Значущі результати в боротьбі з корупцією дасть не створення десятків нових органів, а політична воля керівництва країни і висока мотивація виконавців. Про це заявив кандидат в народні депутати від Радикальної партії Сергій Рибалка.
Він нагадав, що якщо вступить в силу пакет акнтікоррупціонних законів, прийнятих парламентом 14 жовтня, до списку структур, зобов'язаних протидіяти корупції додадуться Національна комісія для вироблення антикорупційної політики та Національне бюро для розслідування корупційних діянь, а також антикорупційні підрозділи у всіх центральних та регіональних органах влади .
Крім цього, нині законодавство покладає обов'язок боротися з корупцією на МВС, СБУ та Генпрокуратуру, а питаннями реалізації антикорупційної стратегії зобов'язані займатися Урядовий уповноважений з питань антикорупційної політики та Міністерство юстиції, зазначив політик.
До всього цього 14 жовтня Президент Порошенко створив Національну раду з питань антикорупційної політики, нагадав Сергій Рибалка. Він підкреслив, що положення про цю структуру, затверджене президентським указом, майже повністю повторює положення про скасованому такому ж Національному антикорупційному комітеті, створеному Януковичем в 2010 році. За словами Сергія Рибалки, одна з основних задач обох структур - підготовка та подання Президентові України пропозицій щодо вдосконалення антикорупційної стратегії. Аналіз показує, що 90% функцій Нацради і Нацкомітету збігаються, сказав політик. Він нагадав, що за період правління Януковича цей комітет збирався всього тричі. Сергій Рибалка висловив сподівання, що новостворений орган буде збиратися значно частіше.
Практично єдиною позитивною відмінністю є те, що більше місць віддано представникам громадських об'єднань, зазначив Сергій Рибалка. Якщо у Нацкомітету чисельність представників громадських організацій повинна була становити не менше однієї п'ятої, то в Нацраді - майже половина, уточнив він. Важливо, щоб це були не кишенькові піарники, а реальні експерти або громадські активісти, здатні контролювати цю роботу - підкреслив Сергій Рибалка.
Він висловив сумнів, що така величезна кількість борців із корупцією дадуть результат. «Нам потрібна не купа нових нероб-бюрократів, а політична воля і одна сильна і добре мотивована структура», - заявив Сергій Рибалка.