29 квітня під Києвом відбувся черговий захід проекту «Відлуння руйнації», що організовує творче об’єднання Slavuta. Ентузіасти розв’язують відразу кілька задач: доставляють гуманітарну допомогу у постраждалі від бойових дій райони, влаштовують там невеличкі концерти та розказують про все це у засобах масової інформації. Цього разу продуктові набори, плівку для тимчасового закриття вибитих вікон і насіння городини отримали мешканці села Забуччя. Музичну частину забезпечував Валерій Мирошніченко, зараз — солдат Збройних сил України, а у цивільному житті — валторніст Естрадно-симфонічного оркестру. Перший його виступ відбувся на зруйнованому мосту через річку Бучу. Далі він і група волонтерів попрямували до будинку в середині села, що вщент згорів. Журналісти мали бесіду з господарями, а Валерій виконав на ганку ще пару музичних фрагментів. Закінчилася мандрівка в районі, де розташований міст через річку Бучу, яка розділяє міста Ірпінь та Бучу. Тут знаходяться також вже відомий значно пошкоджений Центральний будинок культури і вщент розгромлений торговельний центр «Жираф». Саме тут з перших днів тримав оборону підрозділ, в якому служить Валерій Мирошніченко. Він показав підвал будинку, в якому мешкав, кухню, свою стрілецьку позицію. І зіграв трохи музики прямо у дворі, в якому провів багато днів. Текст та фото — Олександр Зубко
Валерій Мирошніченко, валторна, грає на мосту через річку Бучу біля села ЗабуччяВалерій Мирошніченко, валторна, грає на мосту через річку Бучу біля села ЗабуччяБудівництво тимчасового мосту через річку Бучу біля села ЗабуччяБудівництво тимчасового мосту через річку Бучу біля села ЗабуччяРоздача гуманітарної допомоги мешканцям села ЗабуччяРоздача гуманітарної допомоги мешканцям села ЗабуччяРоздача гуманітарної допомоги мешканцям села ЗабуччяРоздача гуманітарної допомоги мешканцям села ЗабуччяРоздача гуманітарної допомоги мешканцям села ЗабуччяРоздача гуманітарної допомоги мешканцям села ЗабуччяБудинок та його мешканці на вулиці Рідній села ЗабуччяБудинок та його мешканці на вулиці Рідній села ЗабуччяБудинок та його мешканці на вулиці Рідній села ЗабуччяБудинок та його мешканці на вулиці Рідній села ЗабуччяБудинок та його мешканці на вулиці Рідній села ЗабуччяБудинок та його мешканці на вулиці Рідній села ЗабуччяВалерій Мирошніченко, валторна, грає біля спаленого будинку на вулиці Рідній села ЗабуччяВалерій Мирошніченко, валторна, грає біля спаленого будинку на вулиці Рідній села ЗабуччяРозбита заправка біля мосту через річку Бучу між Ірпінем та БучеюРозбитий торговельний комплекс «Жираф»Розбитий торговельний комплекс «Жираф»Розбиті будинки по вулиці СоборнійРозбиті будинки по вулиці СоборнійРозбитий бронетранспортерРозбитий будинок по вулиці СоборнійЦентральний будинок культури міста ІрпіньБудинки по вулиці СоборнійБудинки по вулиці СоборнійБудинки по вулиці СоборнійБудинки по вулиці СоборнійБудинки по вулиці СоборнійСакура біля Центрального будинка культури міста ІрпіньБудинки по вулиці СоборнійБудинки по вулиці СоборнійБудинки по вулиці СоборнійКухня підрозділу Валерія МирошніченкоБудинки по вулиці СоборнійБудинки по вулиці СоборнійВалерій Мирошніченко, валторна, грає у дворі будинків, де стояв його підрозділЦистерна у дворі будинків, де стояв підрозділ Валерія МирошніченкоБудинки по вулиці СоборнійОборонні позиції підрозділу Валерія МирошніченкоСтрілецька позиція Валерія МирошніченкоРозбитий торговельний комплекс «Жираф»
Україна та Росія провели великий обмін полоненими у вівторок, 6 травня. З російського полону звільнили 205 українців.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на Telegram президента Володимира Зеленського.Про це повідомляють Контракти.UA.
За його словами, сьогодні Україна повернула 205 воїнів. Вони були розкидані по багатьох російських регіонах.
"Ми повернули їх. І я дякую всім, хто працював над цим обміном. Дякую партнерам, передусім Обʼєднаним Арабським Еміратам, за посередництво й допомогу. Дякую тим, хто небайдужий і продовжує говорити про українців у полоні", - написав Зеленський.
