31.08.2024
— Велика Британія — ТСН, Контракти — 4994 Велика Британія
Вона могла б вижити: охоронець принцеси Діани назвав фатальну помилку, яка її вбила
Принцеса Уельська загинула в автомобільній аварії в Парижі 31 серпня 1997 року. Але, на думку колишнього співробітника Діани, цієї трагедії могло б і не статися.
Колишній охоронець принцеси Лі Сансум випустив книжку, де детально описує свій досвід охорони найвідомішої жінки у світі. Містер Сансум був частиною команди захисту Мохамеда та Доді Аль-Фаєдів, тому коли Доді та Діана почали зустрічатися влітку 1997 року, колишній Королівський військовий поліцейський зав'язав близькі стосунки з принцесою. Йому було доручено наглядати за Діаною та двома її синами, принцом Вільямом і принцом Гаррі, під час їхнього перебування на віллі пана Аль-Фаєда в Сен-Тропе, пише express. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Містер Сансум не працював тієї ночі, коли Діана та Доді загинули в автокатастрофі в Парижі. І він вважає, що якби він був, принцеса могла б бути ще живою. В інтерв'ю The Sun раніше цього місяця колишній офіцер охорони розповів, що, на його думку, спричинило смерть Діани.
"Міг бути я в тій машині. Ми тягнули соломинку, щоб визначити, хто супроводжуватиме Тревора (охоронець Діани, який був на передньому сидінні автомобіля і єдиний, хто вижив в аварії) тими вихідними. Коли я дізнався, що в аварії вони не були пристебнуті ременями безпеки, я зрозумів, чому вони не вижили. Я завжди наполягав на цьому", - заявив він.
Експерт з особистої охорони додав, що для сім'ї Аль-Фаєда було стандартною практикою пристібати ремені безпеки на вимогу Мохамеда. Також відомо, що пан Ріс-Джонс був пристебнутий ременем безпеки під час аварії, у той час як інші стверджували, що жоден із пасажирів не був пристебнутий ременями безпеки.
У своїй книжці Сансум написав: "Під час розслідування основна увага приділялася ременям безпеки і тому факту, що люди, які загинули в автокатастрофі — Діана, Доді та Анрі Поль — не були пристебнуті ременями безпеки. Був пристебнутий тільки Тревор і він вижив".
"Моєю початковою реакцією на звістку про аварію було запитання, як це могло статися — вони їхали в надійній машині, і я не міг уявити, як троє людей могли ось так загинути на вулицях Парижа. Але потім я побачив стан автомобіля. Пізніше, коли я дізнався, що вони не були пристебнуті ременями безпеки, я почав розуміти, чому вони не вижили", — сказав охоронець.
Також пан Сансум у своїй книжці, яка надійшла у продаж у четвер, сказав: "Я ні на мить не вірю, що МІ-6 влаштувала вбивство Діани".
Відомо, що Анрі Поль, водій чорного Мерседеса, перебував у стані алкогольного сп'яніння та приймав ліки, що відпускаються за рецептом, коли сів за кермо вночі 31 серпня 1997 року.
Українські військові вперше знищили рідкісну РСЗВ "Тосочка" росіян на фронті. Це сталося на Покровському напрямку.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на OSINT. Про це повідомляють Контракти.UA.
Так, російські окупанти втратили на полі бою в Україні свою 220-мм важку вогнеметну систему ТОС-2 "Тосочка" на Покровському напрямку.
"Перша знищена російська 220-мм РСЗВ ТОС-2. 14 лютого 2025 року, Покровський напрямок", - йдеться у повідомленні.
Як зазначають аналітики Defense Express, деталі знищення та якою саме зброєю це вдалось зробити, поки невідомі. Втім, аналітики припускають, що РСЗВ було уражено за допомогою оптоволоконних FPV-дронів.
Що відомо про ТОС "Тосочка"
До цього у Росії ще у 2023 році хизувались тим, що почали використовувати на полі бою свою модернізовану ТОС-2 "Тосочка", а вперше український дрон зафіксував цю машину на полі бою рік тому.
"ТОС-2 "Тосочка" є подальшим розвитком важких вогнеметних систем типу ТОС, які РФ використовує на полі бою в Україні - ТОС-1 "Буратино/ТОС-1А "Солнцепьок".
При цьому вперше систему ТОС-2 "Тосочка" в Росії показали на навчаннях "Кавказ" у 2020 році.
Втрати РФ в Україні
За 15 лютого втрати армії РФ у війні проти України становили 1730 солдатів. Також воїни ЗСУ знищили 84 бронетранспортери і 77 одиниць автотехніки.
Додамо, що згідно з доповіддю Міжнародного інституту стратегічних досліджень, втрати техніки та особового складу РФ у війні проти України були приголомшливими, але сили частково відновлені. У зв'язку з цим окупанти готові наступати ще протягом року.
Зі свого боку, за даними Інституту вивчення війни, Росія компенсувала втрати танків у 2024 році, але може зіткнутися з дефіцитом бронетехніки.
16.02.2025 — 3 — 249
15 лютого 1953 року народився Анатолій Георгійович Хостікоєв, український актор театру і кіно, імпресаріо.
