Контракти.ua

10.08.2022 — Донецька обл., Україна — Радіо Свобода — 8131
война, Донбасс, Бахмут, ЗСУ
Оборона Бахмуту: що відбувається на підступах до міста

Після того, як російська армія зайшла в найбільше місто тоді ще контрольованої Києвом території Луганщини – Сєвєродонецьк, оборона української армії змістилася і розтягнулася на околицях міста Бахмуту. Це чи не ключова точка для російських сил, адже місто є сполучником кількох напрямків Лисичанськ-Горлівка-Костянтинівка-Краматорськ. Цю ділянку обороняють різні роди військ. Водночас ситуація залишається вкрай складною, а ще переважаюча кількість артилерії сиплеться як на голови мирному населенню, так і військам, які окопалися у полях. Як виглядає оборона - дивіться у фоторепортажі Радіо Свобода.

Ствольна артилерія – це те, що тут, на пагорбах під Бахмутом чують щодня. Українські війська дають відповідь з різного наявного озброєння. Часто це закриті позиції і точна робота по цілях – скупченню або ж піхоти, або ж техніки російських сил. Для цього піхота чи розвідка спостерігає за переміщенням російських сил і дає точні координати.

На підмогу піхоті приходять українські танки. Серед них чимало таких, які російські сили покинули в місцях, звідки вони втікали. На фото – український танк Т-72.

Цей танк їде у бік російських сил, аби допомогти піхоті, яка стоїть попереду. Він працюватиме із закритих позицій по цілях, де перебуває російська армія.

Збройні сили України наносять точний удар, накриваючи скупчення сил. Однак нерідко російська армія дає відповідь, тож танк не працює з одного місця, а завжди переміщується

Піхота витримує удари таких самих танків уже з російської сторони

На противагу підключається МТ-12 «Рапіра» – протитанкова гармата, яка, за словами артилеристів, нерідко веде досить точний вогонь по цілі.

Гармату називають ще «снайперською гвинтівкою в артилерії»

Тим часом місто Бахмут спорожніло. В самому ж населеному пункті чітко чути постріли та розриви.

Часто російські ракети прилітають у місто, безпосередньо у житлові райони. Цивільне населення схиляється до думки, що журналісти, які фотографують наслідки ударів російської армії, замовляють ці ракети для картинки. Це ж не відповідає дійсності. Ракети частіше за все потрапляють в житлові будинки за напрямком із окупованої території, вказують фахівці.

Якщо не горять будинки – горять поля. На Донбасі нині тримається спека, а відтак поля із пшеницею легко займаються від розривів снарядів. Військові запевняють, що в російських військ сьогодні зберігається «тактика випаленої землі». Тобто масовані обстріли, випалення території, аби українські війська не могли утримувати цю територію, а тоді - атака

Так було на днях. Після активної артпідготовки російські війська рушили на штурм. Українські військові запевняють, що піхота російських військ рушила в бік українських позицій. Після кількагодинного протистояння російська армія таки відійшла. ЗСУ залишаються на своїх позиціях.

Попри випалену землю, солдати не збираються йти з позицій. Більше того, велика частина з них – мобілізовані. Колишні кухарі, бармени, ІТ-фахівці. Усі вони нині перекваліфікувалися і займаються обороною країни.

Око військ на передовій нерідко тішить українська авіація, яка, до слова, трапляється тут дуже часто.