Кого вдалось повернути
За даними уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, сьогодні відбувся 64-й обмін полоненими між Україною та Росією. Загалом з початку повномасштабного вторгнення в Україну вдалося повернути вже 4757 українців.
"Багато оборонців перебували в полоні з початку повномасштабного вторгнення, є повернені тяжкохворі та поранені", - повідомив Лубінець.
За даними ГУР, цього разу серед звільнених воїнів - представники Збройних Сил України, зокрема Військово-морських сил, Повітряних сил, Десантно-штурмових військ, Сил ТрО, а також Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України.
Додому повертаються три українських офіцери та 202 солдати і сержанти.
Визволені Захисники обороняли Україну на Донецькому та Луганському напрямках, на Запоріжжі та Харківщині, у Херсонській, Сумській та Київській областях, а також Захисники з гарнізону Маріуполя.
Обміни полоненими
Нагадаємо, за даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, з початку повномасштабної війни з російського полону було звільнено понад 4000 військовополонених і цивільних.
Останній обмін полоненими відбувся у переддень Великодня, 19 квітня, тоді російського полону звільнили 277 захисників.
Попередній обмін відбувся 19 березня 2025 року. Тоді з полону вдалося звільнити 175 воїнів, ще 22 захисники повернулися завдяки заходам поза обмінами. Згодом стало відомо, що тоді з російської неволі повернулися 6 військовослужбовців 12-ї бригади спеціального призначення "Азов".
Раніше РБК-Україна розповідало, що Україні вдалося домовитися про окремий механізм повернення з російського полону важкопоранених і тяжкохворих громадян.
06.05.2025 — 16 — 94
У київському ботанічному саду імені Гришка розквітла знаменита бузкова алея. Щороку вона приваблює десятки тисяч людей, але частина дерев уже втрачає силу.
Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів заступник директора саду, кандидат біологічних наук Микола Шумика. Про це повідомляють Контракти.UA.
Унікальна колекція бузку
Сирингарій (так науково називають бузковий сад) розташований на мальовничих дніпровських схилах із краєвидом на Видубицький монастир і Лівобережжя. Його спроєктував відомий ландшафтний архітектор Леонід Рубцов у 1948-1950 роках.
На півтора гектара зібрано близько 120 сортів бузку з усього світу та 23 природні види. Один із найстаріших кущів - сорту "Людвіг Шпет", який завезли з Берліну після Другої світової війни. Його хотіли видалити через вік, але вирішили зберегти хоча б у вигляді декоративних стовбурів.
Дерева старіють, але бузковий сад залишиться
За словами науковця, деякі сорти бузку з роками втрачають життєздатність, особливо ті, що були виведені штучно. Крім того, через тривале вирощування в одному місці виснажується ґрунт.
Втім, у Ботсаду вже розробили 10-річну стратегію розвитку, яка передбачає оновлення бузкової алеї та закладення нового сирингарію. Частину робіт уже розпочали.
Популярність не згасає
До повномасштабної війни у пік цвітіння бузку Ботсад приймав до 30 тисяч відвідувачів на день. Зараз приходять до 15 тисяч щодня. Загалом бузковий сезон щороку приваблює понад 100 тисяч людей.
"Це сад для закоханих. Люди приходять ще вдосвіта - слухати солов’їв і дивитись на світанок", - каже Шумика.
Раніше РБК-Україна розповідало про п’ять найвражаючих ботанічних садів світу, які вражають своєю красою, масштабом і колекцією рослин. До списку увійшли сади в Сінгапурі, Лондоні, Ріо-де-Жанейро, Кейптауні та Монако. Вони вважаються справжніми оазисами природи, де можна побачити рідкісні рослини, архітектурні шедеври й унікальні ландшафтні рішення. 04.05.2025 — 5 — 572
Як виглядає ТРЦ Dream Town на Оболоні після атаки дронів.
Російська армія атакувала Оболонь дронами в ніч на 4 травня. Пошкоджено авто і ТРЦ Dream Town, горіла багатоповерхівка.
РБК-Україна публікує фото і відео з місця. Про це повідомляють Контракти.UA.
Так, пошкоджено ТРЦ Dream Town. У сусідніх будинках із ТРЦ вибито вікна.
Також на кадрах видно кілька воронок, пошкоджений "Екомаркет".
Крім того, видно наслідки після пожежі на покрівлі багатоповерхівки після падіння уламків.
Люди вже з самого ранку прибирають наслідки "нальоту" дронів.
Завтра ТРЦ Dream Town не працюватиме
Завтра, 5 травня, ТРЦ Dream Town (Dream Berry) працювати не буде.