Народний артист УРСР, повний кавалер ордену «За заслуги». Відомий ролями в фільмах та серіалах «Америкен бой», «Роксолана», «Поки станиця спить», «Останній яничар», «Казка старого мельника», «Село на мільйон» та інших. 16.02.2025 — 5 — 342
Російські окупанти 14 лютого, вночі вдарили по саркофагу Чорнобильської атомної електростанції. Унаслідок цього його було пошкоджено.
РБК Україна показує наслідки російського удару по АЕС.Про це повідомляють Контракти.UA.
На фото кореспондента РБК-Україна можна помітити, що внаслідок атаки російського дрона в саркофазі Чорнобильської АЕС з'явилася пробоїна.
Також після атаки вже встигли зібрати уламки російського безпілотника, який влетів у саркофаг.
Атака росіян на ЧАЕС
Нагадаємо, російські окупанти в ніч на 14 лютого вкотре атакували Україну ударними безпілотниками "Шахед".
Уже вранці президент України Володимир Зеленський повідомив, що один із ворожих безпілотників ударив по саркофагу 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС. Таке укриття спільно побудували Україна, США та європейські країни.
Унаслідок атаки на території станції почалася пожежа, але її швидко ліквідували.
За словами глави держави, радіаційний фон станом на ранок не підвищувався. Водночас пошкодження саркофага виявилися істотними.
Зі свого боку прем'єр-міністр Денис Шмигаль пообіцяв, що Україна швидко відновить саркофаг. Усі служби працюють на місці.
Варто зауважити, що саркофаг над четвертим енергоблоком призначений для того, щоб запобігти поширенню ядерного пилу. Згідно з даними Міненерго, така атака однозначно призведе до підвищення радіаційного фону.
15.02.2025 — 10 — 599
Служба безпеки України показала уламки дрона, який атакував ЧАЕС 14 лютого. Окупанти атакували станцію дроном типу "Шахед".
Про це пише РБК-Україна з посиланням на СБУ. Про це повідомляють Контракти.UA.
"Слідчі Служби безпеки України відкрили кримінальне провадження за фактом російської атаки по укриттю 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції і разом із відповідними органами працюють на місці події", - йдеться у повідомленні.
На даний час радіаційний фон на території ЧАЕС та у зоні відчуження не перевищує допустимих значень.
"Виходу радіаційних речовин за встановлені межі не зафіксовано. Всередині та поблизу укриття СБУ виявила уламки корпуса російського безпілотника з бойовою частиною та серійним номером", - додали в СБУ.
За даними слідства, окупанти атакували ЧАЕС дроном-камікадзе під назвою "Герань-2" типу "Шахед".
"Для максимального вогневого ураження цей ударний безпілотник був споряджений фугасною бойовою частиною. За оцінками експертів, рашисти цілеспрямовано вдарили саме по цьому об’єкту", - додали у спецслужбі.
Унаслідок влучання пошкоджено конструкцію укриття.
Наразі тривають комплексні заходи для встановлення всіх обставин злочину РФ та притягнення винних до відповідальності. Досудове розслідування триває за статтею 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни).
Атака РФ на ЧАЕС 14 лютого
В ніч на 14 лютого Росія атакувала дроном укриття Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС). Пізніше з'явились фото наслідків удару росіян дроном по укриттю на ЧАЕС.
Потім президент України Володимир Зеленський розповів, що дрон РФ, який атакував саркофаг на Чорнобильській АЕС, летів на висоті 85 метрів. Його не бачили радари.
Дото ж, за даними прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, Росія поцілила дроном із фугасною бойовою частиною в укриття зруйнованого 4-го енергоблоку ЧАЕС. Рятувальники загасили пожежу, радіаційний фон наразі в нормі. 15.02.2025 — 5 — 469
Російська армія в ніч на п'ятницю, 14 лютого, атакувала дроном Чорнобильську атомну станцію. Там було пошкоджено укриття зруйнованого 4-го енергоблоку ЧАЕС.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на голову Офісу президента Андрія Єрмака в Telegram. Про це повідомляють Контракти.UA.
На опублікованих фото видно велику діру у даху самого укриття, а також руйнування в середні.
"По влучанню дрона в ЧАЕС. Це черговий доказ, що Росія - це загроза для всього світу. Військові Путіна вночі свідомо атакували ЧАЕС", - підписав фото Єрмак.
Міжнародне агентство з атомної енергії також показало фото з наслідками удару по укриттю на ЧАЕС. Там уточнили, що інцидент стався близько 01:50 за місцевим часом.
"У ніч з 13 на 14 лютого, близько 01:50, команда МАГАТЕ на Чорнобильському майданчику почула вибух із Нового безпечного конфайнменту, який захищає залишки реактора № 4 колишньої Чорнобильської АЕС, що спричинило пожежу. Їм повідомили, що БПЛА врізався в дах НБК", - сказано у повідомленні.
Російський удар дроном по ЧАЕС
Сьогодні вранці президент Володимир Зеленський повідомив, що російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив цієї ночі в укриття зруйнованого 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної станції.
"Укриття на ЧАЕС було пошкоджене цим дроном. Пожежу загасили. На даний час радіаційний фон не підвищувався, і за цим постійно стежать. За першими оцінками, пошкодження укриття суттєві", - написав Зеленський.
14.02.2025 — 7 — 645