Поки одна група військ на передовій воює, інша тренується. Так новобранці вчаться застосовувати різні види озброєння. Командир одного з таких підрозділів каже, що вкрай важливо, аби навички солдатів дійшли до автоматизму. Тоді буде легше на полі бою воювати і дозволить зберегти життя особовому складу

Сам командир показує, як треба стріляти

Фоторепортажі
Київ

Київ "накрив" снігопад. Що відбувається на дорогах і вулицях міста

У другій половині п'ятниці, 22 листопада, Київ почало засипати снігом. РБК-Україна розповідає, як змінились дороги та вулиці столиці України. Як виглядає засніжений Київ. Про це повідомляють Контракти.UA. Сьогоднішній сніг вкриває залишки того, який випав у місті напередодні. Як результат - засніжені дерева, ліхтарі, альтанки. Чимало снігу - під ногами місцевих мешканців і гостей столиці. На дорогах столиці працює снігоприбиральна техніка. Попри це рух транспорту в місті дещо ускладнено. Тож водіям варто бути пильними, дотримуватись ПДР і безпечної дистанції. Рухатись містом сьогодні може бути непросто і водіям електросамокатів або ж велосипедів. А ось прогулятись засніженими вуличками парків і скверів сьогодні можна. Головне - тепло вдягатись. У деяких локаціях столиця виглядає по-зимовому казково. Комунальники працюють навіть там, де не їздять машини. Адже пішоходам також важливо мати можливість пересуватись містом. Нагадаємо, раніше синоптик УкрГМЦ Наталія Птуха у коментарі РБК-Україна розповіла, що сніг у Києві буде "у два заходи". Читайте також, чи довго в Україні сніжитиме і коли обіцяють "без опадів".  
23.11.2024 — 12 — 794

На Центральному вокзалі у Києві відкрили оновлений

На Центральному вокзалі у Києві відкрили оновлений "МакДональдз": як він виглядає

На Центральному залізничному вокзалі у Києві відкрили оновлений "МакДональдз". Заклад був закритий на ремонт майже 6 місяців. Про це пише РБК-Україна із посиланням на офіційну сторінку McDonald's у Facebook.Про це повідомляють Контракти.UA. Повідомляється, що "МакДональдз" на Центральному вокзалі у столиці повністю оновили, зробили сучасним та повністю безбар’єрним. Під час ремонту оновили фасад та переобладнали внутрішній простір. Тепер у закладі з’явився ліфт, автоматичні двері та інші рішення, які мають зробити його більш комфортним для людей з обмеженими можливостями. Нагадаємо, "МакДональдз" на Центральному вокзалі у Києві 1 червня 2024 року тимчасово припинив роботу через реконструкцію. Тоді анонсували, що оновлений заклад матиме новий зал на 193 місця, простору терасу на 88 місць, 11 терміналів самообслуговування та перший в Україні пасажирський ліфт у ресторані "МакДональдз". Також РБК-Україна розповідало про те, що 2 листопада у Боярці, Київська область, відкрився перший ресторан "МакДональдз" за адресою вулиця Магістральна, 38. Це 105-й працюючий заклад мережі в Україні. Ресторан займає площу понад 470 квадратних метрів, пропонуючи 128 місць у залі та 84 на терасі. Заклад розташований неподалік великого торговельного центру. Наразі мережа "МакДональдз" в Україні налічує 120 ресторанів, з яких 15 тимчасово зачинені через безпекові вимоги. Після початку повномасштабного вторгнення зі сторони Росії ресторани McDonald’s тимчасово припинили роботу в Україні. Відновлення їхньої діяльності відбулося лише у 2023 році.  
23.11.2024 — 10 — 834