"Завтра Дрім Беррі не працюватиме, тривають роботи. Але Жовтий Дрім працює в штатному, приходьте", - розповів співвласник ТРЦ, київський бізнесмен Гарік Корогодський.
Атака дронів на Київ
Близько 1:00 у неділю, 4 травня, у Києві було чути вибухи. У столиці тривала робота ППО через ворожі ударні безпілотники.
Також у Києві внаслідок російської дронової атаки цієї ночі, 4 травня, фіксували падіння уламків збитих повітряних цілей у трьох районах столиці. Унаслідок цього в місті сталися пожежі.
Зокрема, в Оболонському районі горіли сім автомобілів, виникла пожежа на покрівлі багатоповерхівки. Крім Оболоні, пошкодження є в Шевченківському та Святошинському районах.
Спочатку в Києві було відомо про одного постраждалого, потім кількість поранених зросла. Також постраждали двоє дітей, а кількість поранених дорослих зросла до 7 осіб. Наразі вже відомо про 11 постраждалих у Києві. Усі пожежі загасили.
04.05.2025 — 12 — 712
Напередодні чергового балу Met Gala пропонуємо подивитися, що на нього носила одна з найвідоміших жінок у світі.
Колишня перша леді США, а також багата світська левиця славилася своїми вишуканими смаком і стилем. Як одна з найвідоміших жінок Америки, вона, звісно ж, була в списку гостей і такого ексклюзивного заходу, як Met Gala. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Жаклін з’являлася на цьому благодійному балі кілька разів і завжди мала чарівний та елегантний вигляд.
1977 року тема балу звучала як «Ярмарок марнославства: скарбниця», а Жаклін була співголовою заходу. Того вечора вона з’явилася на балі в червоній сукні без бретелей і з довгою легкою спідницею. Сукня Жаклін була прикрашена лише двома бантами на корсеті.
Образ вона також доповнила клатчем, гламурними сережками з діамантами і палантином з китицями.
Також Жаклін відвідала Бал інституту костюма 1979 року. Колишня перша леді була в довгій чорній вечірній сукні, яку для неї створив бренд Valentino. Того року тема балу звучала як «Мода епохи Габсбургів: Австро-Угорщина».
Вбрання мало багато рюшів, а доповнювала його відповідна накидка. Вона поєднала сукню зі своїми золотими коштовностями і чорним невеликим клатчем у руці.
Через кілька десятиліть, коли Жаклін не стало, Met Gala був присвячений їй. 2001 року тема найгламурнішого балу Нью-Йорка звучала як «Жаклін Кеннеді: роки в Білому домі». 04.05.2025 — 5 — 517
Відбулася перша в історії незалежної України закупівля саме плацкартних вагонів.
2 травня, «Укрзалізниця» отримала 6 нових плацкартних вагонів на 58 місць кожен. Вихідними вони поповнять склад двогрупного поїзда 22/21–104/103 Львів – Харків, Краматорськ. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Про це повідомили в «Укрзалізниці», наголосивши, що вперше в історії незалежної України відбулася закупівля саме плацкартних вагонів.
Нові вагони, побудовані Крюківським вагонобудівним заводом, вирізняються низкою нововведень.
Зокрема, полички отримали м’які бокові спинки, конструкція східців стала зручнішою для піднімання на верхню полицю, а мініперегородки забезпечують дещо більшу приватність порівняно зі старими модифікаціями плацкартів.
Під нижніми полицями з’явилося місце для зберігання негабаритної ручної поклажі на кшталт військових рюкзаків або туристичних валіз. Згладжується різниця між нижньою та верхньою полицями завдяки наявності зверху розкладних індивідуальних столиків і відведеного місця для сидіння.
Інтер’єр вагонів став помітно світлішим завдяки новій оббивці, а також покращеному керованому освітленню салону.
Конструктори приділили увагу навігації для людей з порушеннями зору: контрастне маркування виділяє ручки, поручні та інші елементи взаємодії у вагоні, навігація шрифтом Брайля розташована на рекомендованій, власне, людьми з порушеннями зору висоті, а нумерація місць додатково продубльована об’ємним друком.
Традиційно в нових вагонах біля кожного місця є розетки з USB і Type-С, а також 3-режимні індивідуальні світильники. Стандартом як у нових, так і в капітально-відновлених вагонах уже стали кондиціонери, вакуумні туалети та сповивальні столики.
В «Укрзалізниці» повідомили, що нові плацкартні вагони стали черговою партією з числа 66 замовлених 2023 року в межах державної програми оновлення рухомого складу.
Нагадаємо, раніше в поїзді Київ – Ужгород з’явився новий дитячий вагон, призначений для подорожей батьків із дітьми від 0 до 8 років. 03.05.2025 — 6 — 658