтобаза. 07.10.2024 — 4 — 738
Від того моменту, як стало відомо про її стосунки з принцом Уельським – на той момент спадкоємцем британського престолу – за леді Діаною Спенсер папараці влаштували справжнє полювання.
Діана не могла ступити і кроку без камер фотографів, які оточували її всюди, де б вона не з'явилася. Переважно вони чергували біля її будинку у Лондоні, де леді Ді жила з кількома подругами. На той час вона все ще працювала помічницею вихователя у дитячому садку "Молода Англія" у Пімліко. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
На цьому архівному фото можна побачити, як Діану просто на вулиці оточували чоловіки із камерами. Це був 1980-й рік, початок її стосунків із принцом Чарльзом. У біографії "Діана. Справжня історія з її вуст" Ендрю Мортона, який писав її зі слів принцеси, леді Ді розповідала, що була абсолютно не готова до такої надмірної уваги з боку преси і називала цей період свого життя важким.
На цьому фото принцесу зазнімковано незадовго до оголошення про її заручини з Чарльзом, принцом Уельським (заручини відбулися 26 лютого 1981 року). На офіційних фото Чарльз та Діана мають щасливий вигляд, але на фото із повсякденного життя майбутня принцеса геть налякана.
Все подальше життя після весілля Діани і Чарльза, що відбулося 29 липня 1981 року, принцеса була "об'єктом бажань" для папараці. Фотографії з нею чудово продавалися, а фотографи того часу були нещадні у своїх методах зробити бажані знімки Діани, які можна було продати за кругленьку суму.
06.10.2024 — 4 — 890
Армія РФ "звільнила" місто від життя.
З'явилися нові фото Вовчанська, який зруйнували росіяни. Від міста не залишилося живого місця. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Кадри оприлюднили Костянтин та Влада Ліберови.
"Вовчанська більше не існує. Не залишилось нічого. Тільки пил", - йдеться у повідомленні.
Раніше аналітики Deep State опублікували ексклюзивні кадри роботи підрозділу "Фахівці" 82-ї ОДШБр у районі агрегатного заводу у Вовчанську, який напередодні звільнили бійці ГУР. 04.10.2024 — 3 — 1163