Контракты.ua

864  —  09.11.16
Дивний "зелений коридор"
Дивний

Дивна загалом ситуація. Молдовські ЗМІ повідомили, що міністри оборони України і Молдови домовились про коридори для виведення російських озброєнь чи контингенту з Придністровського регіону Молдови через Україну кудись.

 

Дивна, бо навіть в самому повідомленні йдеться, що міністри оборони ледь не про формування маршрутів виведення і конвоїв домовилися, домовилися, що це відбуватиметься під егідою ООН і ОБСЄ, а потім, словами міністра оборони Молдови, вирішили домовлятися про це з Росією...

Тут явно віз попереду коня. Звичайно, спершу варто було б домовитися з Росією, адже це її війська, і без команди з Кремля жоден ящик з боєприпасами, як і жоден солдат нікуди з Придністров"я не рушить.

На загал виведення російських військ з т.зв. Придністров"я - це зафіксовані в документах ОБСЄ зобов"язання Росії. Звичайно, які Росія не виконала, як зобов"язувалась до 2003 року, і продовжує послідовно ігнорувати (як і багато інших своїх зобов"язань, які їй перестали подобатися). Звичайно, що виведення російських військ з Молдови - вигідно Україні, адже, по-перше, створюватиме реальні можливості для пожвавлення процесу пошуку способів розв"язання придністровського конфлікту, у вирішенні якого Україна офіціно бере участь, а, по-друге (і головне), зменшення російської військової присутності в Молдові знижуватиме безпекові ризики для України в південних регіонах.

Проте одна річ - "хотіння" України чи Молдови, інша - позиція РФ, і, на жаль, саме позиція Росії тут є визначальною. Тому дивно, що якісь там домовленості про рух російських військ оприлюднюються до того, як це питання узгоджене з РФ. Виглядає це просто якось несерйозно. Навіть якщо вести такі переговори, робити публічні заяви на цю тему дивно і неправильно.

Друга "дивність" новини пов"язана з її неправовим характером.

Справа в тому, що транзит так званих російських миротворців (військовослужбовців) в Придністров"я через територію нашої держави відбувався на підставі окремої угоди, яку наша держава в минулому році денонсувала. Тому на сьогодні міністр оборони України просто не може домовлятися ні про які "зелені милі", "коридори"і тд. Спершу має бути створена правова база для цього - український парламент в якійсь формі мав би надати на це згоду. Звичайно, вірогідність того, що ВРУ надасть за нинішніх умов згоду на транзит територією України російських військ, ну, скажімо, невисока.

І звідси випливає ще одна дивність. Якщо Молдова так зацікавлена у виведенні військ РФ з Придністров"я (теж якась підозріла активність в період, коли на виборах в Молдові перемагає кандидат в президенти, який очевидно і близько не буде готовий обговорювати цю проблематику з РФ), то чому вона йде не з Росією домовлятися, а втягує українського міністра оборони в якісь пусті балачки, та ще й поширює інформацію про це?

Автор: Богдан Яременко, голова ГО " Майдан Закордонних Справ"

Статьи по теме
Повітряні сили «розпакували» третю сотню збитих літаків російських загарбників
Повітряні сили «розпакували» третю сотню збитих літаків російських загарбників

Повітряні Сили та Сухопутні війська 14 травня знищили вісім повітряних цілей російських окупантів, серед яких один ворожий винищувач. Відтак кількість збитих літаків агресора в Україні складає вже 201 одиницю.
вчера, 11:29 — 747

Росіяни знайшли заміну потопленому Україною флагману
Росіяни знайшли заміну потопленому Україною флагману "Москва"

Крейсер "Москва" був уражений 13 квітня двома протикорабельними ракетами типу "Нептун" українського виробництва.
вчера, 10:18 — 1005

Американські гаубиці вже нищать ворога на передовій - Міноборони
Американські гаубиці вже нищать ворога на передовій - Міноборони

Американські гаубиці M777, які Збройні сили України отримали в рамках військової допомоги США, вже ефективно нищать російських загарбників на передовій.
вчера, 08:50 — 446