9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

Фестиваль рівно десять років і один місяць тому відбувся вперше. Наступний стався через півроку, далі він проходив усе частіше, якось навіть шість разів за рік. Він змінював локації: найпершою була G13 project studio, потім він переїхав до галереї «Лавра», п’ятий пройшов у «Д12», шостий розташувався у Гідропарку, і на ці дві локації він більше не повертався. Потім він надовго розташувався у Національному експоцентрі України (ВДНГ), проходив тут не весь час, але найчастіше. Головна мета фестивалю — пропагувати українське вино. Тому більшу частину ярмарку займають стенди вітчизняних виробників. Крім цього тут обов’язково проходить «школа вина», де розказується про різні алкогольні напої, як їх виробляють, як їх правильно споживати. Пізніше до неї додалася «школа сиру». В рамках фестивалю відбувся перший великий конкурс на краще українське вино, в якому якість оцінювали не лише професіонали, але й підготовлені аматори. Його результати тоді суттєво вплинули на ставлення до вітчизняних вин. Тут відбувалося багато різних активностей: і винні забіги, і конкурси на швидкість відкриття устриць, і створювалося фестивальне вино. Кілька разів фестивалю передував «Тиждень вина». Він містив лекції, дегустації — показові або ж оціночні, а з останніх і складалося дегустаційне змагання. Ці події відбувалися на інших локаціях, причому не лише в столиці. З початком великої війни фестиваль «став на паузу», але ті ж самі люди робили трохи менший «Brave Wine: вікенд найкращого українського вина» у приміщеннях колишнього заводу «Арсенал». А вже в травні цього року і знову на ВДНГ пройшов XX Kyiv Food&Wine Festival. Зараз на фестиваль приходять тисячі людей. Багато відвідувачів знають один одного не один рік. Утворився своєрідний відкритий клуб поціновувачів українського вина. Фестиваль змінив ставлення багатьох людей до вітчизняних продуктів. Ці роки українське ставало все більш модним та якісним. За ці десять років вітчизняне виноробство пройшло величезний шлях: суттєво змінилося законодавство, кількість виноробень виросла багатократно і все частіше вони отримують ліцензію. Суттєво зросла підготовка виноробів: вони охоче вчаться, і на коротких курсах, і у вітчизняних інститутах, і часто за кордоном. Попри те, що вони мали б бути конкурентами, вони охоче діляться досвідом. Все менше лишається областей України, де ще нема офіційних виробів. Велика заслуга в цьому фестивалю Kyiv Food and Wine. Фото зроблені 10 листопада 2024 року.  
21.11.2024 — 31 — 2551

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

20 листопада у Дніпровському районі Києва спалахнула багатоповерхівка. Постраждали двоє людей, в том числі дитина. Про це пише РБК-Україна з посиланням на ДСНС Києва. Про це повідомляють Контракти.UA. "20 листопада о 07:59 надійшло повідомлення про пожежу на проспекті Соборності, 17/2. Горіла квартира на четвертому поверсі 8-поверхового житлового будинку", - йдеться у повідомленні. До прибуття перших пожежно-рятувальних підрозділів, з квартири де виникла пожежа, самостійно евакуювались жінка та дитина. "Їх було передано медикам для огляду. Також, в ході гасіння та розвідки, з верхніх поверхів було виведено 20 осіб на свіже повітря", - зазначили у ДСНС. Причину та обставини виникнення пожежі встановлюватимуть правоохоронці.
20.11.2024 — 6 — 1359

У Києві автомобіль на смерть збив жінку на

У Києві автомобіль на смерть збив жінку на "зебрі"

В Подільському районі Києва водій автомобіля насмерть збив жінку. Вона йшла по пішохідному переходу. Про це пише РБК-Україна з посиланням на повідомлення поліції Києва 20 листопада. Про це повідомляють Контракти.UA. Дорожньо-транспортна пригода відбулась вчора вранці, 19 листопада. "58-річний водій автомобіля Nissan, рухаючись по вулиці Івана Вигівського, скоїв наїзд на жінку, яка перетинала дорогу по нерегульованому пішохідному переходу", - йдеться у повідомленні. Як зазначили у поліції, внаслідок автопригоди 52-річна потерпіла отримала травми несумісні з життям та загинула на місці. "Поліцейські затримали керманича авто, він був тверезий. За скоєне йому загрожує до восьми років позбавлення волі", - зазначили у відомстві. Як повідомлялося, на початку листопада в Києві на Теремках автобус на великій швидкості протаранив авто, після чого вилетів на тротуар і врізався в кіоск. Загинули люди. Крім того, днями у Хмельницькому сталася аварія, в якій автомобіль влетів у зупинку громадського транспорту. Загинуло троє людей.
20.11.2024 — 3 — 1233